Ankara Mamak Tuzluçayır'da 3+1 80 m2 Daire

Bankadan • 3 + 1 • 80m2

Özellikler

Tapu no 5372
Pafta 0
Ada 36951
Parsel 7
Tapu Bilgisi Kat İrtifaklı
Isıtma Sistemi Kombili
Bina Yaşı 16
Kat Sayısı 4
Bulunduğu Kat -2
Bağımsız Bölüm 1

Ödeme Detayları

KDV % 0
Tapu Harcı Alıcı öder
Teminat Bedeli ! % 5

Adres

Tuzluçayır Mah. 596.Sokak Kardelen Apt. No: 5/1 Mamak / Ankara

Açıklama

Ulaşım: Taşınmaz; Tuzluçayır Mahallesi'ndedir. Bölgenin ana arteri olan Nato Yolu Caddesinde Özel Veni Vidi Hastanesi geçildikten sonra solda olan Ziraat Bankası Şubesi öncesinde sola ayrılan 594. Sokağa sapılır. Kesişen ilk sokak olan 596. Sokaktan sola dönüldüğünde sağdan 2.parsel üzerindedir. 


Özellikler: Bağımsız bölüm; kottan dolayı 1.kat durumunda olan 2.bodrum katta, bina giriş kapısına göre; sol­-arkada, arka ve yan cepheli, mesken amaçlı bir dairedir. Kombi sistemi ile ısıtılan daire panel radyatörlüdür. Daire kapısı çelik, iç kapılar panel kapıdır. Pencereler ve balkon kapısı ahşap doğramadır. Zeminler; antre-koridor, salon ve odalar laminant parke, diğer alanlar seramiktir. Duvarlar; wc ve banyoda fayans, diğer alanlarda alçı sıvalı plastik boyalıdır. Tavanlar kartonpiyerli, plastik boyalıdır. Mutfakta; araları seramik kaplı ahşap dolaplar ve mermer tezgah mevcuttur. Banyoda; seramik lavabo, klozet ve kabinli duş alanı bulunmaktadır.Taşınmaz konum olarak projesine uygundur. Mahallinde ise kapıcı dairesinin wc-­duş alanının bir kısmı kullanılarak yaklaşık 1,5 m2 alanlı wc alanı oluşturulmuştur. proje dışı bu alan; alan­-değer hesabında göz ardı edilmiştir. Taşınmazın; kat­-cephe ve konumu itibariyle görüş ufku kısıtlıdır.

Ana Taşınmaz; bahçeli ayrık nizamda, betonarme kargir tarzda, 3/A yapı sınıfında 653 m2 alanda, 321 m2 inşaat oturum alanında yapılmış ve ruhsat tarihi baz alındığında yaklaşık 16 yıllık olduğu düşünülen bir apartmandır. 22 adet mesken amaçlı bağımsız bölüm mevcuttur. 4 Bodrum kat, zemin kat, 3 normal kat ve 3.kattaki bağımsız bölümlerden 2 adedine ait çatı arası kattan oluşmaktadır. Bağımsız bölümleri kombi ile ısıtılmakta olup, görünür deprem hasarı izlenmemiştir. Etrafı; üzerinde demir doğrama çit olan duvar ile çevrilidir. Arka avluda, açık otopark alanı mevcuttur. Dış cepheler dış cephe boyalıdır. Ön cepheden başlayan giriş alanı ile ulaşılan giriş kapısı yan cephede, 1.bodrum katta ve alüminyum doğramadır. Zeminler mozaikli karo beton kaplıdır. Duvarlar ve tavanlar fasarit boyalıdır. Merdiven korkulukları demir doğramadır. 4.bodrum katta; sığınak ve su deposu , 3.bodrum katta; otopark ve kömürlükler yer almaktadır.

Taşınmaz Süleyman Nazif İlkokulu yakınındadır. Ankara’nın eski semtlerindendir. Konut tipi yerleşimin söz konusu olduğu bölgede, orta gelir seviyesinde aileler ikamet etmektedir. Kamu ulaşımı ve hizmetlerinden faydalanılmaktadır.

24/10/2003 tarihli yapı ruhsatı bulunmaktadır.