COVİD-19 Salgını Hakkında Duyuru!

Yalova Altınova Çavuşçiftliğinde Hisseli Arsa

Vakıftan 2m2

Özellikler

Satıcı Vakıftan
Tapu no 10863
Metre Kare 2m2
Ada 303
Parsel 1
Tapu Bilgisi Arsa Tapusu
TAKS -
Emsal 0.6

Ödeme Detayları

KDV % 0
Tapu Harcı Paylaşılır
Teminat Bedeli ! % 5

Adres

Yalova İli, Altınova İlçesi, Çacuşçiftliği Köyü, Devlet Yolu Altı Mevkiinde yer alan 303 ada 1

Yalova Altınova Çavuşçiftliğinde Hisseli Arsa

Açıklama

Ulaşım: Yalova İli, Altınova İlçesi, Çacuşçiftliği Köyü, Devlet Yolu Altı Mevkiinde yer alan 303 ada 1 no’lu parseldir. Taşınmaza ulaşım için Yalova-İzmit Karayolu üzerinden Yalova istikametine doğru seyahat edilirken Altınova Merkezini yaklaşık 2 km geçtikten sonra Osmangazi Köprüsü Kavşağına girmeden sağa dönülür. Yaklaşık 475 metre sonra tünelden geçilerek sağa toprak yola girilir. Değerlemeye konu taşınmaz yaklaşık 650 metre sonra sol kolda konumludur. Taşınmaz kuşbakışı Yalova- İzmit Karayoluna yaklaşık 500 metre, Bursa Otobanına 200 metre, Altınova ilçe merkezine 2.25 km uzaklıkta bulunmaktadır. Taşınmazın çevresinde çok sayıda boş parseller, seralar, Fatih Sultan Mehmet İlkokulu, Altınova Otoban Gişeleri ve sahil şeridinde Altınova Tersaneleri bulunmaktadır. Taşınmaz Altınova Belediyesi sınırları içerisinde, alt yapısı kısmen tamamlanmış bir bölgede yer almakta olup özel araçlar ve İzmit- Yalova Karayolu üzerinden geçen toplu taşıma araçları ile ulaşım sağlanmaktadır.


Özellikler: 303 ada 1 parsel 3292,60 m2 yüzölçümüne sahiptir. Ana taşınmazın hissesine düşen arsa yüzölçümü 1,58 m2 ’dir. Parsel geometrik olarak dikdörtgene benzer yamuk şeklindedir. Parsel topografik olarak düz bir yapıya sahiptir. Parsel üzerinde herhangi bir yapı bulunmayıp üzerinde tarımsal faaliyet yürütülmekte olduğundan sera ve ağaçlardan oluşmaktadır. Parsel tüm yönlerde imar yolları ile çevrilidir. Parsel sınırlarını belirleyici herhangi bir unsur bulunmamakta olup imar yolları açılmadığından ve sınırları belirgin olmadığından kesin sınır tespiti için kadastral ölçüm yapılması gerekmektedir. Taşınmazın cephe uzunlukları ekler kısmında detaylı bir şekilde gösterilmiştir. Parsel E:0,60 yapılaşma şartıyla Belediye Hizmet Alanında kalmakta olup üzerinde sadece kamusal yapı yapılmasına müsaade edildiğinden kamulaştırılması gerekmektedir. Parsel üzerinde Yalova Altınova Tersane Girişimcileri San. ve Tic. A.Ş. lehine 49 yıllığına üst hakkı mevcuttur.


Not: Altınova Belediyesi İmar Müdürlüğü Yerkilisinden alınan şifai bilgiye göre değerlemeye konu 303 ada 1 parsel 14.08.2013 onay tarihli 1/1000 ölçekli güncel imar planında “ E:0.60, H: Jeolojik ve avan proje sonunda Belediye tarafından belirlenecektir” yapılaşma koşulları ile “Belediye Hizmet” Alanı içerisinde kalmaktadır. Parselin 18.madde uygulaması görmüş olduğu ve terkinin bulunmadığı, parsel üzerinde yapılaşma hakkı belirtilmesine karşın sadece kamuya ait yapılaşma hakkı mevcut olduğu ve parselin inşa aşamasında kamulaştırılacağı bilgisi alınmıştır.