0.89 Konut Kredisine Uygun Gayrimenkulleri Keşfedin, Fırsatları Kaçırmayın!
0.89 Konut Kredisine Uygun Gayrimenkulleri Keşfedin, Fırsatları Kaçırmayın!
tapucom svg logo

tapucom svg logo

Batman Merkez Çarşı Mahallesi'nde 40 m2 Dükkan ve 33 m2 İmarlı Arsa

Bankadan 40m2 Tahliye Edilmemiş

Özellikler

Tahliye Durumu:
Tahliye Edilmemiş
Satıcı:
Bankadan
Tapu no:
14894
Metre Kare:
40m2
Ada:
953
Parsel:
60,61
Tapu Tipi:
Arsa Tapusu
Hisse Oranı:
Tam
Bina Yaşı:
27
Isıtma Sistemi:
Yok
Binadaki Toplam Kat Sayısı:
0
Bağımsız Bölüm:
0
Taşınmazın Bulunduğu Kat:
0

Ödeme Detayları

KDV:
% 0
Tapu Harcı:
Alıcı öder
Teminat Bedeli:
% 0
İlgilendiğiniz bu tapuyla ilgili tüm sorularınız için sizi arayalım.
Dilerseniz 0 212 963 06 43 numaralı telefondan da bize ulaşabilirsiniz.

Adres

Batman İli, Merkez İlçesi, Çarşı Mahallesi, Selahattin Eyyübi Caddesi No: 80 888 no.lu parsel (yeni: 953 ada 60 parsel)

Uzman Görüşü

TED Koleji, TPAO, TÜPRAŞ, Batman Tren İstasyonu, Batman Belediyesine yakın mesafede, üzerindeki binasının kadastro paftasına işli, ticari fonksiyonun yüksek olduğu mevkide 40 m2 ekonomik dükkan ve  imarlı boş arsa; çarşı merkezinde konumlu olması, tercih edilen bölgede olması, alt yapı hizmetlerinden faydalanıyor olması, ulaşım kolaylığı avantajlarına sahiptir.  

 

Açıklama

Özellikler: Taşınmaz dörtgen formda olup, 953 ada 60 parsel yaklaşık olarak 10,3 mt * 3.4 mt ebatlarındadır. Parsel üzerinde 953 ada 61 parsel ile birlikte kullanılan tek katlı yapı bulunmaktadır. 953 ada 61 parsel yaklaşık olarak 9.8 mt * 3.4 mt ebatlarında olup yerinde parsel üzerinde 953 ada 60 parsel ile birlikte kullanılan tek katlı yapı bulunmaktadır. Taşınmaz üzerinde tek katlı yapı bulunmaktadır. Parsel düz bir arazi yapısına sahiptir. Taşınmazın yola cephesi bulunmaktadır. Yakın çevresindeki parsellerde genellikle dükkan vasıflı taşınmazlar bulunmaktadır.   Taşınmaz dörtgen formda olup, 953 ada 61 parsel yaklaşık olarak 9.8 mt * 3.4 mt ebatlarındadır. Parsel üzerinde 953 ada 60 parsel ile birlikte kullanılan tek katlı yapı bulunmaktadır. Parsel düz bir arazi yapısına sahiptir. 953 ada 61 parselin yol cephesi bulunmaktadır. Yakın çevresindeki parsellerde genellikle dükkan vasıflı taşınmazlar bulunmaktadır.

 Ulaşım: Batman İli, Merkez İlçesi, Çarşı Mahallesi, Selahattin Eyyubi Caddesi, No:48 (953 ada 60 parsel) posta adresinde kâin, tapuda; Batman İli, Merkez İlçesi, Çarşı Mahallesi, 953 Ada, 60 no.lu parseldir. Gayrimenkule ulaşım için, Selahattin Eyyubi Caddesinden Ulu Cami yönüne doğru 180 mt. sonra sağ kol üzerindeki konu gayrimenkule gelinir. Taşınmaz Batman Belediyesi imar planı içerisinde yer almaktadır. Altyapı ve ulaşım sorunu yaşanmamakta olup, eski yerleşim bölgesi içerisinde yer almaktadır. Konu gayrimenkul çarşı merkez diye bilinen insanların tüm ihtiyaçlarını karşılayabildikleri mevkide bulunmaktadır. Selâhattin Eyyubi Caddesinin trafiğe kapatılmasından dolayı ticari hareketliliğin durduğu konu taşınmazın konumlu olduğu yere talebin azaldığı, yaya geçiş güzergâhların değiştiği tespit edilmiştir. Yakın çevresinde tüm Banka şubelerinin, Elektronik, Kuyumcular, Giyim ve Tekstil pasajların yoğun olarak bulunduğu mevkide yer almaktadır. Meydan Mahallesi yapılaşması bitmiş, boş arsaların olmadığı eski ve yeni yapıların bulunduğu bir yerleşim alanıdır. Bölge genelde 35­40 yıllık 1­2 katlı ikiz nizamda yapılaşmış eski yapılardan ve nispeten daha yeni 10­15 yıllık 4­5 katlı ayrık nizamda yapılaşmış yapılardan oluşmaktadır. Bölge genellikle orta gelir grubuna hitap etmekte olup, tüm belediye ve altyapı hizmetlerinden yararlanmaktadır.

 Not: Parsel 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planında, Bitişik Nizam (B­3), Hmax:9.50 mt. Yapılaşma koşulları ile “Ticaret” alanında kalmaktadır. 953 ada 60 parselin yaklaşık 7 m2 yola terki bulunmaktadır. 953 ada 61 parsel üzerinde 33 m2 tecavüzü bulunmaktadır.  Yapının 953/61 parsele 33 m2 tecavüzü vardır. 2 parsel birlikte satılmaktadır. İki tapu birlikte satılmaktadır.

Tapu.com'dan Ticari Gayrimenkul Satın Alınırken Sık Sorulan Sorular

Gayrimenkul ile ilgili daha fazla bilgi almak istiyorsanız sayfa içerisinde yer alan sizi arayalım formunu doldurabilirsiniz. Bilgilerinizi bıraktığınız takdirde çağrı merkezimiz size en kısa sürede dönüş sağlayacaklardır.

Sitemize üye olduğunuzda beğendiğiniz ya da ilgi duyduğunuz tapuları "Tapu Takip" fonksiyonu ile takibe alabilirsiniz. Takibe almış olduğunuz tapular hakkında tüm haberler, değişiklikler ve açık artırma tarihlerinde oluşacak gelişmeler size SMS ve e-mail olarak iletilecektir.

İlgili mülkü ziyaret etmek için tapu detay sayfasında yer alan "Randevu Al" fonksiyonunu kullanarak randevu talebinde bulunabilirsiniz. Bilgilerinizi bıraktığınız takdirde çağrı merkezimiz size en kısa sürede dönüş sağlayacaklardır.

Teklifiniz onaylanmazsa veya açık artırmayı kazanamazsanız hizmet bedeliniz iade edilir. Verilen teklif onaylandıktan sonra satın almaktan vazgeçen katılımcıya hizmet bedeli iade edilmemektedir.

Teklif sonrasında satıcının işlemi onaylaması beklenir. Satıcı işleme onay verdikten sonra tapu.com siz ve satıcı arasında iletişimi sağlayarak işlemlerin sonuçlanmasına yardımcı olur. Bu aşamada gereken evrakların ve varsa sözleşmelerin imzalanması gerekir. Son olarak da bu evraklarla birlikte tapu dairesinde satıcı ile gerekli ayarlamalar yapılır ve tapu devir işlemleri gerçekleştirilir.