COVİD-19 Salgını Hakkında Duyuru!

Adana Kozan Taş Mahallesi'nde 246 m2 2 Katlı Bina (294)

Bankadan 6 246m2

Özellikler

Satıcı Bankadan
Tapu no 15560
Oda Sayısı 6
Metre Kare 246m2
Ada 371
Parsel 2
Tapu Bilgisi Cins Tashihi
Isıtma Sistemi Sobalı
Bina Yaşı 31
Kat Sayısı 2
İskan Tarihi 06/03/1992
Ruhsat Tarihi 31/10/1990
Arsa Yüzölçümü 150

Ödeme Detayları

KDV % 0
Tapu Harcı Alıcı öder
Teminat Bedeli % 0
İlgilendiğiniz bu tapuyla ilgili tüm sorularınız için sizi arayalım.
* İleteceğiniz rakam resmi teklif olarak değerlendirilmeyecektir.
Dilerseniz 0 212 963 06 43 numaralı telefondan da bize ulaşabilirsiniz.

Adres

Taş Mah.Tuzlu Çeşme Sok. No:19 Kozan/ADANA

Açıklama

Özellikler: Taşınmaz “Kargir Ev” nitelikli, 150,00 m² alanlı, 371 ada, 2 no.lu parseldir. Konu parselin doğusu imar yoluna cepheli olup dikdörtgen formda, eğimli topoğrafik arazi yapısına sahiptir. Parsel üzerinde zemin üzeri 1 normal kattan ibaret konut kullanım maksatlı yapı bulunmaktadır. Yerinde yapılan ölçümlere göre ve mimari projesine göre zemin katı 76 m² alana, 1. normal kat ise 114 m² alana sahiptir. Zemin kat; 2 oda, salon, mutfak, wc, banyo, duş, 1. Normal kat ise; 2 oda, salon, mutfak, wc, banyo ve balkon hacimlerinden oluşmaktadır. Zemin kattaki mesken içerisine girilememiştir. 1. Normal katta yer alan meskenin salon ve oda zeminleri karo mozaik kaplı, duvarları plastik boyalıdır. Islak hacimlerin duvarları yarıya kadar fayans kaplıdır. Pencereleri, iç kapıları ve dış kapısı ahşap doğramadır. Parsel sınırları üzerinde yer alan yapı duvarları ile kısmen belirgindir. Mahallinde yapılan incelemelerde mimari projeye aykırı olarak ana yapının kuzeyine doğru bitişik nizamda, zemin üzeri 1 normal katlı betonarme yapı inşa edilmiştir. Yapının zemin kat yaklaşık 64 m² alana sahip olup tabii zemin halinde duvarları taş duvar ile örülüdür. 1. Normal kat yaklaşık brüt 56 m² alana sahip olup mesken amaçlı kullanılmaktadır. 

Ulaşım: Adana İli, Kozan İlçesi, Taş Mahallesi, Tuzlu Çeşme Sokak üzerinde bulunan 150,00 m² arsa alanlı, 371 Ada 2 no.lu parsel üzerinde yer alan ‘Kargir Ev’ nitelikli taşınmazdır. Yakın çevresinde, zemin+1-2 normal katlı konut yapılaşmaları bulunmaktadır. Taşınmaz Kozan Belediyesi sınırları içerisinde yer almaktadır. Bölgenin altyapısı tamamlanmıştır.

Not: Kozan Belediyesi arşivinde yapılan incelemelerde yapının sadece 1. Normal katına ait yapı ruhsatı belgesi, mimari proje ve yapı kullanım izin belgesi bulunmaktadır. Kozan Belediyesi arşiv kayıtlarında taşınmaza ait 31.10.1990 tarih ve 4/6 sayılı İlave Kat Yapı Ruhsatı ve 06.03.1992 tarih ve 1/13 sayılı İlave Kat Yapı Kullanım İzin Belgesi bulunmaktadır.

Tapu.com'dan Konut Satın Alınırken Sık Sorulan Sorular

Gayrimenkul ile ilgili daha fazla bilgi almak istiyorsanız sayfa içerisinde yer alan sizi arayalım formunu doldurabilirsiniz. Bilgilerinizi bıraktığınız takdirde çağrı merkezimiz size en kısa sürede dönüş sağlayacaklardır.

Sitemize üye olduğunuzda beğendiğiniz ya da ilgi duyduğunuz tapuları "Tapu Takip" fonksiyonu ile takibe alabilirsiniz. Takibe almış olduğunuz tapular hakkında tüm haberler, değişiklikler ve açık artırma tarihlerinde oluşacak gelişmeler size SMS ve e-mail olarak iletilecektir.

İlgili mülkü ziyaret etmek için tapu detay sayfasında yer alan "Randevu Al" fonksiyonunu kullanarak randevu talebinde bulunabilirsiniz. Bilgilerinizi bıraktığınız takdirde çağrı merkezimiz size en kısa sürede dönüş sağlayacaklardır.

Teklifiniz onaylanmazsa veya açık artırmayı kazanamazsanız hizmet bedeliniz iade edilir. Verilen teklif onaylandıktan sonra satın almaktan vazgeçen katılımcıya hizmet bedeli iade edilmemektedir.

Teklif sonrasında satıcının işlemi onaylaması beklenir. Satıcı işleme onay verdikten sonra tapu.com siz ve satıcı arasında iletişimi sağlayarak işlemlerin sonuçlanmasına yardımcı olur. Bu aşamada gereken evrakların ve varsa sözleşmelerin imzalanması gerekir. Son olarak da bu evraklarla birlikte tapu dairesinde satıcı ile gerekli ayarlamalar yapılır ve tapu devir işlemleri gerçekleştirilir.