COVİD-19 Salgını Hakkında Duyuru!

Batman Merkez Fatih Mahallesinde 122 m2 2+1 Daire

Bankadan 2 + 1 122m2 Tahliye Edilmemiş i

Özellikler

Tahliye Durumu Tahliye Edilmemiş i
Satıcı Bankadan
Tapu no 12552
Oda Sayısı 2 + 1
Metre Kare 122m2
Ada 0
Parsel 1910
Tapu Bilgisi Kat İrtifaklı
Isıtma Sistemi Kombili
Bina Yaşı 8
Kat Sayısı 4
Bulunduğu Kat 2
Bağımsız Bölüm 6

Ödeme Detayları

KDV % 0
Tapu Harcı Alıcı öder
Teminat Bedeli ! % 5

Adres

Fatih Mahallesi, 3325 Sokak, Rojda Apartmanı, No:4, Kat:2, Daire:6, MERKEZ / BATMAN

Önemli Bilgilendirme

Tüm Dünya ile birlikte ülkemizi de etkileyen COVID-19 virüs salgını döneminde yaşanan operasyonel değişiklikler nedeniyle tapu devir işlemlerinin uzamasına neden olmaya başlamıştır. Kredi kullanarak satın alacağınız gayrimenkul için tapu devir işlemlerinde satıcı kurumuma ödeme yapılırken mutlaka bloke çek ile yapılması gerekmektedir. Kredi kullanacağınız banka şubesindeki yetkili personeline bloke çek ile işlem yapılacağını dair teyid alarak işlemlere başlatmanız gerekmektedir.

Açıklama

Tercih edilen bölgede, Orta ve üst gelir grubuna hitap eden nezih semtte, Deprem yönetmeliği sonrası inşa edilmiş binada, 2 oda salon 122.00 m2 ARA KAT DAİRE

Özellikler:  Konu taşınmaz binanın 2. katında, bina girişine göre sağ cephede konumlu 6 bağımsız bölüm numaralı meskendir. Taşınmaz 15.04.2010 onay tarihli projesine göre; 2 adet oda, salon, mutfak, antre, banyo, lavabo, kiler, WC ve 2 adet balkon hacimlerinden oluşmakta olup, balkon alanları dahil, ortak alanları hariç yaklaşık brüt 122m2 kullanım alanına sahiptir. Taşınmazın içerisine girilmemiş olup, dışarıdan yapılan incelemelerde bina genelinde kitlesel olarak büyütmeler olduğu görülmüş ancak, içerisine girilememiş olması sebebi ile detaylı ölçüm alınamamıştır. 

Taşınmazın bulunduğu 507,00 m2 alana sahip 1910 parsel üzerinde konumlu bina; betonarme 3A yapı tarzında ayrık nizam, projeye göre; 1 bodrum kat, zemin kat ve 2 adet normal kat olarak tasarlanmış ancak, mahallinde mevcut durumda; 1 bodrum kat, zemin kat ve 4 normal katlı olarak inşaa edilmiştir. Kat irtifakı tesis edilmiş ancak, kat mülkiyetine geçilmemiştir. Taşınmaz Batman Tapu Müdürlüğü'nde incelenen 15.04.2010 onay tarihli kat irtifakına esas mimari projesine göre bodrum katta: sığınak, kömürlükler ve otopark, zemin katta; 2 adet mesken ve bina girişi, normal katların her birinde 2 şer adet mesken olmak üzere toplam 6 adet bağımsız bölümden oluşmaktadır. Konu taşınmazın mahallinde ise bodrum+zemin+4 normal kat olarak inşaa edildiği görülmüş olup kaçak iki katın Batman Belediyesinde herhangi bir yasal evrakına rastlanmamıştır. Bina girişi 3325 Sokak üzerinden kuzey cepheden zemin kat seviyesinden sağlanmaktadır. Bina dış cephesi mantolama üzeri klasik dış cephe boyasıdır. Bina dış kapısı, merdiven ve balkon korkulukları demir doğrama, merdiven sahanlığı zeminleri seramik, duvarları ise saten alçı üzeri iç cephe boyasıdır. Bina bireysel doğalgaz ısıtma sistemine sahiptir. Yapımına 2010 yılında başlanmış olan bina genel itibariyle bakımlı olup herhangi bir tadilat ihtiyacı bulunmamaktadır.

Ulaşım:  Batman İli, Merkez İlçesi, Fatih (Tapuda Tilmerç) Mahallesi sınırları içerisinde 1910 Parsel üzerinde, 3325 Sokak, Rojda Apartmanı, No:4, 2.katta konumlu 6 bağımsız bölüm numaralı meskendir. Taşınmaza ulaşım için Ömer Muhtar Bulv. Üzerinden kuzey yönde ilerlerken sağda konumlu 3325 Sokağa dönülür. Konu taşınmaz sağdan ikinci binada konumludur. Bölge mesken ve ticari fonksiyonlu gelişmiş bir bölge olup şehir merkezine yakın konumda olması nedeniyle talep gören bir bölgedir. Orta ve üst gelir grubuna hitap etmekte olan bölgede altyapı ve ulaşım sorunsuzdur. Bölge imara uygun yapılaşma süreci devam eden bir bölge olup taşınmazın yakın çevresinde eski ve yeni binalar mevcuttur. Bölge Batman Belediyesinin tüm altyapı faaliyetlerinden yararlanmakta olup, ulaşım karayoluyla ve toplu taşıma araçlarıyla kolaylıkla sağlanmaktadır.

Not: 22.04.2010 tarihli Yapı Ruhsatı bulunmaktadır.  Ruhsat 6 adet bağımsız bölüm ve 5 adet ortak bölüm için, bodrum+zemin+2 kat olarak düzenlenmiştir.