Yatırımlık Fırsat Gayrimenkulleri Kaçırmayın!
tapucom svg logo

tapucom svg logo

Trabzon Ortahisar Sanayi Mahallesi'nde 117 m2 Hisseli İmarlı Arsa

Vakıftan 117m2 Tahliye Edilmemiş

Özellikler

Tahliye Durumu:
Tahliye Edilmemiş
Satıcı:
Vakıftan
Tapu no:
23433
Metre Kare:
117m2
Ada:
1073
Parsel:
181
Tapu Tipi:
Arsa Tapusu
Hisse Oranı:
31/48
Emsal:
2.40

Ödeme Detayları

KDV:
% 0
Tapu Harcı:
Alıcı öder
Teminat Bedeli:
% 5
İlgilendiğiniz bu tapuyla ilgili tüm sorularınız için sizi arayalım.
Dilerseniz 0 212 963 06 43 numaralı telefondan da bize ulaşabilirsiniz

Adres

Trabzon İli, Ortahisar İlçesi, Sanayi Mahallesi, Terminal Sokak, 1073 ada 181 parsel

Açıklama

Özellikler: Trabzon İli, Ortahisar İlçesi, Sanayi Mahallesi, Terminal Sokak, 1073 ada 181 parselde yer almaktadır.  181,32 m² arsa yüz ölçümüne sahip arsa nitelikli ana taşınmaz olup parsel üzerinde yaklaşık 100 m2 alanlı, tek katlı üzeri sundurma ile kaplı sökülüp takılabilir malzemeden mamül yapı yer almaktadır. Bölge halkından yakın zamanda yapıda yangın çıktığı bilgisi alınıp bu durum ve yapının söküp/takılabilir nitelikte olması durumu da dikkate alınarak yapının mali değerinin olmadığı kanaatine varılmış, yapı değerlemede dikkate alınmamıştır. Yapı parselin güneyinde Terminal Sokak üzerinde yer almaktadır. Ortahisar Kadastro Birimi ve Ortahisar Belediyesi İmar İşleri biriminde, parselin konum tespiti yapılmıştır. Parsel, yamuk şeklinde olup düz bir arazi yapısına sahiptir. Kadastral pafta üzerinden alınan ölçülere göre parselin batısında yer alan Terminal Sokağa yaklaşık 10,04 metre yol cephesine sahiptir.

İmar Durumu ;

İmar Planı sınırları içinde yer almakta olup Emsal: 2,40 Yençok: 23,50 m (6 Kat) yapılaşma şartlarında TİCARET +TURİZM + KONUT alanında kalmaktadır.  Parselin yapılaşmasına engel bir durum bulunmadığı bilgisi alınmıştır. Bölgede sanayi siteleri, sanayi tipi dükkânlar ve otopark alanları mevcut olup konut tipli yapılar yer almamaktadır.

Taşınmaz 31/48'i hisseli olup hisseye düşen 117,10 m2'dir. 

Hisseli gayrimenkullerde diğer hissedarlara ilişkin ön alım hakkı süresi, maliklere tebliğ edilmesinden 3 ay sonra sona ermektedir. Alıcı hisseli gayrimenkullerdeki hukuki süreçleri bilerek teklif vermeyi kabul eder.

KDV dahil %2,5 oranında hizmet bedeli alınmaktadır. 

Tapu.com'dan Arsa Satın Alınırken Sık Sorulan Sorular

Gayrimenkulle ilgili merak ettiğiniz tüm sorular için uzman destek ekibimizle iletişime geçebilirsiniz. Sayfa içerisinde yer alan “Sizi Arayalım” formunu doldurduğunuz takdirde çağrı merkezimiz size en kısa sürede dönüş sağlar. Dilerseniz 0850 532 82 78 nolu telefonu arayarak ekibimizle görüşme gerçekleştirebilirsiniz.

Sitemize üye olarak ilgilendiğiniz tapuları favorinize ekleyebilirsiniz. Favorilere eklediğiniz tapular hakkında tüm haberler, değişiklikler ve açık artırma tarihlerinde oluşacak gelişmeler size SMS ve e-mail yoluyla iletilir.

İlgili mülkü ziyaret etmek için “Sizi Arayalım” formunu doldurmanız gerekmektedir. Çağrı merkezimiz size en kısa sürede dönüş sağlayarak uygun tarihler için randevunuzu oluşturur.

Üye girişi yaptıktan sonra ilgilendiğiniz gayrimenkulün sayfasında yer alan “Teklif Ver” ya da “Pazarlığa Başla” butonuna tıkladığınızda teklif verme sayfasına yönlendirilirsiniz. Bu sayfada teklifinizi girin, son olarak “Teklifi Gönder” butonuna tıklayın. Verdiğiniz teklif satıcı tarafından değerlendirilerek onaylanır ya da reddedilir. Satıcının dönüşü tarafınıza bildirilir.

Tapu.com ciddi alıcılar ile satıcıları bir araya getirmek amacıyla teklif verme sürecinde “Hizmet Bedeli” ödemesi talep eder. Ödeme ekranından kredi kartı, banka kartı bilgilerinizi girerek veya EFT ile hizmet bedelinizi ödeyerek teklifinizi verebilirsiniz.

Teklif verildikten sonra, teklif tapu.com üzerinden satıcıya iletilir. Satıcı işleme onay verdikten sonra tapu.com siz ve satıcı arasında iletişimi sağlayarak işlemlerin sonuçlanmasına yardımcı olur. Bu aşamada gereken evrakların ve varsa sözleşmelerin imzalanması gerekir. Bu evraklarla birlikte tapu dairesine gidilerek tapu devir işlemleri gerçekleştirilir. Devir sürecinin her adımında tapu.com yetkilisi size yardımcı olmak üzere hazır bulunur. Satıcı teklifinizi reddettiğinde; hizmet bedelinizin tamamı tarafınıza iade edilir. Dilerseniz iade gerçekleşene dek yeniden teklif verebilirsiniz.

Teklifiniz onayladığı takdirde ödemeyi tapu devri sırasında direkt satıcıya ödersiniz. Tapu.com hizmet bedeli dışında herhangi bir ödeme sürecine dahil olmaz.

Teklifiniz onaylanmazsa veya açık artırmayı kazanamazsanız hizmet bedeliniz iade edilir. Verilen teklif onaylandıktan sonra satın almaktan vazgeçen katılımcıya hizmet bedeli iade edilmemektedir.