0.89 Konut Kredisine Uygun Gayrimenkulleri Keşfedin, Fırsatları Kaçırmayın!
0.89 Konut Kredisine Uygun Gayrimenkulleri Keşfedin, Fırsatları Kaçırmayın!
tapucom svg logo

tapucom svg logo

Siirt Kurtalan Yayıkdere Mahallesi'nde 1600 m2 Konut İmarlı Arsa

Bankadan 1600m2

Özellikler

Satıcı:
Bankadan
Tapu no:
14949
Metre Kare:
1600m2
Ada:
102
Parsel:
38
Tapu Tipi:
Arsa Tapusu
Hisse Oranı:
Tam
TAKS:
0.3
Emsal:
0.6

Ödeme Detayları

KDV:
% 0
Tapu Harcı:
Alıcı öder
Teminat Bedeli:
% 0
İlgilendiğiniz bu tapuyla ilgili tüm sorularınız için sizi arayalım.
Dilerseniz 0 212 963 06 43 numaralı telefondan da bize ulaşabilirsiniz.

Uzman Görüşü

Gülistan caddesine (Kurtalan Bağlıca yolu) çok yakın konumda, tam hisseli tek tapu, TAKS=0.30, E:0.60, H.max: 6.50 metre konut yapılaşma şartlarına sahip 1600m2 imarlı arsa; imarlı parsel olması, ulaşım imkanlarının sorunsuz olması, merkeze yakın olması, tamamlanmış alt yapısı, orta kesim ikame alanında kalması avantajlarına sahiptir.

 

Açıklama

Özellikler: 102 ada 38 parselde kayıtlı 1.600,00 m² alana sahip arsa vasıflı taşınmazdır. Konu taşınmaz geometrik olarak dikdörtgen şekle yakın, topografik olarak düzlemsel bir zemine sahiptir. Parsel üzerinde herhangi bir yapı bulunmamaktadır. Parsel sınırları mahallen belirlenmemiş ve üzeri doğal bitki örtüsü ile kaplıdır. Söz konusu parselin derinliği güneydoğu cephede ~54 metre, kuzeybatı cepheden derinliği 48 metre, kuzeydoğudan cephesi 32 metre ve güneybatıdan cephesi ise ~29 metredir. 

 Ulaşım: Siirt ili, Kurtalan İlçesi, Yayıkdere Mahallesi, 807.Sokak üzerinde 102 ada 38 nolu Parsel açık posta adresinde bulunmaktadır. Konu taşınmaza ulaşım için Çarşı merkezinden Nihat Özdemir Caddesinden Gülistan Caddesine girilir. Gülistan Caddesinden yaklaşık 950 metre Kuzeydoğu cephesine ilerlenerek konu taşınmaza ulaşım sağlanır. Taşınmazın bulunduğu bölge müstakil konut foksiyonlu seyrek şekilde gelişmektedir. Yakın Çevresinde Kurtalan Bahçelievler Aile Sağlık Merkezi, Kurtalan Otogarı ve Kurtalan Sümer İlkokulu binaları bulunmaktadır. Taşınmazında bulunduğu bölgede yapılaşma 1­2 katlı müstakil binalar şeklinde olup bölgeye ekonomik olarak alt gelirli aileler talep göstermektedir. Bölge belediye alt yapı hizmetlerinden tam olarak yararlanmakta, kısmi üst yapı eksikleri mevcuttur.

 Not: Parselin 1/1000 ölçekli imar planında konut alanında Ayrık nizam 2 kat Hmax:6,50 metre, Taks:0,30 Kaks:0,60 dır. Teklif vermeden önce güncel imar durumunu ve yapılaşma şartlarını, teyit ediniz. Alıcı mevcut haliyle almayı kabul eder.

Tapu.com'dan Arsa Satın Alınırken Sık Sorulan Sorular

Gayrimenkul ile ilgili daha fazla bilgi almak istiyorsanız sayfa içerisinde yer alan sizi arayalım formunu doldurabilirsiniz. Bilgilerinizi bıraktığınız takdirde çağrı merkezimiz size en kısa sürede dönüş sağlayacaklardır.

Sitemize üye olduğunuzda beğendiğiniz ya da ilgi duyduğunuz tapuları "Tapu Takip" fonksiyonu ile takibe alabilirsiniz. Takibe almış olduğunuz tapular hakkında tüm haberler, değişiklikler ve açık artırma tarihlerinde oluşacak gelişmeler size SMS ve e-mail olarak iletilecektir.

Teklifiniz onaylanmazsa veya açık artırmayı kazanamazsanız hizmet bedeliniz iade edilir. Verilen teklif onaylandıktan sonra satın almaktan vazgeçen katılımcıya hizmet bedeli iade edilmemektedir.

Teklif sonrasında satıcının işlemi onaylaması beklenir. Satıcı işleme onay verdikten sonra tapu.com siz ve satıcı arasında iletişimi sağlayarak işlemlerin sonuçlanmasına yardımcı olur. Bu aşamada gereken evrakların ve varsa sözleşmelerin imzalanması gerekir. Son olarak da bu evraklarla birlikte tapu dairesinde satıcı ile gerekli ayarlamalar yapılır ve tapu devir işlemleri gerçekleştirilir.