COVİD-19 Salgını Hakkında Duyuru!

Amasya Göynücek Alan Mahallesi'nde 4859 m2 Tarla

Bankadan 4859m2

Özellikler

Satıcı Bankadan
Tapu no 17820
Metre Kare 4859m2
Ada 209
Parsel 1
Tapu Bilgisi Arsa Tapusu

Ödeme Detayları

KDV % 0
Tapu Harcı Alıcı öder
Teminat Bedeli % 5
İlgilendiğiniz bu tapuyla ilgili tüm sorularınız için sizi arayalım.
* İleteceğiniz rakam resmi teklif olarak değerlendirilmeyecektir.
Dilerseniz 0 212 963 06 43 numaralı telefondan da bize ulaşabilirsiniz.

Adres

Amasya İli, Göynücek İlçesi, ALAN Mahallesi, KÖYİÇİ Mevkii, 1 parsel, 209 ada

Uzman Görüşü

Mezra yerleşik alanına çok yakın bir bölgede, yol cephesi 29 metre, ortalama derinliği ise 170 metre mertebesinde, kuru tarıma uygun, 4.859,48 m2 TAM HİSSELİ ARSA arsa olması sebebiyle avantajlıdır.

Açıklama

Özellikler209 ada 1 parselde konumlu, 4.859,48 m2 yüzölçümü sahip olan tarla vasıflı taşınmaz, geometrik olarak dikdörtgene yakın bir formda olup rapor eki krokisinde görüleceği üzere yaklaşık olarak 1860 m2 lik bölümü az eğimli,3.000 m2 lik bölümü ise % 3­4 eğimli arazi yapısındadır. Taşınmazın mezra meydanına olan yol cephesi 29 m, ortalama derinliği ise 170 m mertebesindedir. Kuru tarım arazisi nitelikli taşınmazın sulu tarım yapılabilme imkanları kısıtlıdır. Yerinde yapılan incelemelerde taşınmazın üzerinde yaklaşık 15­20 adet kiraz ağacının bulunduğu, güneybatı bölümündeki şevli alanda, dağlık bölgeden gelen yağmur sularını toplamak amacı ile bir çukur kazıldığı gözlemlenmiştir. Taşınmazın az eğimli kısmı üzerinde halihazırda herhangi bir ürün ekili değildir. Tarafımıza ibraz edilen tapu belgesinde konu taşınmaz 0 ada 11 parselde kayıtlı iken 18.06.2019 tarihli kadastro yenileme çalışması sonucunda yeni ada 209, yeni parsel 1 olarak değişmiş ayrıca ilgili tapu belgesinde 4.276 m2 yüzölçümlü olan taşınmaz bahse konu yenileme sonucunda 4.859,48 m2 yüzölçüme sahip olmuştur.

Ulaşım: Göynücek­-Ortaköy yolu üzerinde yaklaşık olarak 17 km ilerlendikten sonra taşınmazın yer aldığı Yunak Mezrasına ulaşılır. Yunak Mezrası Alan köyünün 5,5 km güneybatısında konumludur. Konu taşınmaz mezra merkezinde yer almakta olup ilçe merkezinden itibaren ulaşım asfalt yol vasıtası ile sağlanmaktadır. Taşınmazın yakın çevresindeki arazilerin tamamı tarımsal faaliyetlerde kullanılmakta olup bölgenin ana geçim kaynağı tarım ve geleneksel tarz hayvancılığa dayalıdır. Taşınmaza ulaşım mezra merkezinde konumlu olması nedeniyle özel araçlarla veya civar köylere ait toplu taşıma araçları ile yapılabilir niteliktedir.

Tapu.com'dan Arsa Satın Alınırken Sık Sorulan Sorular

Gayrimenkul ile ilgili daha fazla bilgi almak istiyorsanız sayfa içerisinde yer alan sizi arayalım formunu doldurabilirsiniz. Bilgilerinizi bıraktığınız takdirde çağrı merkezimiz size en kısa sürede dönüş sağlayacaklardır.

Sitemize üye olduğunuzda beğendiğiniz ya da ilgi duyduğunuz tapuları "Tapu Takip" fonksiyonu ile takibe alabilirsiniz. Takibe almış olduğunuz tapular hakkında tüm haberler, değişiklikler ve açık artırma tarihlerinde oluşacak gelişmeler size SMS ve e-mail olarak iletilecektir.

Teklifiniz onaylanmazsa veya açık artırmayı kazanamazsanız hizmet bedeliniz iade edilir. Verilen teklif onaylandıktan sonra satın almaktan vazgeçen katılımcıya hizmet bedeli iade edilmemektedir.

Teklif sonrasında satıcının işlemi onaylaması beklenir. Satıcı işleme onay verdikten sonra tapu.com siz ve satıcı arasında iletişimi sağlayarak işlemlerin sonuçlanmasına yardımcı olur. Bu aşamada gereken evrakların ve varsa sözleşmelerin imzalanması gerekir. Son olarak da bu evraklarla birlikte tapu dairesinde satıcı ile gerekli ayarlamalar yapılır ve tapu devir işlemleri gerçekleştirilir.