Yatırımlık Fırsat Gayrimenkulleri Kaçırmayın!
tapucom svg logo

tapucom svg logo

Trabzon Ortahisar Akyazı Mahallesi'nde Hisseli 131 m2 Arsa

Şirketten 131m2

Özellikler

Satıcı:
Şirketten
Tapu no:
23245
Metre Kare:
131m2
Ada:
319
Parsel:
1
Tapu Tipi:
Arsa Tapusu
Hisse Oranı:
3/16
Emsal:
1

Ödeme Detayları

KDV:
% 0
Tapu Harcı:
Alıcı öder
Teminat Bedeli:
% 10
İlgilendiğiniz bu tapuyla ilgili tüm sorularınız için sizi arayalım.
Dilerseniz 0 212 963 06 43 numaralı telefondan da bize ulaşabilirsiniz

Adres

AKYAZI Mah. AKYAZI KURTULUŞ Sok. No: 4 / ORTAHİSAR / TRABZON

Açıklama

Özellikler:  Konu olan Trabzon İli, Ortahisar İlçesi, Akyazı/Ergüneş Mahallesi, Ergüneş Mevkii, 319 ada 1 parseldeki konumlu taşınmaz, 703,05 m² yüzölçümlü olup tapu kayıtlarında ‘Arsa’’ vasıflıdır. Değerlemesi yapılan taşınmazın batısındaki Akyazı Kurtuluş sokağa yaklaşık toplam 20 m , Kuzeyindeki henüz açılmamış imar yoluna yaklaşık 30 m cephesi bulunmaktadır. Doğusunda 2 nolu parsel,güneyinde 8 nolu parsel bulunmaktadır. Geometrik olarak yamuğu anıran amorf bir forma sahip olan taşınmazın bulunduğu bölgenin topografik yapısı orta eğimlidir. Parselin sınırları yerinde bahçe duvarları ile çevrilmiş olup, üzerinde Prefabrik çelik olduğu düşünülen yapılar bulunmaktadır. Taşınmaz üzerinde cbs görüntüsüne göre 2 adet yapı bulunmaktadır. Güvenlik sebebiyle inceleme dışarıdan yapılmış olması nedeniyle binalar hakkında bilgi edinilememiştir. Yapıların Ortahisar belediyesinde herhangi bir ruhsatı, projesi vs. bulunmamaktadır. Taşınmazlardan kuzeydeki tek katlı yapı cbs görüntüsünden yapılan ölçümle yaklaşık 38 m2, diğer 2 katlı yapı cbs görüntüsünden yapılan ölçümle tabanda yaklaşık 35 m2 toplamda 70 m2 alanladır. Y

KONUT’’ alanında kalmakta olup, ayrık nizam yapı stili ile KAKS: 1,00 , Hmaks:13,00 metre yapılaşma şartları geçerlidir.

Not: Taşınmaz 3/16'sı hisseli olup hisseye düşen 131,82 m2'dir.

Hisseli gayrimenkullerde diğer hissedarlara ilişkin ön alım hakkı süresi, maliklere tebliğ edilmesinden 3 ay sonra sona ermektedir. Alıcı hisseli gayrimenkullerdeki hukuki süreçleri bilerek teklif vermeyi kabul eder.

Kazanan teklifin %4+KDV’si oranında hizmet bedeli alınacaktır.

Teklifin değerlendirme sonucu (onay/red) ortalama 3 - 4 hafta sürede, satıcı tarafından gelmektedir.

Tapu.com'dan Arsa Satın Alınırken Sık Sorulan Sorular

Gayrimenkulle ilgili merak ettiğiniz tüm sorular için uzman destek ekibimizle iletişime geçebilirsiniz. Sayfa içerisinde yer alan “Sizi Arayalım” formunu doldurduğunuz takdirde çağrı merkezimiz size en kısa sürede dönüş sağlar. Dilerseniz 0850 532 82 78 nolu telefonu arayarak ekibimizle görüşme gerçekleştirebilirsiniz.

Sitemize üye olarak ilgilendiğiniz tapuları favorinize ekleyebilirsiniz. Favorilere eklediğiniz tapular hakkında tüm haberler, değişiklikler ve açık artırma tarihlerinde oluşacak gelişmeler size SMS ve e-mail yoluyla iletilir.

İlgili mülkü ziyaret etmek için “Sizi Arayalım” formunu doldurmanız gerekmektedir. Çağrı merkezimiz size en kısa sürede dönüş sağlayarak uygun tarihler için randevunuzu oluşturur.

Üye girişi yaptıktan sonra ilgilendiğiniz gayrimenkulün sayfasında yer alan “Teklif Ver” ya da “Pazarlığa Başla” butonuna tıkladığınızda teklif verme sayfasına yönlendirilirsiniz. Bu sayfada teklifinizi girin, son olarak “Teklifi Gönder” butonuna tıklayın. Verdiğiniz teklif satıcı tarafından değerlendirilerek onaylanır ya da reddedilir. Satıcının dönüşü tarafınıza bildirilir.

Tapu.com ciddi alıcılar ile satıcıları bir araya getirmek amacıyla teklif verme sürecinde “Hizmet Bedeli” ödemesi talep eder. Ödeme ekranından kredi kartı, banka kartı bilgilerinizi girerek veya EFT ile hizmet bedelinizi ödeyerek teklifinizi verebilirsiniz.

Teklif verildikten sonra, teklif tapu.com üzerinden satıcıya iletilir. Satıcı işleme onay verdikten sonra tapu.com siz ve satıcı arasında iletişimi sağlayarak işlemlerin sonuçlanmasına yardımcı olur. Bu aşamada gereken evrakların ve varsa sözleşmelerin imzalanması gerekir. Bu evraklarla birlikte tapu dairesine gidilerek tapu devir işlemleri gerçekleştirilir. Devir sürecinin her adımında tapu.com yetkilisi size yardımcı olmak üzere hazır bulunur. Satıcı teklifinizi reddettiğinde; hizmet bedelinizin tamamı tarafınıza iade edilir. Dilerseniz iade gerçekleşene dek yeniden teklif verebilirsiniz.

Teklifiniz onayladığı takdirde ödemeyi tapu devri sırasında direkt satıcıya ödersiniz. Tapu.com hizmet bedeli dışında herhangi bir ödeme sürecine dahil olmaz.

Teklifiniz onaylanmazsa veya açık artırmayı kazanamazsanız hizmet bedeliniz iade edilir. Verilen teklif onaylandıktan sonra satın almaktan vazgeçen katılımcıya hizmet bedeli iade edilmemektedir.