Yatırımlık Fırsat Gayrimenkulleri Kaçırmayın!
tapucom svg logo

tapucom svg logo

Bahçelievler Kocasinan Mahallesi'nde Hisseli Bina

Şirketten 6 8m2

Özellikler

Satıcı:
Şirketten
Tapu no:
21945
Oda Sayısı:
6
Metre Kare:
8m2
Ada:
0
Parsel:
12122
Tapu Tipi:
Cins Tashihi
Hisse Oranı:
1/30
Isıtma Sistemi:
Yok
Bina Yaşı:
29
Binadaki Toplam Kat Sayısı:
5

Ödeme Detayları

KDV:
% 0
Tapu Harcı:
Alıcı öder
Teminat Bedeli:
% 10
İlgilendiğiniz bu tapuyla ilgili tüm sorularınız için sizi arayalım.
Dilerseniz 0 212 963 06 43 numaralı telefondan da bize ulaşabilirsiniz

Adres

Kocasinan Merkez Mahallesi, Mahmutbey Caddesi, No: 246 12122 Parsel Bahçelievler / İstanbul

Açıklama

Özellikler: Söz konusu taşınmaz; 12122 parsel numaralı 258,00 m2 yüzölçümüne sahip ‘’Bahçeli Kargir Ev’’ nitelikli taşınmazdır. Taşınmaz; üzerinde mahallinde bodrum + zemin + asma kat + 4 normal katı şeklinde ruhsatsız bina mevcuttur. Bahçelievler Belediyesi İmar Müdürlüğü arşivinde 23.09.1994 tarih, 94/1750 sayılı mimari projesi görülmüştür. Ana taşınmaz mimari projesine göre bodrum + zemin + 1 normal kat olarak planlanmış, bodrum katında dükkana ait depo, kömürlükler, zemin katta 2 adet işyeri, 1 normal katta 2 adet daire olmak üzere toplam 4 bağımsız bölümden oluşmaktadır. Ana yapı, değerleme günü dışarıdan görülmüş olup, büyümelerle ilgili yapılan tespitler dışarıdan yaptığımız tespitler ile sınırlıdır. Ana taşınmazın Bahçelievler Belediyesi İmar Müdürlüğünde incelenen mimari projesine göre bodrum katta brüt 37 m2 alanlı dükkana ait depo, brüt 45 m2 alanlı dükkana ait depo, zemin katında brüt 38 m2 alanlı dükkan, brüt 45 m2 alanlı dükkan, asma katında 45 m2 dükkana ait asma kat alanı, 45 m2 dükkana ait asma kat alanı, 1-2-3-4. normal katlarda brüt 66 m2 alanlı 4 adet daire, 67 m2 alanlı 4 adet daire olduğu toplamda mevcut durumda ana taşınmazın 10 farklı bağımsız bölüm olarak kullanıldığı tespit edilmiştir.

Not: Hisseli gayrimenkullerde diğer hissedarlara ilişkin ön alım hakkı süresi, maliklere tebliğ edilmesinden 3 ay sonra sona ermektedir. Alıcı hisseli gayrimenkullerdeki hukuki süreçleri bilerek teklif vermeyi kabul eder.

Taşınmazın 1/30 hissesine karşılık gelen 8,6 m2'si satılıktır.

Kazanan teklifin %4+KDV’si oranında hizmet bedeli alınacaktır.

Teklifin değerlendirme sonucu (onay/red) ortalama 3 - 4 hafta sürede, satıcı tarafından gelmektedir.

Konum

Denize Sıfır
Deniz Ulaşımına Yakın
Toplu Ulaşıma Yakın
Yola Cepheli
Köy Merkezine Yakın
Cadde Cepheli
Metroya Yakın
Caddeye Yakın
Hastaneye Yakın
Ulaşımı Kolay
Merkezi Konumlu
Sosyal Alanlara Yakın
Ticari Alanlara Yakın
Alışveriş Merkezine Yakın
Üniversiteye Yakın
Metrobüse Yakın
Tümünü Göster

Tapu.com'dan Konut Satın Alınırken Sık Sorulan Sorular

Gayrimenkulle ilgili merak ettiğiniz tüm sorular için uzman destek ekibimizle iletişime geçebilirsiniz. Sayfa içerisinde yer alan “Sizi Arayalım” formunu doldurduğunuz takdirde çağrı merkezimiz size en kısa sürede dönüş sağlar. Dilerseniz 0850 532 82 78 nolu telefonu arayarak ekibimizle görüşme gerçekleştirebilirsiniz.

Sitemize üye olarak ilgilendiğiniz tapuları favorinize ekleyebilirsiniz. Favorilere eklediğiniz tapular hakkında tüm haberler, değişiklikler ve açık artırma tarihlerinde oluşacak gelişmeler size SMS ve e-mail yoluyla iletilir.

İlgili mülkü ziyaret etmek için “Sizi Arayalım” formunu doldurmanız gerekmektedir. Çağrı merkezimiz size en kısa sürede dönüş sağlayarak uygun tarihler için randevunuzu oluşturur.

Üye girişi yaptıktan sonra ilgilendiğiniz gayrimenkulün sayfasında yer alan “Teklif Ver” ya da “Pazarlığa Başla” butonuna tıkladığınızda teklif verme sayfasına yönlendirilirsiniz. Bu sayfada teklifinizi girin, son olarak “Teklifi Gönder” butonuna tıklayın. Verdiğiniz teklif satıcı tarafından değerlendirilerek onaylanır ya da reddedilir. Satıcının dönüşü tarafınıza bildirilir.

Tapu.com ciddi alıcılar ile satıcıları bir araya getirmek amacıyla teklif verme sürecinde “Hizmet Bedeli” ödemesi talep eder. Ödeme ekranından kredi kartı, banka kartı bilgilerinizi girerek veya EFT ile hizmet bedelinizi ödeyerek teklifinizi verebilirsiniz.

Teklif verildikten sonra, teklif tapu.com üzerinden satıcıya iletilir. Satıcı işleme onay verdikten sonra tapu.com siz ve satıcı arasında iletişimi sağlayarak işlemlerin sonuçlanmasına yardımcı olur. Bu aşamada gereken evrakların ve varsa sözleşmelerin imzalanması gerekir. Bu evraklarla birlikte tapu dairesine gidilerek tapu devir işlemleri gerçekleştirilir. Devir sürecinin her adımında tapu.com yetkilisi size yardımcı olmak üzere hazır bulunur. Satıcı teklifinizi reddederse teklif sürecinde ödediğiniz hizmet bedeli tarafınıza aide edilir. Dilerseniz aide gerçekleşene dek yeniden teklif verebilirsiniz.

Teklifiniz onayladığı takdirde ödemeyi tapu devri sırasında direkt satıcıya ödersiniz. Tapu.com hizmet bedeli dışında herhangi bir ödeme sürecine dahil olmaz.

Teklifiniz onaylanmazsa veya açık artırmayı kazanamazsanız hizmet bedeliniz iade edilir. Verilen teklif onaylandıktan sonra satın almaktan vazgeçen katılımcıya hizmet bedeli iade edilmemektedir.

Tapu.com'da yayınlanan mülklerle ilgili tüm bilgiler ekspertiz raporuna dayanmaktadır. Ekspertiz raporu, gayrimenkulün gerçek değerini belirlemek için yetkili kişi ya da kurumlar aracılığıyla hazırlanan analizdir. Ekspertiz raporu sonucunda tapu kayıtlarıyla ilgili bilgileri (şerh, ipotek, haciz, vb.), iskan durumunu, bina yaşını, metrekaresini, konumunu ve evin piyasa değerini öğrenmek mümkündür.