SATILDI

Bursa Mustafakemalpaşa'da Avlulu Kerpiç Ev ( İmara açılmış parseldedir.)

 • Bankadan
 • 188 m2
 • 1

Özellikler

  • Tapu no
   3726
  • Pafta
   5
  • Ada
   -
  • Parsel
   2321
  • Tapu Bilgisi
   Cins Tashihi
  • Isıtma Sistemi
   Yok
  • Bina Yaşı
   18
  • Kat Sayısı
   1
  • Arsa Yüzölçümü
   2200

Ödeme Detayları

  • KDV
   % 0
  • Tapu Harcı
   Alıcı öder
  • Teminat Bedeli
   !
   5.000 TL

Harita

Açıklama

Açık Adres: ÇELTİKÇİ MAHALLESİ, HALİTPAŞA SOKAK, NO: 4, MUSTAFAKEMALPAŞABURSA – UAVT : 1761116084

Ulaşım: Taşınmaz, Bursa İli, Mustafakemalpaşa İlçesi’ne bağlı Çeltikçi Mahallesi’dir. Koşuboğazı Mahallesi’nin batı komşusu konumunda olup ulaşım için, Mustafakemalpaşa ilçe merkezine dönülmeden, Tatkavaklı Mahallesi’de geçildikten sonra, Bursa ­Balıkesir karayolu boyunca batı yönünde ilgili Koşuboğazı tabela yönlendirmesine dek devam edilir. Bu yönden kuzeybatı yönündeki Koşuboğazı asfaltına girilir. Koşuboğazı Mahallesi içerisinden geçildikten sonra karşılaşılan çatrağından sola, güney yönünde Çeltikçi istikametine ilerlenir. Taşınmaz Çeltikçi güney köy yerleşim sınırına yakın konumda Halitpaşa Sokak’a cepheli konumda yer almaktadır. Taşınmazın yer aldığı Çeltikçi Mahallesi Büyükşehir yasası kapsamında köy iken mahalle statüsünü almış yerleşim birimidir. Mustafakemalpaşa ilçe merkezine takribi uzaklığı 17 km civarındadır. Çeltikçi Mahallesi (köyü) Bursa­ Balıkesir ana yolu kuzeyinde konumlanmış yerleşim birimi olup verimlilik arz eden tarım arazileri, kemikleşmiş kasaba tarzı yerleşim dokusu ve ana köy yolu asfaltı çevresi yer alan tarım arazileriyle dolu bölgedir. Mahallede oyun, spor sahaları, okul, muhtarlık, tarımsal kalkınma kooperatifi gibi kamu binaları ve sosyal belediyecilik hizmet alanları yer almaktadır.

Özellikler: Ana taşınmaz; BURSA ili, MUSTAFAKEMALPAŞA İlçesi, ÇELTİKÇİ MAHALLESİ, KÖYİÇİ MEVKİİ, 2321 nolu ve 2200,00 m2 alanlı “avlulu kerpiç ev ve samanlık” vasıflı taşınmazdır. Konum olarak, Koşuboğazı yerleşim merkezinin takriben 400­500 metre kadar güneyinde konumlu olup Çeltikçi ana köy iç yoluna bağlanan stabilize nitelikteki Halitpaşa Sokak’a cephelidir. Mustafakemalpaşa Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürlüğü nezdindeki parsel sorgulamasında konu taşınmazın fiilen serbest nizam 2 kat olarak imarlı arsa niteliğinde, belediye imar sahasında kaldığı bildirilmiştir. Parselin gelecek dönemlerdeki imar uygulamaları ile yola terkleri sonucu 2 ayrı parsel olarak ifraz edilebileceği şifahen bildirilmiştir. Taşınmaz kadastro paftasında 2 ayrı yapı görülmektedir. Verilen bilgiye göre yapılardan birisinin 120 m2 civarı ve diğerinin 68 m2 civarı olmak üzere 2 ayrı yapının işli olduğu bildirilmiştir. Ancak; yerinde yapılan saha incelemesine ve “kanuni takip” kapsamında dış bölümden yapılan arazi gözlemlerine göre konu arsa üzerinde sadece 1 adet ekonomik ömrünü tamamen yitirmiş baraka tipi, kerpiç/yığma bir yapı yer almakta, bu yapının ekonomik değer arz etmeyen eklenti gibi konumlandırıldığı görülmüştür. Kalan kısmların tamamı açık depo ve çayırlık, yabani bitki bölümü olarak bırakılmıştır. Bu nedenle  taşınmaz “imarlı arsa” olarak ele alınmış ve üzerinde taşınmaz arsa değeri dışında değer arz eden ilave bir donanım, yapı yer almadığı görülmüştür. Arsanın güneyinden geçen Halitpaşa Sokak’a olan cephesi yaklaşık 63 metre ve kuzey yönüne olan derinliği ortalama 32 metre dolayındadır. İmar uygulamaları sonucu taşınmazın 457 m2 kadar yola terki ve 13 m2 kadar yoldan ihdası söz konusu olacağı belediye yetkili memuru tarafından bildirilmiştir.

Konu taşınmaz köy yerleşik sınırında yer alması, imarlı arsada olması ve temel altyapı olanaklarından faydalanabilmesi açısından yatırım ve oturum amaçlı değerlendirilebilir.

Not: Satışta KDV oluşmamaktadır. Tapu devir masrafları alıcıya aittir.

Gizle Hepsini Gör