0.89 Konut Kredisine Uygun Gayrimenkulleri Keşfedin, Fırsatları Kaçırmayın!
0.89 Konut Kredisine Uygun Gayrimenkulleri Keşfedin, Fırsatları Kaçırmayın!
tapucom svg logo

tapucom svg logo

Ankara Keçiören'de Hisseli Tarla

Şirketten 5630m2

Özellikler

Satıcı:
Şirketten
Tapu no:
18750
Metre Kare:
5630m2
Ada:
4045
Parsel:
12
Tapu Tipi:
Arsa Tapusu
Hisse Oranı:
1/2

Ödeme Detayları

KDV:
% 0
Tapu Harcı:
Alıcı öder
Teminat Bedeli:
% 10
İlgilendiğiniz bu tapuyla ilgili tüm sorularınız için sizi arayalım.
Dilerseniz 0 212 963 06 43 numaralı telefondan da bize ulaşabilirsiniz.

Adres

Bağlum Mahallesi, Civcivoglu Mevki, 4045 Ada 12 Parsel Keçiören/ ANKARA

Uzman Görüşü

Taşınmaz kuru tarıma elverişli bir bölgede bulunması ve doğu yönünde kadastral yola yaklaşık 25 m mesafede olması avantajlarıdır.

Açıklama

Özellikler: 4045 Ada 12 parseI 11.102,82 m2 yüzölçümlü olup amorf geometrik şekle, eğimli topografik yapıya sahiptir. Yapılan tespitlere göre parsel üzerinde herhangi bir yapı, sınırlarını belirleyici herhangi bir duvar, tel örgü vb. unsur bulunmamaktadır. Taşınmaz kuru tarıma elverişli bir bölgede bulunmaktadır. Taşınmazın doğu yönünde kadastral yola yaklaşık 25 m mesafede bulunmaktadır.  Parselin 1/2 oranındaki hissesi satılıktır, hisseli alan ortalama 5.630 m2'dir.

Taşınmaz Büyükşehir Belediyesi mücavir alan sınırları içerisinde 1/25.000 ölçekli Başkent Ankara Nazım imar Planında Diğer Tarım Alanları sınırında kalmaktadır.

Not: Ankara 1. Sulh Hukuk Mahkemesi'nin 29/08/2017 tarih 2017/1331 ESAS sayılı Mahkeme Müzekkeresi yazısı ile İzale-i Şuyu davası açılmıştır. Bu şerh satışa engel teşkil etmeyen sadece dava olduğunu belirtmek için mahkeme tarafından konulmuş olan şerhlerdir. Alacak olan kişi tapu devrinden sonra ilgili mahkemeye gidip davaya devam etmeyeceğine daire dilekçe verdiği zaman bu şerh kalkar.1060,74 m2'lik saha üzerinde Elektrik Kuvvetli Akım Tesisleri Yönetmeliği'nin 44. maddesi gereğince; Türkiye Elektrik İletim A.Ş. Genel Müdürlüğü lehine daimi irtifak hakkı vardır. Taşınmaz 28/01/2019 Tarihli 3402 S.Y.Nın 22/A Md. Gereğince Yenilemenin Tescili İşlemi ile pasife alınmış olup; parsel bilgileri 4045 ada 12 parsel olarak değişmiştir.

Hisseli gayrimenkullerde diğer hissedarlara ilişkin ön alım hakkı süresi maliklere tebliğ edilmesinden 3 ay sonra sona ermektedir, alıcı hisseli gayrimenkullerdeki hukuki süreçleri bilerek teklif vermeyi kabul eder.

Tapuda 221 parsel iken, 4045 ada 12 parsel olarak değişmiştir. Alıcı mevcut haliyle almayı kabul eder.

Tapu.com'dan Arsa Satın Alınırken Sık Sorulan Sorular

Gayrimenkul ile ilgili daha fazla bilgi almak istiyorsanız sayfa içerisinde yer alan sizi arayalım formunu doldurabilirsiniz. Bilgilerinizi bıraktığınız takdirde çağrı merkezimiz size en kısa sürede dönüş sağlayacaklardır.

Sitemize üye olduğunuzda beğendiğiniz ya da ilgi duyduğunuz tapuları "Tapu Takip" fonksiyonu ile takibe alabilirsiniz. Takibe almış olduğunuz tapular hakkında tüm haberler, değişiklikler ve açık artırma tarihlerinde oluşacak gelişmeler size SMS ve e-mail olarak iletilecektir.

Teklifiniz onaylanmazsa veya açık artırmayı kazanamazsanız hizmet bedeliniz iade edilir. Verilen teklif onaylandıktan sonra satın almaktan vazgeçen katılımcıya hizmet bedeli iade edilmemektedir.

Teklif sonrasında satıcının işlemi onaylaması beklenir. Satıcı işleme onay verdikten sonra tapu.com siz ve satıcı arasında iletişimi sağlayarak işlemlerin sonuçlanmasına yardımcı olur. Bu aşamada gereken evrakların ve varsa sözleşmelerin imzalanması gerekir. Son olarak da bu evraklarla birlikte tapu dairesinde satıcı ile gerekli ayarlamalar yapılır ve tapu devir işlemleri gerçekleştirilir.