COVİD-19 Salgını Hakkında Duyuru!

Ankara Mamak Cengizhan Mahallesi İkizler Sitesinde 4+1 Daire

Bankadan 4 + 1 160m2 Tahliye Edilmemiş i

Özellikler

Tahliye Durumu Tahliye Edilmemiş i
Satıcı Bankadan
Tapu no 12337
Oda Sayısı 4 + 1
Metre Kare 160m2
Ada 50998
Parsel 1
Tapu Bilgisi Kat Mülkiyetli
Isıtma Sistemi Merkezi
Bina Yaşı 9
Kat Sayısı 7
İskan Tarihi 21/08/2014
Ruhsat Tarihi 15/04/2011
Bulunduğu Kat 7
Bağımsız Bölüm 39

Ödeme Detayları

KDV % 0
Tapu Harcı Alıcı öder
Teminat Bedeli ! % 5

Adres

CENGİZHAN MAHALLESİ, 827. SOKAK, NO:11/39 MAMAKANKARA UAVT: 2630540371

Önemli Bilgilendirme

Tüm Dünya ile birlikte ülkemizi de etkileyen COVID-19 virüs salgını döneminde yaşanan operasyonel değişiklikler nedeniyle tapu devir işlemlerinin uzamasına neden olmaya başlamıştır. Kredi kullanarak satın alacağınız gayrimenkul için tapu devir işlemlerinde satıcı kurumuma ödeme yapılırken mutlaka bloke çek ile yapılması gerekmektedir. Kredi kullanacağınız banka şubesindeki yetkili personeline bloke çek ile işlem yapılacağını dair teyid alarak işlemlere başlatmanız gerekmektedir.

Açıklama

SİTE İÇERİSİNDE YENİ BİNADA, YapıKullanma İzin Belgesinin alınmış olması avantaj, toplu taşıma olanakları düzenli ve rahat, açık ve kapalı otopark alanı, çocuk oyun alanı ve çift asansör imkanlarıyla konforlu, GENİŞ TERASLARIYLA HAVADAR, 4 oda salon 160 m2, SON KAT DUBLEKS


Ulaşım: Ankara İli, Mamak İlçesi, Cengizhan Mahallesi, 827. Sokak, İkizler Sitesi A Blok, Apartman No:11, Kat: 7, Bağımsız Bölüm No:39 adresinde bulunmaktadır. Cephe olduğu yol asfalt olup, araç ve yaya trafiği bakımından düşük yoğunluktadır. Bölge, kentin yeni yerleşim alanlarından olup, genellikle konut kullanımlı yapıların yoğun olduğu bir bölgedir. Bölgede yapılaşma süreci tamamlanmış olup, doluluk oranı yüksek seviyededir. Taşınmazın çevresinde ayrık nizamda yapılaşmış benzer konut kullanımlı binalar yer almaktadır. Ticari potansiyel taşınmaza yakın mesafedeki caddeler üzerinde yer alan orta ve küçük işletmeler şeklinde yapılanmıştır. Her türlü altyapı hizmeti belediye tarafından karşılanmaktadır. Sosyal donatı alanları yeterli seviyededir. Bölgeden kentin diğer bölgelerine ulaşım toplu taşıma araçlarıyla düzenli ve sürekli olarak sağlanmaktadır.

Özellikler: 39 bağımsız bölüm numaralı çatı aralı mesken, 3. Bodrum kattan olan bina girişine göre sol arka köşede, kuzey ve doğu yönlere cepheli ve 7. Katta + çatı arası katta konumludur. Kat irtifakına esas olan mimari projesine göre brüt 160 m2 kullanım alanlı ve 23 m² kadar kapalı teras alanlı meskenin; 7. Katı 90 m2 kadar kullanım alanlı olup salon, oda, antre, mutfak, banyo, wc, kiler ve 2 balkon hacminden, çatı arası katı ise 70 m² kadar kullanım alanlı olup 3 oda, mutfak, banyo, duş, wc, antre ve 23 m² kadar kapalı teras hacminden oluşmaktadır. Mesken merkezi sistem doğalgaz ile ısıtılmak üzere projelendirilmiştir.

Taşınmazın yer aldığı ana gayrimenkul 1777,68 m² alanlı 50998 ada 1 parselde 4/A yapı grubunda, 3 bodrum, zemin ve 7 normal kat + çatı kattan oluşmaktadır. Binanın 3.bodrum katında; bina giriş holü, sığınak, kapıcı dairesi, otopark, 2. Bodrum katında; sığınak, 1­2­3 numaralı meskenler, 1. Bodrum katında; su deposu, kazan dairesi, 4­5­6 numaralı meskenler, zemin katı ve 6 normal katında 4’er mesken ve 7. Normal katında ise 6 çatı aralı mesken olmak üzere toplam 40 bağımsız bölüm bulunmaktadır. Site girişi 827. Sokak üzerinden sağlanmaktadır. Binanın ana girişi batı yönünde, 827. Sokak cephesinde 3. Bodrum kat seviyesinden diğer girişi ise doğu yönünde zemin kat seviyesinden sağlanmaktadır. Bina dış cephesi mantolama üzeri dış cephe boyası olup giriş kapısı camlı alüminyum doğrama kapıdır. Binada iki adet asansör ve yangın merdiveni mevcuttur. Konu taşınmazın bulunduğu binanın yer aldığı İkizler Sitesinde, açık ve kapalı otopark alanı, çocuk oyun alanı bulunmaktadır. Banka bilgisi dahilinde ekspertiz çalışması dışarıdan yapılmış olması nedeni ile bina içi görülememiştir.

Not: 21.08.2014 tarihli Yapı Kullanma İzin Belgesi (İskan) ve 15/04/2011 tarihli yapı ruhsatı bulunmaktadır.

Eski mal sahibi ihalenin feshi davası açmış, süresinde açılmayan davası Ankara 1. İcra Hukuk Mahkemesi 2019/233 Esas  2019/1097 Karar  sayılı kararı ile usulden red olmuştur. Yerel mahkeme tarafından verilen karar ekte olup  davacı kararı istinaf etmiş ancak  Ankara Bölge Adliye Mahkemesi 18. Hukuk Dairesi  2019/2483 Esas sayılı  dosyasından halen  karar verilmemiştir. Satışa engel bir tedbir bulunmamaktadır, ancak yargılama süreci devam etmektedir ancak olumsuz bir durum halinde tasarrufun iptal edilebilebilir.