Yatırımlık Fırsat Gayrimenkulleri Kaçırmayın!
tapucom svg logo

tapucom svg logo

Samsun Salıpazarı Tacalan Mahallesinde 8.338 m2 Fındık Bahçesi

Şirketten 8338m2

Özellikler

Satıcı:
Şirketten
Tapu no:
10866
Metre Kare:
8338m2
Ada:
109
Parsel:
4
Tapu Tipi:
Arsa Tapusu
Hisse Oranı:
Tam

Ödeme Detayları

KDV:
% 0
Tapu Harcı:
Alıcı öder
Teminat Bedeli:
% 10
İlgilendiğiniz bu tapuyla ilgili tüm sorularınız için sizi arayalım.
Dilerseniz 0 212 963 06 43 numaralı telefondan da bize ulaşabilirsiniz

Adres

Samsun İli, Salıpazarı İlçesi, Tacalan Mahallesi, 109 ada 4 parsel

Uzman Görüşü

Taşınmazın kadastral yola cephe alması ve niteliğinin fındık bahçesi olması avantajıdır.

Açıklama

Ulaşım: Samsun İli, Salıpazarı İlçesi, Tacalan Mahallesi, Köyyeri Mevkiinde bulunan “FINDIK BAHÇESİ” vasıflı taşınmazdır. Taşınmaza ulaşım ana arterlerden Samsun-Ordu kara yolu üzerinden Çarşamba mevkilisinde Barajyolu Caddesine girilir. Cadde üzerinde Salıpazarı giden Çubukçuoğlu Caddesine girilir. Cadde üzerinde 16 km güney doğu yönde ilerlenerek Salıpazarı ilçesine ulaşılır. Salıpazarı ilçe merkezinden Lise Caddesi üzerinde güney yönde ilerlenerek cadde sonunda sol tarafa dönüldüğünde Ana Caddeye girilir. Cadde üzerinde güney yönde yaklaşık 19 km ilerlenerek Tacalan Mahallesine gelinir. Tacalan Mahalesi Çakıroğlu Camisinden güney yönde 1 km. gidilerek sol tarafa dönülür. 600 m. kadar gidilince sol tarafta konu taşınmaza ulaşır.

Özellikler:  109 ada 4 parsel 8.338,01 m2 yüzölçümlü olup parsel üzerinde herhangi bir yapı bulunmamaktadır. Mahallinde parselin sınırlarını belli değildir. Parsel topoğrafik olarak çok eğimli bir yapıya sahip olup geometrik olarak amorf şekillidir. Parsel kuzey cepheden 1, 3 ve 5 numaralı parseller, doğu cepheden 9 numaralı parsel, güney ve batı cephelerden kadastro yolu ile sınırlandırılmıştır. Parsel elektrik ve sulama imkanlarından yararlanmaktadır. Parsel üzerinde yer alan fındık ağaçlarının sayısı bilinmemekte olup verimin orta seviyede olduğu öğrenilmiştir.

Not: Samsun İli, Salıpazarı Belediyesi İmar Müdürlüğü`nden alınan şifahi bilgiye göre değerlemeye konu parsel, Belediye sınırları içerisinde köy yerleşik alanı ve civarında kalmaktadır. Taşınmaz 1/100.000 ölçekli çevre düzeni planında büyük bir kısmı ‘’orman alanı’’ küçük bir kısmı ise ''marjinal tarım alanı'' içinde kalmaktadır.

Kazanan teklifin %4+KDV’si oranında hizmet bedeli alınacaktır.

Teklifin değerlendirme sonucu (onay/red) ortalama 3 - 4 hafta sürede, satıcı tarafından gelmektedir.

Tapu.com'dan Arsa Satın Alınırken Sık Sorulan Sorular

Gayrimenkulle ilgili merak ettiğiniz tüm sorular için uzman destek ekibimizle iletişime geçebilirsiniz. Sayfa içerisinde yer alan “Sizi Arayalım” formunu doldurduğunuz takdirde çağrı merkezimiz size en kısa sürede dönüş sağlar. Dilerseniz 0850 532 82 78 nolu telefonu arayarak ekibimizle görüşme gerçekleştirebilirsiniz.

Sitemize üye olarak ilgilendiğiniz tapuları favorinize ekleyebilirsiniz. Favorilere eklediğiniz tapular hakkında tüm haberler, değişiklikler ve açık artırma tarihlerinde oluşacak gelişmeler size SMS ve e-mail yoluyla iletilir.

İlgili mülkü ziyaret etmek için “Sizi Arayalım” formunu doldurmanız gerekmektedir. Çağrı merkezimiz size en kısa sürede dönüş sağlayarak uygun tarihler için randevunuzu oluşturur.

Üye girişi yaptıktan sonra ilgilendiğiniz gayrimenkulün sayfasında yer alan “Teklif Ver” ya da “Pazarlığa Başla” butonuna tıkladığınızda teklif verme sayfasına yönlendirilirsiniz. Bu sayfada teklifinizi girin, son olarak “Teklifi Gönder” butonuna tıklayın. Verdiğiniz teklif satıcı tarafından değerlendirilerek onaylanır ya da reddedilir. Satıcının dönüşü tarafınıza bildirilir.

Tapu.com ciddi alıcılar ile satıcıları bir araya getirmek amacıyla teklif verme sürecinde “Hizmet Bedeli” ödemesi talep eder. Ödeme ekranından kredi kartı, banka kartı bilgilerinizi girerek veya EFT ile hizmet bedelinizi ödeyerek teklifinizi verebilirsiniz.

Teklif verildikten sonra, teklif tapu.com üzerinden satıcıya iletilir. Satıcı işleme onay verdikten sonra tapu.com siz ve satıcı arasında iletişimi sağlayarak işlemlerin sonuçlanmasına yardımcı olur. Bu aşamada gereken evrakların ve varsa sözleşmelerin imzalanması gerekir. Bu evraklarla birlikte tapu dairesine gidilerek tapu devir işlemleri gerçekleştirilir. Devir sürecinin her adımında tapu.com yetkilisi size yardımcı olmak üzere hazır bulunur. Satıcı teklifinizi reddettiğinde; hizmet bedelinizin tamamı tarafınıza iade edilir. Dilerseniz iade gerçekleşene dek yeniden teklif verebilirsiniz.

Teklifiniz onayladığı takdirde ödemeyi tapu devri sırasında direkt satıcıya ödersiniz. Tapu.com hizmet bedeli dışında herhangi bir ödeme sürecine dahil olmaz.

Teklifiniz onaylanmazsa veya açık artırmayı kazanamazsanız hizmet bedeliniz iade edilir. Verilen teklif onaylandıktan sonra satın almaktan vazgeçen katılımcıya hizmet bedeli iade edilmemektedir.