Tapu.com’da ara

Bankaların uygun fiyatlı gayrimenkulleri arasından aradığınız gayrimenkulü bulun.

Ankara Çankaya Kırkkonaklar Mahallesinde 4+1 270 m2 Dubleks

Bankadan 4 + 1 270m2

Özellikler

Tapu no 8085
Pafta 0
Ada 26401
Parsel 1
Tapu Bilgisi Kat İrtifaklı
Isıtma Sistemi Kombili
Bina Yaşı 15
Kat Sayısı 3
Bulunduğu Kat 2
Bağımsız Bölüm 8

Ödeme Detayları

KDV % 0
Tapu Harcı Paylaşılır
Teminat Bedeli ! % 5

Adres

KIRKKONAKLAR Mah. 450 Cad. ELİF APT. Apt. No: 100 / 8 ÇANKAYA / ANKARA

Açıklama

Ulaşım: Bölgenin ana arterlerinden olan Doğukent caddesi üzerinde Kuzeydoğu istikametinde ilerlerken sol kolda yer alan Petek sitesine gelmeden sağa 389. Sokağa dönülür. 100 m ilerledikten sonra sola 450. Caddeye dönülür. 400 m ileride sağ kolda 386. Sokak ile keşiştiği köşe konumda konu taşınmaz konumlanmıştır.


Özellikler: Merdivenlerle 2. kata çıkıldığında sol bölümde kalan 8 numaralı daire olup, bina girişine göre sol ön ve sol yan cephede yer almaktadır. Gayrimenkulün kullanım alanı brüt 224 m² + 43 m2 teras hacimli olup 2. Normal katında; Salon, Mutfak, antre, hol, wc ve 2 balkon hacimlerinden oluşmakta olup brüt 100 m2 dir. 3. Normal katında ; 3 oda, banyo, duş+wc ve hol ile balkon hacimlerinden oluşmakta olup brüt 96 m2 dir. Çatı arası katında; oda ve wc hacimleri olmak üzere brüt 28 m2 + 43 m2 teras hacimlerinden oluşmaktadır.

2. Normal katında; salon hacminin merdiven hacmine doğru genişletildiği, balkon hacminin giriş kapısının yerinin değiştirildiği, balkon hacminin 3 m2 lik kısmının mutfak hacmine dahil edildiği, antrde bulunan wc hacminin iptal edilerek alt bölümde wc ve kiler hacimleri oluşturulduğu tespit edilmiştir. 3. Normal katında; sağ üstte bulunan oda hacminin merdiven hacmine doğru genişletildiği, bu hacimden çıkışlı 4 m2 lik balkon hacmi oluşturulduğu, sol üstte bulunan oda hacminin giriş kapısının yerinin değiştirildiği, orta bölümde bulunan oda hacminin 2 ayrı bölüme ayrılarak üst bölümünün hol hacmine dahil edildiği, alt bölümünün balkon hacminden 3 m2 lik bölüm dahil edilerek oda hacmi oluşturulduğu, duş ve banyo hacimlerinin yarısının oda hacmine dahil edildiği tespit edilmiştir. Çatı arası katında ise; merdivenin 4 m2 lik kısmının teras hacmine dahil edildiği, wc hacminin giriş kapısının yerinin değiştirildiği ve 0,50 m2 lik hava boşluğu hacminin wc hacmine dahil edildiği tespit edilmiştir.

Dairenin giriş kapısı çelik kapı, iç kapıları panel kapı, pencere doğramaları ahşap doğrama ve camları ısıcamdır. Dairenin elektrik, kalorifer ve sıhhi tesisatı yapılı olup, kombi ve radyatör petekleri montajı yapılmıştır. Salon ve odaların zeminleri laminant parke, duvarları saten boya ile boyalıdır. Antre zemini yer seramiği olup, duvarları saten boyalıdır. Mutfak zemini yer seramiği, duvarları duvar seramiğidir. Balon kapaklı laminant mutfak dolabı takılmış olup mermer mutfak tezgahı bulunmaktadır. Islak hacimlerin zeminleri yer seramiği, duvarları duvar seramiği olup vitrifiye elemanları takılı durumdadır.

Ana gayrimenkul 978 m² alanlı 26401 ada 1 parselde 3B yapı grubunda inşa edilmiştir. Ana taşınmaz 2, bodrum, zemin ve 3 normal kat ve çatı arası kattan oluşmaktadır. Binanın 2. Bodrum katında; sığınak ve su deposu, 1. Bodrum katında; 1 ve 2 nolu meskenler ile 3 nolu daireye ait depo, zemin katında: 3 adet mesken ile batı cephesinden bina girişi, 1. Katta 2 adet mesken, 2. Katta; 8 nolu çatı aralı mesken ile 9 ve 10 nolu meskenler, 3. Katta 11 ve 12 nolu çatı aralı meskenler olmak üzere 11 adet bağımsız bölüm bulunmaktadır. Bina girişi ön cepheden sağlanmaktadır. Bina dış cephesi dış cephe boyası olup giriş kapısı camlı demir kapıdır. Bina girişi, kat holleri ve merdiven sahanlıkları mermer plak kaplama duvarları 1.20 üzere plastik boya ile boyalıdır. Binada 1 adet asansör bulunmaktadır.

Taşınmazın bulunduğu bölgenin altyapısı tamamlanmış ve belediye hizmetleri tamdır. Bölge, kentin eski gecekondu yerleşim alanlarından olup, kentsel dönüşüm çerçevesinde inşa edilen ve hali hazırda inşa edilmekte olan genellikle zemin kat üzeri 34 katlı konut kullanımlı yapıların bulunduğu sitelerin yer aldığı bir bölgedir. Her türlü altyapı hizmeti belediye tarafından karşılanmaktadır. Sosyal donatı alanları yüksek seviyededir. Bölgeden kentin diğer bölgelerine ulaşım toplu taşıma araçlarıyla sağlanmaktadır. Taşınmazın yakın çevresinde Kırkkonaklar Anadolu Lisesi ve 365 Avm Caddesi yer almaktadır