1 TL'den Başlayan Açık Artırma Fırsatları İçin Tıklayın!
1 TL'den Başlayan Açık Artırma Fırsatları İçin Tıklayın!

Siirt Kurtalan İlçesi Sümer Mahallesinde 557 m2 Konut İmarlı Arsa

Bankadan 557m2

Özellikler

Satıcı Bankadan
Tapu no 15116
Metre Kare 557m2
Ada 363
Parsel 6
Tapu Bilgisi Arsa Tapusu
TAKS 0.3
Emsal 0.6

Ödeme Detayları

KDV % 0
Tapu Harcı Alıcı öder
Teminat Bedeli % 0
İlgilendiğiniz bu tapuyla ilgili tüm sorularınız için sizi arayalım.
Dilerseniz 0 212 963 06 43 numaralı telefondan da bize ulaşabilirsiniz.

Adres

SÜMER MAHALLESİ, MISRIÇ MEVKİİ 363 ADA 6 PARSEL KURTALAN/SİİRT

Uzman Görüşü

Siirt-Batman Karayolu, buğday fabrikası, Kurtalan Meslek Yüksek Okulu yakını, tam hisseli, ayrık nizam 2 kat ‘’ Konut’’ Taks:0,30 Kaks:0,60 Hmax:6,5 yapılaşma müsaadeli, 557 m2 imarlı Arsa; tek malikli olması, mevcut imar durumu, konut yeri olarak tercih edilebilecek bir bölgede yer alması, ulaşımının kolay olması ve Siirt-­Batman Karayoluna yakın olması avantajlarına sahiptir.

Açıklama

Özellik: Taşınmaz Siirt İli, Kurtalan İlçesi, Tapu Müdürlüğünde Sümer Mahallesi, Mısrıç Mevkii 363 ada 6 parsel ile belirli 557 m2 alanlı ''Arsa'' dır. Parsel geometrik olarak dikdörtgen şeklinde olup, topoğrafik düz bir zemine sahiptir. Kuzeyinde bulunan imar yolu cephesi yaklaşık 18,40 metre, derinliği ise ortalama 30,80 metredir. Taşınmaz üzerinde mevcut durumda herhangi bir yapı bulunmamaktadır. Parsel etrafını çevreleyen herhangi bir çit, tel örgü vb. unsur bulunmamaktadır. Taşınmaz üzerine tek başına yapı yapılabilecek özelliktedir. Yerinde imar yolları henüz açılmamıştır. Konu mülkün altyapı ve yol, su, elektrik vs. olanakları bulunmaktadır. Taşınmaz yerleşim alanı içerisindedir. Kurtalan Belediyesi'nde yapılan incelemelere göre değerleme konusu taşınmazın konumu imar paftası ile uygundur. İmar Planına göre yol, meydan, park, yeşil saha, genel otopark gibi umumi hizmetlere ayrılan ve tescile tabi olmayan alanlar ile, ibadet yeri, karakol yerleri vb. içinde kalmamaktadır. Altyapı ve imar yolları düzenlenmesi yapılmamıştır.

Ulaşım: Taşınmaz Siirt İli, Kurtalan İlçesi, Sümer Mahallesi sınırlarında yer alan, 577,38 m2 yüz ölçümüne sahip 363 ada, 6 No`lu parseldir. Kurtalan merkezinin kuzeyinde yer almaktadır. Taşınmazın çevresi düşük fonksiyonlu gelişmiştir. Bölgedeki yapılaşma oranı %20/­30 seviyesindedir. Taşınmaz elektrik, su ve yol gibi alt yapı hizmetlerinden kısmen yararlanabilir konumdadır. Konu taşınmaz bulgur fabrikası yanında bulunmakta olup yakın çevresinde 2­3 katlı binalar bulunmaktadır. Gayrimenkulün yeri ve konumu itibari ile ulaşımı kolaydır. Siirt Kurtalan kara yolundan sağa dönülerek 50 m yürümek ile kolaylıkla ulaşılır. Taşınmaza ulaşım özel araçlar ile sağlanabilmektedir.

Not: Kurtalan Belediyesi İmar İşleri Müdürlüğü'nde yapılan incelemesinde alınan bilgiye göre 1/1000 ölçekli uygulama imar planına ve İmar Durumu Belgesine göre Konut alanında yer almakta olup, Ayrık Nizam, 2 Kat, Taks: 0.30, E:0.60 yapılaşma şartlarına sahiptir.

Tapu.com'dan Arsa Satın Alınırken Sık Sorulan Sorular

Gayrimenkul ile ilgili daha fazla bilgi almak istiyorsanız sayfa içerisinde yer alan sizi arayalım formunu doldurabilirsiniz. Bilgilerinizi bıraktığınız takdirde çağrı merkezimiz size en kısa sürede dönüş sağlayacaklardır.

Sitemize üye olduğunuzda beğendiğiniz ya da ilgi duyduğunuz tapuları "Tapu Takip" fonksiyonu ile takibe alabilirsiniz. Takibe almış olduğunuz tapular hakkında tüm haberler, değişiklikler ve açık artırma tarihlerinde oluşacak gelişmeler size SMS ve e-mail olarak iletilecektir.

Teklifiniz onaylanmazsa veya açık artırmayı kazanamazsanız hizmet bedeliniz iade edilir. Verilen teklif onaylandıktan sonra satın almaktan vazgeçen katılımcıya hizmet bedeli iade edilmemektedir.

Teklif sonrasında satıcının işlemi onaylaması beklenir. Satıcı işleme onay verdikten sonra tapu.com siz ve satıcı arasında iletişimi sağlayarak işlemlerin sonuçlanmasına yardımcı olur. Bu aşamada gereken evrakların ve varsa sözleşmelerin imzalanması gerekir. Son olarak da bu evraklarla birlikte tapu dairesinde satıcı ile gerekli ayarlamalar yapılır ve tapu devir işlemleri gerçekleştirilir.