Tapu.com’da ara

Uygun fiyatlı gayrimenkullerin arasından hayalinizdeki tapuyu bulun.

MAHKEMELİK Tapu- Ankara Yenimahalle Mahallesinde 139 m2 3+1 Daire

Bankadan 3 + 1 139m2

Özellikler

Tapu no 11205
Ada 43384
Parsel 2
Tapu Bilgisi Kat İrtifaklı
Isıtma Sistemi Kombili
Bina Yaşı 13
Kat Sayısı 9
Bulunduğu Kat 1
Bağımsız Bölüm 6

Ödeme Detayları

KDV % 0
Tapu Harcı Alıcı öder
Teminat Bedeli ! % 5

Adres

Serhat Mahallesi Mehmet Akif Ersoy Caddesi Serinevler Sitesi No:32/6 Yenimahalle/Ankara

MAHKEMELİK Tapu- Ankara Yenimahalle Mahallesinde 139 m2 3+1 Daire

Açıklama

Ulaşım: Serhat Mahallesi Mehmet Akif Ersoy Caddesi Serinevler Sitesi No:32/6 Yenimahalle/Ankara adresindedir. Açık tarif olarak; Alınteri Bulvarı ile Mehmet Akif Ersoy Caddesi kesişim kavşağından kuzeybatı istikametine girilir ve 140 metre ilerledikten sonra kuzeydoğu istikametinde bulunan konu taşınmazın içinde bulunduğu 32 dış kapı nolu ana taşınmaza ulaşılır. Konu taşınmaz 1. katta bulunan 6 bağımsız bölüm nolu meskendir. Taşınmazın kamu hizmetlerinden istifadesi tamdır. Konu taşınmazın yakın çevresinde benzer tarzda inşa edilmiş yapılar ile Ostim OSB bulunmaktadır. 

Özellikler: Taşınmaz projesine göre 124 m2, mevcutta 139 m2 brüt alana sahiptir. Bina girişine göre ön tarafta yer almaktadır. Güneydoğu-güneybatı cephelidir. Taşınmaz 1 salon + 3 oda+ 1 giyinme odası + 2 banyo(birisi ebeveyn banyosu) + 1 mutfak + 2 balkon alanlarından oluşmaktadır. Dış kapısı çelik, iç kapılar ahşap, pencereleri PVC doğrama olup ısıcamlıdır. Odalar ve salon Laminat parke kaplı olup, tavanlar plastik boyalıdır. Bina basamak ve sahanlıkları mermer kaplama, tüm bu mahallerin duvarları ve tavanları ise boyalıdır. 

Projesinden farklı olarak kat holü bölümünden 7m2'lik alan taşınmaz antre alanına, ışıklık bölümünden yaklaşık 2m'lik alana kiler bölümü yapılmış, diğer ışıklık bölümünden 3m2'lik alan ile balkon bölümünden iç mekana dahil edilen 2m2lik balkon alanına giyinme bölümü, havalandırma boşluğu bölümünden ise yaklaşık 3m2'lik alana duş bölümü yapılmış olup bu ilave alanlar ile konu taşınmaz projesinde 124 mahallinde brüt 139m2 alanlı olarak kullanılmaktadır.


Ana bina kat irtifak projesine göre 2 Bodrum+Zemin+11 Normal katlı olup yerinde 2 Bodrum+Zemin+9 Normal olarak inşaa edilmiştir. İlgili belediyede yapılan incelemede konu taşınmazın son iki katının inşa edilmemiş olması ile ilgili herhangi bir resmi karara rastlanmamıştır. Ancak tapu sicilinde Kat karşılığı inşaat sözleşmesinin red edildiği tescil edilmiştir. Bu nedenle ihtiyati tedbir kararı bulunmaktadır.

Not: 27.05.2010 tarihli Yapı Ruhsatı bulunmaktadır. Konu taşınmazın bulunduğu yapıda projesine ve tapu kaydına göre toplam 60 adet bağımsız bölüm yer almaktadır. Ancak mahallinde son iki kat inşa edilmediği için 10 mesken yerinde mevcut değildir.Tapu kaydında kat irtifakı, geçerli olan projeye göre 60 adet bağımsız bölüm için tescil edilmiştir. İlerleyen dönemde mevcut duruma uygun (50 Adet Bağımsız Bölüm) olarak kat irtifakı yenilendiği takdirde konu taşınmazın arsa payında artış meydana gelecektir. Ancak yine ilerleyen dönemde kat karşılığı sözleşmesinden dolayı hukuki bir işlem ile karşılaşılma ihtimali de söz konusudur.