COVİD-19 Salgını Hakkında Duyuru!

Ankara Mamak Akşemsettin Mahallesinde 185 m2 Dubleks Daire

Bankadan 5 + 1 185m2 Tahliye Edilmemiş i

Özellikler

Tahliye Durumu Tahliye Edilmemiş i
Satıcı Bankadan
Tapu no 12340
Oda Sayısı 5 + 1
Metre Kare 185m2
Ada 36403
Parsel 2
Tapu Bilgisi Kat İrtifaklı
Isıtma Sistemi Kombili
Bina Yaşı 7
Kat Sayısı 3
Ruhsat Tarihi 06/08/2013
Bulunduğu Kat 3
Bağımsız Bölüm 12

Ödeme Detayları

KDV % 0
Tapu Harcı Alıcı öder
Teminat Bedeli ! % 5

Adres

Akşemsettin Mah. 1076 Sok. No:11/12 Mamak/ANKARA

Önemli Bilgilendirme

Tüm Dünya ile birlikte ülkemizi de etkileyen COVID-19 virüs salgını döneminde yaşanan operasyonel değişiklikler nedeniyle tapu devir işlemlerinin uzamasına neden olmaya başlamıştır. Kredi kullanarak satın alacağınız gayrimenkul için tapu devir işlemlerinde satıcı kurumuma ödeme yapılırken mutlaka bloke çek ile yapılması gerekmektedir. Kredi kullanacağınız banka şubesindeki yetkili personeline bloke çek ile işlem yapılacağını dair teyid alarak işlemlere başlatmanız gerekmektedir.

Açıklama

Emine Taşkent İlkokulu, Şehit Bülent Karali Anadolu Lisesi, Mamak Belediyesi Kent Ormanına yakın mesafede, MODERN MİMARİLİ YENİ VE ŞIK BİNADA, 185.00 m2 kapalı alana ilaveten + 22m2 teraslı, SON KAT DUBLEKS

Ulaşım: Ankara’nın merkezine yaklaşık 15 km uzaklıkta, şehrin güney doğusunda yer alan, Mamak ilçesine bağlı, Akşemsettin Mah. 1076 Sok. No:11/12 Mamak/ANKARA adresinde konumludur. Binanın yakın çevresinde Emine Taşkent İlkokulu, Şehit Bülent Karali Anadolu Lisesi, Mamak Belediyesi Kent Ormanına yakın mesafede yer almaktadır. Binanın bulunduğu bölge yapılaşmasını tamamlamış ve halen yapılaşmada olan bir bölgedir. Taşınmazların bulunduğu bölge genellikle apartman tarzı, 4­5 katlı yapılaşmanın bulunduğu Ankara’nın yenilenen semtlerinden birisidir. Bölgede genel olarak yapılaşma tamamlanmıştır. Çok sayıda yeşil alanın ve sosyal tesisin mevcut olması, merkeze yakın, ulaşımın sorunsuz olması ve daire fiyatlarının yapı kalitesine bağlı olarak alt ve orta gelir grubuna uygun olması, bölgede son dönemde inşa edilen yapıların günümüz mimarisine uygun ve modern görünümlü olması bölgeye olan ilgiyi arttırmaktadır. Taşınmaza ulaşım, bölgedeki belediye ve özel toplu taşıma araçları ile sağlanmaktadır. Taşınmaza ulaşmak için ilçe merkezinden kuzeye doğru 19 Mayıs bulvarı ile Doğukent caddesinin kesiştiği aradan girildiğinde sola dönülür. 1081/2. sokak tan Kuzeybatı istikametinde ilerlendiğinde Gencer Marketi geçtikten sonra Emine Taşkent İlkokulu sağ tarafta kalacak şekilde 1074. Sokak istikametinde ilerlendiğinde sol koldaki ilk taşınmazdır.

Özellikler: 12 numaralı mesken, binanın 3. normal katında bodrum katta bina girişine göre sağ kolda yer almaktadır. Onaylı mimari projesine göre alt kat 105m² brüt kullanım alanına sahip olup; Antre, 2 oda, 1 salon, 1 mutfak, 1 wc, 1 duş ve 2 balkon hacimlerinden oluşmaktadır. Çatı katı ise onaylı mimari projesine göre 80 m2 kullanım alanına sahip olup; 2 oda, 1 sofa, 1 antre, 1 mutfak, 1 duş, 1 wc ve teras bölümlerinden oluşmaktadır. Taşınmazın yaklaşık 22m2 teras kullanım alanı bulunmaktadır. Çatı kata ulaşım salon ile mutfak arasında merdivenlerle sağlanmaktadır. 

Ana gayrimenkul; 576.55 m² yüz ölçümüne sahip 36403 ada 2 parsel üzerinde Ayrık nizamda, 3/B yapı sınıfında ve betonarme karkas sistemde, bodrum + zemin + 3 olarak projelendirilmiş ve inşa edilmiştir. Ana yapının bodrum katında; bina girişi, dükkan ve otopark olup zemin kat dahil her katta 3 mesken olmak üzere ana gayrimenkul 12 adet mesken ve 1 adet dükkan olmak üzere toplamda 13 adet bağımsız bölümden oluşmaktadır. Bina dış cephesi ve akrilik esaslı dış cephe boyalıdır. 

Not: 06/08/2013 tarihli Yapı Ruhsatı bulunmaktadır.