Yatırımlık Fırsat Gayrimenkulleri Kaçırmayın!
tapucom svg logo

tapucom svg logo

Samsun İlkadım Çiftlik Mahallesi'nde Hisseli 2+1 Daire

Şirketten 2 + 1 65m2

Özellikler

Satıcı:
Şirketten
Tapu no:
22692
Oda Sayısı:
2 + 1
Metre Kare:
65m2
Ada:
7821
Parsel:
8
Tapu Tipi:
Kat Mülkiyetli
Hisse Oranı:
3/8
Isıtma Sistemi:
Diğer
Bina Yaşı:
40
Binadaki Toplam Kat Sayısı:
7
Taşınmazın Bulunduğu Kat:
2
Bağımsız Bölüm:
9

Ödeme Detayları

KDV:
% 0
Tapu Harcı:
Alıcı öder
Teminat Bedeli:
% 10
İlgilendiğiniz bu tapuyla ilgili tüm sorularınız için sizi arayalım.
Dilerseniz 0 212 963 06 43 numaralı telefondan da bize ulaşabilirsiniz

Adres

ÇİFTLİK MAHALLESİ, DİVİTÇİOĞLU CADDESİ, NO: 104 TARIM APT. D: 9 İLKADIM/SAMSUN

Açıklama

Özellikler: Taşınmaz; Çiftlik Mahallesi, Divitçioğlu Caddesi, No: 104/9 Tarım Apartmanı, İlkadım, Samsun adresinde tapuda; Samsun ili, İlkadım ilçesi, 19 Mayıs (KI) Mahallesi, 7821 ada üzerindeki 128,87,00 m2 alanlı, 8 nolu parselde 2. katta konumlu 15/310 arsa paylı 9 bağımsız bölüm numaralı meskendir.

Taşınmazın konumlu olduğu ana gayrimenkul 128,87,00 m2 alanlı 7821 ada 8 parsel üzerinde yer alan Kargir Bina vasıflı yapıdır. Parsel üzerinde 1 adet kat mülkiyetli yapı yer almaktadır. Web tapu sisteminde incelenen kat irtifakına esas mimari projesine göre 1 bodrum + zemin + 7 normal kat + teras katından oluşan, 20 bağımsız bölümlü 3B sınıfı betonarme binadır. Projeye göre ana taşınmazın 1. bodrum katında bina girişi, sığınak ve 1 adet dükkan, zemin katında 3 adet dükkan ve 1 adet mesken, 1. normal kattan 7. normal katına kadar olan katlarda ikişer adet meslen, teras katında 1 adet mesken olmak üzere binada toplamda 20 adet bağımsız bölüm kayıtlıdır. Ana taşınmazın dış cephesi akrilik boyalı, giriş kapısı demir doğramalı camlı kapıdır. Projesine göre binada 1 adet asansör bulunmaktadır. Bina girişi vaziyet planında gösterilmemiştir. Bina asimetrik formu ile giriş teyit edilebilmektedir.

9 bağımsız bölüm numaralı taşınmaz, kat irtifakına esas mimari projesine göre ana gayrimenkulün 2. normal katında, bina girişine göre sağ yan cephede yer almaktadır. Taşınmaz mimari projesine göre 2 oda, salon, mutfak, banyo, antre-hol ve wc hacimlerinden oluşmakta olup 65 m2 brüt alanlıdır. 

Not: Taşınmazın 3/8'i satılıktır. 

Hisseli gayrimenkullerde diğer hissedarlara ilişkin ön alım hakkı süresi, maliklere tebliğ edilmesinden 3 ay sonra sona ermektedir. Alıcı hisseli gayrimenkullerdeki hukuki süreçleri bilerek teklif vermeyi kabul eder.

Kazanan teklifin %4+KDV’si oranında hizmet bedeli alınacaktır.

Teklifin değerlendirme sonucu (onay/red) ortalama 3 - 4 hafta sürede, satıcı tarafından gelmektedir.

Tapu.com'dan Konut Satın Alınırken Sık Sorulan Sorular

Gayrimenkulle ilgili merak ettiğiniz tüm sorular için uzman destek ekibimizle iletişime geçebilirsiniz. Sayfa içerisinde yer alan “Sizi Arayalım” formunu doldurduğunuz takdirde çağrı merkezimiz size en kısa sürede dönüş sağlar. Dilerseniz 0850 532 82 78 nolu telefonu arayarak ekibimizle görüşme gerçekleştirebilirsiniz.

Sitemize üye olarak ilgilendiğiniz tapuları favorinize ekleyebilirsiniz. Favorilere eklediğiniz tapular hakkında tüm haberler, değişiklikler ve açık artırma tarihlerinde oluşacak gelişmeler size SMS ve e-mail yoluyla iletilir.

İlgili mülkü ziyaret etmek için “Sizi Arayalım” formunu doldurmanız gerekmektedir. Çağrı merkezimiz size en kısa sürede dönüş sağlayarak uygun tarihler için randevunuzu oluşturur.

Üye girişi yaptıktan sonra ilgilendiğiniz gayrimenkulün sayfasında yer alan “Teklif Ver” ya da “Pazarlığa Başla” butonuna tıkladığınızda teklif verme sayfasına yönlendirilirsiniz. Bu sayfada teklifinizi girin, son olarak “Teklifi Gönder” butonuna tıklayın. Verdiğiniz teklif satıcı tarafından değerlendirilerek onaylanır ya da reddedilir. Satıcının dönüşü tarafınıza bildirilir.

Tapu.com ciddi alıcılar ile satıcıları bir araya getirmek amacıyla teklif verme sürecinde “Hizmet Bedeli” ödemesi talep eder. Ödeme ekranından kredi kartı, banka kartı bilgilerinizi girerek veya EFT ile hizmet bedelinizi ödeyerek teklifinizi verebilirsiniz.

Teklif verildikten sonra, teklif tapu.com üzerinden satıcıya iletilir. Satıcı işleme onay verdikten sonra tapu.com siz ve satıcı arasında iletişimi sağlayarak işlemlerin sonuçlanmasına yardımcı olur. Bu aşamada gereken evrakların ve varsa sözleşmelerin imzalanması gerekir. Bu evraklarla birlikte tapu dairesine gidilerek tapu devir işlemleri gerçekleştirilir. Devir sürecinin her adımında tapu.com yetkilisi size yardımcı olmak üzere hazır bulunur. Satıcı teklifinizi reddederse teklif sürecinde ödediğiniz hizmet bedeli tarafınıza aide edilir. Dilerseniz aide gerçekleşene dek yeniden teklif verebilirsiniz.

Teklifiniz onayladığı takdirde ödemeyi tapu devri sırasında direkt satıcıya ödersiniz. Tapu.com hizmet bedeli dışında herhangi bir ödeme sürecine dahil olmaz.

Teklifiniz onaylanmazsa veya açık artırmayı kazanamazsanız hizmet bedeliniz iade edilir. Verilen teklif onaylandıktan sonra satın almaktan vazgeçen katılımcıya hizmet bedeli iade edilmemektedir.

Tapu.com'da yayınlanan mülklerle ilgili tüm bilgiler ekspertiz raporuna dayanmaktadır. Ekspertiz raporu, gayrimenkulün gerçek değerini belirlemek için yetkili kişi ya da kurumlar aracılığıyla hazırlanan analizdir. Ekspertiz raporu sonucunda tapu kayıtlarıyla ilgili bilgileri (şerh, ipotek, haciz, vb.), iskan durumunu, bina yaşını, metrekaresini, konumunu ve evin piyasa değerini öğrenmek mümkündür.