Depremden etkilenen 10 ilde, benzer felaketlerin önüne geçebilmek adına tüm gayrimenkulleri inceleterek satışa sunuyoruz
tapucom svg logo

tapucom svg logo

Sivas Zara Şehitler'de 5 Kat Konut İmarlı Arsa

Şirketten 857m2

Özellikler

Satıcı:
Şirketten
Tapu no:
22460
Metre Kare:
857m2
Ada:
303
Parsel:
311
Tapu Tipi:
Arsa Tapusu
Hisse Oranı:
Tam
Emsal:
1.5

Ödeme Detayları

KDV:
% 0
Tapu Harcı:
Alıcı öder
Teminat Bedeli:
% 10
İlgilendiğiniz bu tapuyla ilgili tüm sorularınız için sizi arayalım.
Dilerseniz 0 212 963 06 43 numaralı telefondan da bize ulaşabilirsiniz

Adres

ŞEHİTLER MAHALLESİ TOPRAKLIK MEVKİİ 303 ADA 311 PARSEL ZARA/ SİVAS

Açıklama

Özellikler:  Konusu taşınmaz, Sivas İli, Zara İlçesi, Şehitler Mahallesi, Topraklık Mevkii’nde konumlu 857,72 m2 alanlı ‘Arsa’ niteliğindeki taşınmazdır. Parsel üzerinde yapılaşma bulunmamaktadır. Taşınmaz imar planı sınır dahilinde konut lejantında yer almakta olup ayrık nizam 5 kat imarlıdır. Yapılaşabilmesi için imar kanunun 18. Maddesi gereğince uygulama görmesi gerekmektedir. Uygulama sonucunda parselin konumunda ve alanında değişim olabilecektir. Parsel mevcut hali ile eğimli ve engebeli bir topoğrafyaya ve yaklaşık dikdörtgen bir geometriye sahiptir.

‘Konut’ lejantında yer almakta olup ayrık nizam 5 kat E:1,50 yapılaşma şartlarını haizdir. Yapılaşabilmesi için imar kanunun 18. Maddesi gereğince uygulama görmesi gerekmektedir. Uygulama sonucunda parselin konumunda ve alanında değişim olabilecektir. Zara Belediyesi’nden alınan sözlü bilgiye göre DOP kesinti oranı %45 e kadar uygulanabilmektedir. Yazılı imar durum belgesinin alınması önerilmektedir.

Kazanan teklifin %4+KDV’si oranında hizmet bedeli alınacaktır.

Teklifin değerlendirme sonucu (onay/red) ortalama 3 - 4 hafta sürede, satıcı tarafından gelmektedir.

Tapu.com'dan Arsa Satın Alınırken Sık Sorulan Sorular

Gayrimenkulle ilgili merak ettiğiniz tüm sorular için uzman destek ekibimizle iletişime geçebilirsiniz. Sayfa içerisinde yer alan “Sizi Arayalım” formunu doldurduğunuz takdirde çağrı merkezimiz size en kısa sürede dönüş sağlar. Dilerseniz 0850 532 82 78 nolu telefonu arayarak ekibimizle görüşme gerçekleştirebilirsiniz.

Sitemize üye olarak ilgilendiğiniz tapuları favorinize ekleyebilirsiniz. Favorilere eklediğiniz tapular hakkında tüm haberler, değişiklikler ve açık artırma tarihlerinde oluşacak gelişmeler size SMS ve e-mail yoluyla iletilir.

İlgili mülkü ziyaret etmek için “Sizi Arayalım” formunu doldurmanız gerekmektedir. Çağrı merkezimiz size en kısa sürede dönüş sağlayarak uygun tarihler için randevunuzu oluşturur.

Üye girişi yaptıktan sonra ilgilendiğiniz gayrimenkulün sayfasında yer alan “Teklif Ver” ya da “Pazarlığa Başla” butonuna tıkladığınızda teklif verme sayfasına yönlendirilirsiniz. Bu sayfada teklifinizi girin, son olarak “Teklifi Gönder” butonuna tıklayın. Verdiğiniz teklif satıcı tarafından değerlendirilerek onaylanır ya da reddedilir. Satıcının dönüşü tarafınıza bildirilir.

Tapu.com ciddi alıcılar ile satıcıları bir araya getirmek amacıyla teklif verme sürecinde “Hizmet Bedeli” ödemesi talep eder. Ödeme ekranından kredi kartı, banka kartı bilgilerinizi girerek veya EFT ile hizmet bedelinizi ödeyerek teklifinizi verebilirsiniz.

Teklif verildikten sonra, teklif tapu.com üzerinden satıcıya iletilir. Satıcı işleme onay verdikten sonra tapu.com siz ve satıcı arasında iletişimi sağlayarak işlemlerin sonuçlanmasına yardımcı olur. Bu aşamada gereken evrakların ve varsa sözleşmelerin imzalanması gerekir. Bu evraklarla birlikte tapu dairesine gidilerek tapu devir işlemleri gerçekleştirilir. Devir sürecinin her adımında tapu.com yetkilisi size yardımcı olmak üzere hazır bulunur. Satıcı teklifinizi reddettiğinde; teklif verdiğiniz mülkte platform kullanım bedeli varsa bu tutar hizmet bedelinizden düşülerek, yoksa hizmet bedelinizin tamamı tarafınıza iade edilir. Dilerseniz iade gerçekleşene dek yeniden teklif verebilirsiniz.

Teklifiniz onayladığı takdirde ödemeyi tapu devri sırasında direkt satıcıya ödersiniz. Tapu.com hizmet bedeli dışında herhangi bir ödeme sürecine dahil olmaz.

Teklifiniz onaylanmazsa veya açık artırmayı kazanamazsanız hizmet bedeliniz iade edilir. Verilen teklif onaylandıktan sonra satın almaktan vazgeçen katılımcıya hizmet bedeli iade edilmemektedir.