Depremden etkilenen 10 ilde, benzer felaketlerin önüne geçebilmek adına tüm gayrimenkulleri inceleterek satışa sunuyoruz
tapucom svg logo

tapucom svg logo

Atakum Yenimahalle Mahallesi Ergün Sitesi'nde 60 m2 Dükkan

Bankadan 60m2

Özellikler

Satıcı:
Bankadan
Tapu no:
22384
Metre Kare:
60m2
Ada:
3784
Parsel:
19
Tapu Tipi:
Kat İrtifaklı
Hisse Oranı:
Tam
Bina Yaşı:
4
Isıtma Sistemi:
Sobalı
Binadaki Toplam Kat Sayısı:
12
Bağımsız Bölüm:
24
Taşınmazın Bulunduğu Kat:
-1

Ödeme Detayları

KDV:
% 0
Tapu Harcı:
Alıcı öder
Teminat Bedeli:
% 2
İlgilendiğiniz bu tapuyla ilgili tüm sorularınız için sizi arayalım.
Dilerseniz 0 212 963 06 43 numaralı telefondan da bize ulaşabilirsiniz

Adres

Yenimahalle Mahallesi 3145. Cadde Ergün Sitesi C Blok No:7C/24(A) Atakum / Samsun

Açıklama

Özellikler: Samsun İli, Atakum İlçesi, Yenimahalle Mahallesi, 3145. Cadde, Ergün Sitesi C Blok No:7C/24(A) posta adresinde yer almaktadır. Taşınmazın içerisinde bulunduğu ana gayrimenkul, 8.108,20 m2 arsa üzerinde, 4/A yapı sınıfında, ayrık nizam olarak inşa edilmiş beş bloktan oluşmaktadır. Parsel üzerinde yer alan A, B ve C Blok 2. bodrum, 1. bodrum ve zemin katları bitişik nizam olarak, normal katlarında ise ayrık olarak inşa edilmiş olup D ve E Bloklar 2 bodrum kat + 11 normal kat olmak üzere ayrık nizam olarak inşa edilmiştir. Taşınmazın yer aldığı C Blok yapısı Atakent Bulvarı cephe hattına göre soldan 1. blok konumunda yer almakta olup onaylı projesine göre, 2 bodrum + zemin + 9 normal kattan oluşmaktadır. Yapı ön (güneybatı) cephede Atakent Bulvarı yönüne, sol yan (kuzeybatı) cephede 3145. Cadde yönüne cepheli olup, arka (kuzeydoğu) cephede site içi ortak alan üzerinden D Blok yönüne, sağ yan (güneydoğu) cephede B Blok bitişik vaziyettedir. Onaylı mimari projesinde yapı girişi kuzeydoğu cephe zemin kat seviyesinde iken yerinde yapılan incelemede 1. bodrum kat seviyesinden sağlandığı görülmüştür. Yapının dış yüzeyleri mantolama üzeri dış cephe boyası ile boyalıdır. Ana yapının giriş holü, kat holleri ve merdiven basamakları mermer, giriş holünün ve kat hollerinin duvarları alçı sıva üzeri plastik boyalıdır. Ana yapının giriş kapısı camlı alüminyum doğrama, merdiven korkulukları krom kaplamadır. Blokta 2 adet asansör ve yangın merdiveni bulunmaktadır. Yapının 2. bodrum katında, sığınak, merkezi kombi odası, 1 adet depo, 1.bodrum katta, 5 adet işyeri, zemin katında 5 adet işyeri ile bina girişi ve diğer normal katlarında 2şer adet mesken bulunmakta olup, ana yapı toplam 29 adet bağımsız bölümden oluşmaktadır. 9. normal katta yer alan meskenler dubleks mesken niteliğindedir.

Konu dükkan vasıflı, 24 nolu bağımsız bölüm, binanın 1. bodrum katında, Atakent Bulvarı cephe hattına göre arka cephede, yapı girişine göre soldan 1. dükkan konumunda yer almaktadır. Taşınmaz site içi ortak alan yönüne bakmakta olup ~6m cephesi, ~6,5m derinliği bulunmaktadır. Atakum Belediyesi ve Webtapu Sisteminde mevcut onaylı projesine göre? zemin katı ~brüt 40m2 kullanım alanına sahiptir. Zemini şap durumdadır. Mevcut iç duvarları ile tavanı alçı çekilmiş durumdadır. Dış cephe kapı ve pencereleri alüminyum doğramadır. Isınma sistemi mevcut olmayıp, ısınmanın elektrikli aletler ile sağlanması mümkündür. Mimari projeye aykırı olarak: taşınmaza komşu 25 nolu işyeri ile ortak depo arasında bulunan ayırıcı duvarlar ile C blok binasının 1. bodrum katında bulunan diğer bağımsız bölümlerin arasındaki ayırıcı duvarlarında kısmen yapılmayarak, C blok binasının 1. bodrum katının tek bir işyeri olarak kullanılmakta olduğu tespit edilmiştir. Ayrıca: konusu taşınmazın dış cephesinde 2 adet kolon yapıldığı ve konusu dükkanın dış cephe duvarının bu kolonlar hizasından yapılarak, dükkanın boyunun uzatıldığı, bu uygulamanın C blok binasının dış cephesi boyunca yapıldığı ve C blok binasının 1. bodrum kat dış cephesinin B blok binasının dış cephesinden yaklaşık 3,40 m iç kısımda projelendirilmiş olması rağmen, dış cephe hizalarının aynı hizada yapıldığı tespit edilmiştir. Konu taşınmazın kuzey tarafında yaklaşık olarak 20 m2 lik alan ilavesi yapıldığı tespit edilmiştir. Konu taşınmazın mevcut durum alanı dikkate alınırken 20 m2 lik büyüme yapılarak 60 m2 'dir. Konu taşınmazın bulunduğu binanın ana girişi binanın zemin katından projelendirilmiş olmasına rağmen, binanın ana girişinin binanın 1. bodrum katından sağlandığı tespit edilmiştir. Konu taşınmazın bulunduğu binada yapılmış olan mimari projeye aykırı uygulamaların basit tadilat işleri ile mimari projeye uygun hale getirilmelerinin mümkün olmadığı kanaatine varılmıştır." bilgisi yer almaktadır. 

Kazanan teklifin %4+KDV’si oranında hizmet bedeli alınacaktır.

Tapu.com'dan Ticari Gayrimenkul Satın Alınırken Sık Sorulan Sorular

Gayrimenkulle ilgili merak ettiğiniz tüm sorular için uzman destek ekibimizle iletişime geçebilirsiniz. Sayfa içerisinde yer alan “Sizi Arayalım” formunu doldurduğunuz takdirde çağrı merkezimiz size en kısa sürede dönüş sağlar. Dilerseniz 0850 532 82 78 nolu telefonu arayarak ekibimizle görüşme gerçekleştirebilirsiniz.

Sitemize üye olarak ilgilendiğiniz tapuları favorinize ekleyebilirsiniz. Favorilere eklediğiniz tapular hakkında tüm haberler, değişiklikler ve açık artırma tarihlerinde oluşacak gelişmeler size SMS ve e-mail yoluyla iletilir.

İlgili mülkü ziyaret etmek için “Sizi Arayalım” formunu doldurmanız gerekmektedir. Çağrı merkezimiz size en kısa sürede dönüş sağlayarak uygun tarihler için randevunuzu oluşturur.

Üye girişi yaptıktan sonra ilgilendiğiniz gayrimenkulün sayfasında yer alan “Teklif Ver” ya da “Pazarlığa Başla” butonuna tıkladığınızda teklif verme sayfasına yönlendirilirsiniz. Bu sayfada teklifinizi girin, son olarak “Teklifi Gönder” butonuna tıklayın. Verdiğiniz teklif satıcı tarafından değerlendirilerek onaylanır ya da reddedilir. Satıcının dönüşü tarafınıza bildirilir.

Tapu.com ciddi alıcılar ile satıcıları bir araya getirmek amacıyla teklif verme sürecinde “Hizmet Bedeli” ödemesi talep eder. Ödeme ekranından kredi kartı, banka kartı bilgilerinizi girerek veya EFT ile hizmet bedelinizi ödeyerek teklifinizi verebilirsiniz.

Teklif verildikten sonra, teklif tapu.com üzerinden satıcıya iletilir. Satıcı işleme onay verdikten sonra tapu.com siz ve satıcı arasında iletişimi sağlayarak işlemlerin sonuçlanmasına yardımcı olur. Bu aşamada gereken evrakların ve varsa sözleşmelerin imzalanması gerekir. Bu evraklarla birlikte tapu dairesine gidilerek tapu devir işlemleri gerçekleştirilir. Devir sürecinin her adımında tapu.com yetkilisi size yardımcı olmak üzere hazır bulunur. Satıcı teklifinizi reddettiğinde; teklif verdiğiniz mülkte platform kullanım bedeli varsa bu tutar hizmet bedelinizden düşülerek, yoksa hizmet bedelinizin tamamı tarafınıza iade edilir. Dilerseniz iade gerçekleşene dek yeniden teklif verebilirsiniz.Satıcı teklifinizi reddettiğinde; teklif verdiğiniz mülkte platform kullanım bedeli varsa bu tutar hizmet bedelinizden düşülerek, yoksa hizmet bedelinizin tamamı tarafınıza iade edilir. Dilerseniz iade gerçekleşene dek yeniden teklif verebilirsiniz.

Teklifiniz onayladığı takdirde ödemeyi tapu devri sırasında direkt satıcıya ödersiniz. Tapu.com hizmet bedeli dışında herhangi bir ödeme sürecine dahil olmaz.

Teklifiniz onaylanmazsa veya açık artırmayı kazanamazsanız hizmet bedeliniz iade edilir. Verilen teklif onaylandıktan sonra satın almaktan vazgeçen katılımcıya hizmet bedeli iade edilmemektedir.