Tapu.com’da ara

Uygun fiyatlı gayrimenkullerin arasından hayalinizdeki tapuyu bulun.

Antalya Alanya Avsallar'da Tripleks Daire

Bankadan 3 471m2

Özellikler

Tapu no 10643
Ada 0
Parsel 2431
Tapu Bilgisi Kat İrtifaklı
Isıtma Sistemi Yok
Bina Yaşı 13
Kat Sayısı 2
Arsa Yüzölçümü 323

Ödeme Detayları

KDV % 0
Tapu Harcı Paylaşılır
Teminat Bedeli ! % 5

Adres

AVSALLAR Mah. TAT Sok. No: 3 / 2 ALANYA / ANTALYA

Antalya Alanya Avsallar'da Tripleks Daire

Açıklama

Ulaşım: D-400 Antalya-Alanya kara yolu, mahalle merkezi sapağından kuzey yönde Zafer Caddesi istikametinde izlenir. Kavşaktan yaklaşık 1150 metre sonra sağa, doğu yöndeki imar yolundan devam edilir. Yolun üçe ayrıldığı nokta düz devam edilir. İkinci yol ayrımından sol yönde izlendikten 15 metre sonra parsel girişi TAT sokak üzerinde sağda konumludur. Taşınmaza ulaşım D-400 kara yoluna kadar toplu taşıma ile sonrasında yaya ya da özel araçla sağlanabilmektedir. Taşınmazın bulunduğu bölgede yapılaşma yüksek seviyelidir. Bölgedeki yapıların genel olarak yarısının boş olduğu görülmektedir. Taşınmazın kuş uçuğu olarak, 450 metre batısında PTT, 750 metre güneyinde Alanya Belediyesi ek hizmet binası, 1150 metre güneyinde deniz, 1000 metre güneyinde D-400 kara yolu bulunmaktadır. Bölgede alt yapı ve üst yapı hizmetleri bulunmakta olup bölge Alanya Belediyesi hizmet sınırındadır. Taşınmazın çevresi konut fonksiyonlu gelişmiştir. Bölgede site tarzı sosyal alanlı yapılar bulunmaktadır.
Özellikler: Konu B blok parsel batısındaki bloktur. Bloklar bitişik projelendirilmiş olup, Konu B blok bodrum, zemin, 1.katlar ve çatı katından oluşmaktadır. Her blokta 1 b.b. bulunmakta olup her blok ayrı girişleri olan b.b. gibidir. Projesine göre binada bodrum katta, iç merdivenden inilen toplam alanı 58 m2 B bloğa ait müştemilat, Zemin katta batı cepheden bina / konu b.b. ( B blok 1 nolu b.b.) girişi, salon-mutfak nişi, banyo, iç merdiven ve kış bahçesi ile 57 m2 kapalı, 19 m2 teras alanı, 1. katta, iç merdiven, hol, 3 oda, 1 banyo ve 2 balkon toplam 70 m2, çatı kaında ise, iç merdiven hol, 1 yatak odası ve iç banyosu alanları olan 35 m2 ile 11 m2 teras alanı bulunmaktadır. Sonuç olarak taşınmaz 220 m2 kapalı 30 m2 teras alanına sahiptir. Parsel üzerinde bitişik inşa edilmiş 3 adet blok bulunduğu, parsel üzerindeki yapıların bodrum katlarının açıkta kaldığı gözlenmiştir. Parsel etrafında duvar bulunduğu ve parsel kuzeyinde enerji nakil hattı altında kalan kısımda açık otopark bulunduğu gözlenmiştir. Parsel kuzeyindeki otopark alanından blokların bulunduğu kısma inen merdiven bulunmakta olup bu merdiven ortasında ferforje demir kapı bulunduğu gözlenmiştir. İnceleme işlemi dışarıdan yapılmış olup iç mekan özellikleri tespit edilememiştir.

Parsel üzerindeki yapıların oldukça bakımsız, terkedilmiş bir görünümü olduğu, bina dış cephesinde çatısında bozulmaların bulunduğu, parsel duvarları etrafında yabani bitkilerin kapladığı gözlenmiştir. Parsel içinde açık havuz bulunduğu ve havuzun kötü durumda olduğu gözlenmiştir. 

Not: 11.04.2006 tarihli yapı ruhsatı bulunmaktadır.