COVİD-19 Salgını Hakkında Duyuru!

Tekirdağ Çorlu Cemaliye Mahallesi'nde 30 m2 Hisseli Arsa (409)

Bankadan 30m2

Özellikler

Satıcı Bankadan
Tapu no 15709
Metre Kare 30m2
Ada 127
Parsel 107
Tapu Bilgisi Kat İrtifaklı
TAKS -
Emsal 0

Ödeme Detayları

KDV % 0
Tapu Harcı Alıcı öder
Teminat Bedeli % 0
İlgilendiğiniz bu tapuyla ilgili tüm sorularınız için sizi arayalım.
* İleteceğiniz rakam resmi teklif olarak değerlendirilmeyecektir.
Dilerseniz 0 212 963 06 43 numaralı telefondan da bize ulaşabilirsiniz.

Adres

Cemaliye Mah. Eski Hükümet Cad. Çorlu/Tekirdağ

Açıklama

Özellikler: 1 bağımsız bölüm numaralı taşınmaz onaylı mimari projesinde ana gayrimenkulün bodrum, zemin ve asma katında bina girişine göre sol, ön ve arka cephede konumludur. Taşınmazın bodrum katında; depo düzeni 97 m2, zemin katında, iş yeri düzeni 83 m2, asma katında iş yeri düzeni 55 m2 olmak üzere toplam 235 m2 kullanım alanından ibarettir. Taşınmazın mahallinde yapılan incelemesinde ana gayrimenkulün, mail-i inhidam (çökme ihtimali) bulunduğundan Çorlu Belediyesi ekiplerince yıkıldığı tespit edilmiştir. Yerinde taşınmaz yoktur, hisseli  Arsa payı 120/770 satılmaktadır. Tapu vasfı Bodrum ve Asma Katlı Dükkandır.

Taşınmazın konumlandığı 127 ada, 107 parsel üzerinde, III-B yapı sınıfında, betonarme karkas inşaat tarzında tek bina olarak projelendirilmiş ancak binanın yıkıldığı tespit edilmiştir. Taşınmazın bulunduğu ana gayrimenkul, bodrum kat, zemin kat, asma kat ve 4 normal kat olarak projelendirilmiştir. Bodrum katta; zemin katta yer alan 1 nolu bağımsız bölüme ait depo, binaya ait depo, kazan dairesi, zemin katında; 1’i bodrumlu asma katlı 5 adet iş yeri, bina girişi ve diğer normal katların tümünde 6’şar adet büro olmak üzere toplam 29 adet bağımsız bölüm bulunmaktadır. Mahallinde yapılan incelemede ana gayrimenkulün yıkıldığı tespit edilmiştir.

Ulaşım: Tekirdağ ili, Çorlu ilçesi, Cemaliye Mahallesi (Tapuda Silahtarağa Mahallesi) Eski Hükümet Caddesi üzerinde 127 ada 107 parsel konumundadır. Taşınmaza ulaşmak için bölgenin ana arterlerinden olan Salih Omurtak Caddesi üzerinden doğu istikametine doğru yaklaşık 1 km gidildikten sonra sola, taşınmazın konumlu olduğu Eski Hükümet Caddesine ulaşılmış olunur. Bölgede altyapı çalışmaları tamamlanmış olup, pazar yerine yakın konumda yer almaktadır. Cemaliye Mahallesi genellikle düşük ve orta gelir grubunun yaşamayı tercih ettiği bir bölgedir. Yakın çevrede konut, ticaret imarlı boş arsalar ve eski yapıların oluşmakta olduğu, 5-6 kat imarlı adalar mevcuttur. Sosyal yaşamın gerekleri olan hastane, camii, toplu taşıma araçlarına yakın mesafededir.

Not: Tapu vasfı Bodrum ve Asma Katlı Dükkandır. Binanın yıkıldığı tespit edilmiştir. Arsa payı 120/770'dır. Taşınmazın hissesine düşen yasal arsa miktarı brüt 30,23m2' dir. Tapuda Koruma Alanı Belirtmesi Vardır. İmar planı yoktur.  Güncel imar durumu hakkında ilgili belediyesinden bilgi alabilirsiniz.

Tapu.com'dan Arsa Satın Alınırken Sık Sorulan Sorular

Gayrimenkul ile ilgili daha fazla bilgi almak istiyorsanız sayfa içerisinde yer alan sizi arayalım formunu doldurabilirsiniz. Bilgilerinizi bıraktığınız takdirde çağrı merkezimiz size en kısa sürede dönüş sağlayacaklardır.

Sitemize üye olduğunuzda beğendiğiniz ya da ilgi duyduğunuz tapuları "Tapu Takip" fonksiyonu ile takibe alabilirsiniz. Takibe almış olduğunuz tapular hakkında tüm haberler, değişiklikler ve açık artırma tarihlerinde oluşacak gelişmeler size SMS ve e-mail olarak iletilecektir.

Teklifiniz onaylanmazsa veya açık artırmayı kazanamazsanız hizmet bedeliniz iade edilir. Verilen teklif onaylandıktan sonra satın almaktan vazgeçen katılımcıya hizmet bedeli iade edilmemektedir.

Teklif sonrasında satıcının işlemi onaylaması beklenir. Satıcı işleme onay verdikten sonra tapu.com siz ve satıcı arasında iletişimi sağlayarak işlemlerin sonuçlanmasına yardımcı olur. Bu aşamada gereken evrakların ve varsa sözleşmelerin imzalanması gerekir. Son olarak da bu evraklarla birlikte tapu dairesinde satıcı ile gerekli ayarlamalar yapılır ve tapu devir işlemleri gerçekleştirilir.