COVİD-19 Salgını Hakkında Duyuru!

Bursa Yıldırım Davutkadı Mahallesinde Hisseli 5 Katlı Bina

Şirketten 6 17m2

Özellikler

Satıcı Şirketten
Tapu no 10875
Oda Sayısı 6
Metre Kare 17m2
Ada 208
Parsel 20
Tapu Bilgisi Cins Tashihi
Isıtma Sistemi Yok
Bina Yaşı 17
Kat Sayısı 5
Arsa Yüzölçümü 85

Ödeme Detayları

KDV % 0
Tapu Harcı Paylaşılır

Adres

Davutkadı Mahallesi Kahraman Çıkmazı, No:14 Yıldırım/Bursa

Açıklama

Ulaşım: Davutkadı Mahallesi Kahraman Çıkmazı, No:14 Yıldırım/Bursa adresinde konumludur. Taşınmaza ulaşım için; Yıldırım Belediyesinden Fatih Sultan Mehmet Caddesine devam edilir. Cadde bitiminde Dvutkadı Caddesine ilerlenir ve ~200 m. Sonra Ortayol Sokaka dönülür. ~20 m ilerlenir ve Solmaz Sokaka dönülür, ~250 m sonra ise sol koldaki 1. Bahar Sokaka dönülür, ~30 m sonra sola Kahraman Çıkmazına dönülerek ~40 m sonra sağ koldaki 14 kapı numaralı taşınmaza ulaşım sağlanır. Taşınmazın yakın çevresinde bitişik nizamda inşa edilmiş zemin + 1 ila 4-5 katlı eski yapılara rastlamak mümkün olup konut olarak kullanılmaktadır.Bölgede orta-alt gelir grubu genel olarak ikamet etmektedir.

Özellikler: Arsa payının 1/5 'lik hissesi satılık olup 85,70 m2 alana sahip arsa üzerinde ruhsatsız inşa edilmiş bina bulunmaktadır.  Hisse payına 17m2 arsa alanı düşmektedir. Taşınmazın bulunduğu bina betonarme karkas yapı tarzında zemin + 4 normal kat şeklinde inşa edilmiş olduğu dışardan yapılan incelemede tespit edilmiştir. Yapı tapu kayıtlarında “Avlulu 5 katlı kargir Bina” olarak tescillidir. Kadastro paftasında parsel üzerinde yer alan binanın ~77 m2 taban oturumuna sahip olduğu bilgisi şifahen öğrenilmiş olup ekspertiz işlemi dışardan yapıldığı için bina taban oturumu ölçümlenememiştir. Bina girişi mahallinde Kahraman çıkmazından sağlanmaktadır. Binanın giriş kapısı demir doğramadan imalat olup katlarda yer alan pencereler PVCden imal edildiği tespit edilmiştir. Bina dış cephesi boyasızdır. Parsel üzerinde yer alan binanın kadastroya işli 5 katın kadastro parseli oturum alanı dikkate alınarak ~385 m2 alanlıdır. 

Not: Yapılaşma şartları; "Konut Alanı", "Bitişik Nizam" ve "h(max): 2 kat " olarak belirlenmiştir. Parselin yola 8.6 m² terki vardır. Terk işleminden sonra parselin yapılaşabileceği bilgisi şifahen beyan edilmiştir. Parsel belediye sınırları içinde konumludur. Taşınmaz "cins tashihli" tapulu olup, binanın 1/5 hissesi satılıktır.