COVİD-19 Salgını Hakkında Duyuru!

Bursa Gemlik Katırlı Mahallesinde Bahçeli Kargir Ev

Bankadan 3 91m2 Tahliye Edilmemiş i

Özellikler

Tahliye Durumu Tahliye Edilmemiş i
Satıcı Bankadan
Tapu no 12472
Oda Sayısı 3
Metre Kare 91m2
Ada 141
Parsel 12
Tapu Bilgisi Cins Tashihi
Isıtma Sistemi Yok
Bina Yaşı 45
Kat Sayısı 1
Arsa Yüzölçümü 246

Ödeme Detayları

KDV % 0
Tapu Harcı Alıcı öder
Teminat Bedeli ! % 5

Adres

Katırlı Mahallesi, Köy İçi Mevkii, 141 ada, 12 no'lu parsel Gemlik/BURSA

Önemli Bilgilendirme

Tüm Dünya ile birlikte ülkemizi de etkileyen COVID-19 virüs salgını döneminde yaşanan operasyonel değişiklikler nedeniyle tapu devir işlemlerinin uzamasına neden olmaya başlamıştır. Kredi kullanarak satın alacağınız gayrimenkul için tapu devir işlemlerinde satıcı kurumuma ödeme yapılırken mutlaka bloke çek ile yapılması gerekmektedir. Kredi kullanacağınız banka şubesindeki yetkili personeline bloke çek ile işlem yapılacağını dair teyid alarak işlemlere başlatmanız gerekmektedir.

Açıklama

Temiz ve doğal bir çevre içerisinde, 246 m2 arazisi üzerinde 115 m2 kapalı alanlı kerpiç ev
Özellikler: ‘Kerpiç Ev ve Avlusu’ nitelikli taşınmazdır. Taşınmaz 246,60 m2 parsel alanına sahiptir. Parsel üzerinde kadastrosuna işli 47 m2 kullanım alanlı tek katlı yapı ve 1 adet 20 m2 ,1 adet 24 m2 alanlı sundurma alanları bulunmaktadır. Taşınmazın yer görme işlemi banka bilgisi doğrultusunda dışarıdan yapılan gözlemler ile gerçekleştirilmiştir. Mahallinde parsel üzerinde 1 adet 2 katlı kerpiç ev bulunmaktadır. Geometrik açıdan yamuk ve şekilsiz yapıda olup topoğrafik açıdan kuzeydoğudan güney­batıya doğru eğimli arazi yapısına sahiptir. Parselin belediyede yapılan incelemesine göre kuzeyinde yer alan kadastro yoluna ufak bir cephesi bulunduğu beyan edilmiş olup, diğer yönlerden komşu parsellerle sınırlıdır. Bursa 2020 yılı Çevre Düzeni planında ‘Köy Yerleşik Alanı’’ lejantına sahiptir. Mülkün elektrik, yol ve su olanakları bulunmaktadır. Taşınmazın içi görülmemiştir.
Ulaşım: Gemlik İlçe 
Merkezinin güneyinde yer alan Bursa-­Yalova Yolu Caddesinden güney yönünde bulunan Umurbey Mahallesi Yoluna girilir. Yaklaşık olarak 1.000 metre devam edildikten sonra güney­doğu yönünde bulunan Muratoba­-Adliye­Katırlı Mahallelerine giden Caddeye girilir. Bu Cadde üzerinden yaklaşık olarak 4.000 metre devam edildikten sonra sol taraftaki Katırlı Mahallesi Yoluna girilir. Bu Cadde üzerinden yaklaşık olarak 4.000 metre devam edildikten sonra taşınmazın bağlı bulunduğu Katırlı Mahalle Merkezine ulaşılır. Konu taşınmaz Katırlı Mahalle merkezinden güney istikamete kuş uçuşu yaklaşık 100 metre mesafede konumludur. Taşınmaza ulaşım özel araçlar ile sağlanmaktadır. Taşınmazın yaklaşık 100 metre kuzeyinde Katırlı Mahalle merkezi, 10.000 metre kuzey­batısında Gemlik İlçe Merkezi ve Marmara Denizi Gemlik Körfezi bulunmaktadır. Gayrimenkulün bulunduğu bölge, Katırlı Mahalle merkezi olarak bilinmekte olup, Mahalle merkezinde 2-­3 katlı konut binaları ve Mahalle merkezi çevresinde köy halkı tarafından tarımsal üretimin yapıldığı bir bölgedir.Taşınmazın elektrik ve su imkanı bulunmaktadır.