COVİD-19 Salgını Hakkında Duyuru!

Tekirdağ Kapaklı Atatürk Mahallesi Mir Konutlarında 2+1 Daire

Bankadan 2 + 1 87m2 Tahliye Edilmemiş i

Özellikler

Tahliye Durumu Tahliye Edilmemiş i
Satıcı Bankadan
Tapu no 12191
Oda Sayısı 2 + 1
Metre Kare 87m2
Ada 170
Parsel 1
Tapu Bilgisi Kat İrtifaklı
Isıtma Sistemi Kombili
Bina Yaşı 7
Kat Sayısı 7
Bulunduğu Kat 5
Bağımsız Bölüm 20

Ödeme Detayları

KDV % 0
Tapu Harcı Alıcı öder
Teminat Bedeli ! % 5

Adres

Atatürk Mahallesi, Kenan Evren Caddesi, Mir Konutları, B Blok, No: 34, Kat: 5. Normal, B.B. No: 20 Kapaklı/TEKİRDAĞ

Açıklama

Çerkezköy-Saray Yolu üzerinde, Ulaşım kolaylığı ile cazip, İrfan Fatma Mandalı İlköğretim Okulu, Kapaklı Müftülüğü ile Veli Çeken Parkı yakın, kapılar ahşap panel, dış kapı çelik kapı, pencereler PVC doğrama, 2 oda salon çift balkonlu 87.00 m2, ARA KAT KÖŞE DAİRE
Özellikler: 20 numaralı bağımsız bölüm, B Blok'un 5.Normal katında bina girişine göre sağ ön cephede konumlu olup, projesine göre antre, hol, salon, 2 oda, banyo, wc, mutfak ve 2 balkon hacimlerinden brüt 85 m2 alanlıdır. Taşınmazın incelenmesi dışarıdan yapılmış olup, içine girilememiştir.Taşınmazın kat ve konum olarak projesi ile uyumlu olduğu ancak kullanım alanı açısından ise uyumsuz olduğu, mahallinde projesine aykırı olarak bina holüne doğru yaklaşık 2 m2 büyüme yapıldığı ve bu durumun basit bir tadilat ile projesine uygun hale getirilebilecek durumdadır.
Ayrıca söz konusu parselde A Blok iskanlı olup, taşınmazın yer aldığı B Blok'a ait yapı kullanma izin belgesi bulunmamaktadır. 5 yıllık ruhsat süresi dolmuştur. Taşınmaza ait imar dosyası içerisinde şantiye şefi istifası nedeniyle %20 seviyesinde düzenlenmiş, 07.01.2012 tarihli, Seviye Tespit Tutanağı olduğu görülmüştür. Şifahi olarak alınan bilgide binanın yapı denetim firmasının da kapalı durumda olduğu öğrenilmiştir. Bu durumda yeni bir yapı denetim firması ve şantiye şefi ile anlaşılarak ruhsat yenilemesi yapılması gerektiği bilgisi alınmıştır.

Ana gayrimenkul 2.903,34 m2 yüz ölçümüne sahip arsa üzerinde ayrık nizamda, betonarme tarzda, A ve B olmak üzere toplam 2 blok şeklinde inşa edilmiş olup, yaklaşık 8 yıllık binadır. B Blok, parsele Kenan Evren Caddesi üzerinden bakıldığında sağ tarafta yer almakta olup, Bodrum+Zemin+7 Normal kattan oluşmaktadır. Binanın bodrum katında sığınak, su deposu, toplantı salonu, makina dairesi ve 29 nolu dükkana ait depo, zemin katında bina girişi, 9 adet dükkan ve kapıcı dairesi, normal katlarda da her katta 4 adet mesken olmak üzere B Blokta toplam 37 adet bağımsız bölüm bulunmaktadır. Blok girişi, zemin kattan, batı yönden, Kenan Evren Caddesi üzerinden binaya bakıldığında sol yan cepheden sağlanmaktadır. Ana gayrimenkulün dış cephesi mantolama üzerine akrilik esaslı dış cephe boyası kaplı durumdadır. Bina giriş kapısı camlı demir doğrama, merdiven korkulukları ise demir profildir. Katları irtibatlandıran merdiven basamakları ve kat sahanlıkları mermer kaplı durumdadır. Asansörü de bulunan binada elektrik, su, kanalizasyon ve doğalgaz tesisatları mevcuttur.
Ulaşım: Taşınmaza ulaşım, Kapaklı'nın ana 
ulaşım arteri olan Pınar Bulvarı'nı takiben, Saray istikametine doğru ilerlerken, Kapaklı çıkışında, yolun sağ tarafında yer alan, Yuvam Yapı Kooperatifi`ni geçtikten sonra sağa, Kenan Evren Caddesi`ne dönülerek sağlanmaktadır. Değerleme konusu taşınmazın konumlu olduğu B Blok, bu cadde üzerinde sol tarafta, Kenan Evren Caddesi ile Namık Kemal Caddesi'nin kesiştiği köşede yer almaktadır. Bölge, iskan mıntıkası şeklinde gelişimini sürdürmekte olup, belediye hizmetlerinden istifadesi tamdır. Taşınmazın yakın çevresinde benzer özelliklere sahip 7­8 katlı binalar ile boş arsalar bulunmaktadır. Daha çok alt ve orta gelir seviyesine sahip kişilerce tercih edilen ve gelişmekte olan bir bölgede yer almaktadır. Ulaşım
imkanları kolay sağlanmaktadır.
Not: 20/04/2011 tarihli yapı ruhsatı bulunmaktadır.