0.89 Konut Kredisine Uygun Gayrimenkulleri Keşfedin, Fırsatları Kaçırmayın!
0.89 Konut Kredisine Uygun Gayrimenkulleri Keşfedin, Fırsatları Kaçırmayın!
tapucom svg logo

tapucom svg logo

Sakarya Kocaali Yanıksayvant Mahallesi'nde 10 Dönüm Fındık Bahçesi

Bankadan 10317m2 Tahliye Edilmemiş

Özellikler

Tahliye Durumu:
Tahliye Edilmemiş
Satıcı:
Bankadan
Tapu no:
16757
Metre Kare:
10317m2
Ada:
103
Parsel:
16
Tapu Tipi:
Arsa Tapusu
Hisse Oranı:
Tam

Ödeme Detayları

KDV:
% 0
Tapu Harcı:
Alıcı öder
Teminat Bedeli:
% 2
İlgilendiğiniz bu tapuyla ilgili tüm sorularınız için sizi arayalım.
Dilerseniz 0 212 963 06 43 numaralı telefondan da bize ulaşabilirsiniz.

Adres

Yanıksayvant Köyü Karatoprak Mevkii G25B03C2 Pafta 103 ada 16 parsel Kocaali/Sakarya

Uzman Görüşü

Taşınmazın üzerinde fındık ağaçlarının olması avantajıdır.

Açıklama

Özellik: 103 ada 16 parsel Fındık Bahçesi vasıflı, 10317,88 m2 yüz ölçümlüdür. Doğudan dere yatağına, diğer yönlerden komşu parsellere cepheli olan taşınmazın kadastral yolu bulunmamaktadır. Taşınmaz takriben amorf formda, topografik olarak az eğimli arazi yapısına sahiptir. Bu duruma göre; parselin sınırlarını gösteren net bir işaretleyici olmamasına karşın, takriben yapılan konum teyidinde üzerinde bir yapı bulunmadığı görülmüştür. Kesin sınır tespiti için kadastral ölçü alınması gerekmektedir. Taşınmazların üzerinde fındık ağaçları mevcut olduğu yapılan incelemelerde anlaşılmaktadır. Ana gayrimenkulün konumu kadastral paftasından kontrol edilerek yerinin doğruluğu teyit edilmiştir.

Ulaşım: Kocaali ilçesi, Fatih Caddesi ile Yunus Emre Caddesi kesişim noktası referans alındığında Fatih Caddesi üzerinde Selahiye köyü yönünde güneydoğuya doğru 4,4 km ilerlenir. Selahiye köyünden sağ tarafa Karapelit Köyü yol ayrımına girilerek yüksek irtifaya doğru 14,4 km ilerlenir. Karapelit ve Açmabaşı köylerinin ardımdan konu taşınmazın bulunduğu bölgeye, Yanıksayvant Köyüne ulaşım sağlanmış olunur. Taşınmaz Karatoprak Camiinin kuzeydoğu cephesinde, kuş uçuşu 500 metre, Melen çayına sınır durumdadır. Yanıksayvant köyüne kadar özel ulaşım araçları ile ulaşım sağlanmakta, sınırına kadar yalnızca özel arazi araçları ile ulaşım sağlanabilmektedir. Taşınmazın yakın çevresinde pek çok fındık bahçesi ve orman alanı mevcuttur. Kötü hava şartlarında ulaşımı imkanları daha kısıdıdır. Köy içinde su ve elektrik altyapısı mevcut olup bahçenin bulunduğu yerde altyapı mevcut değildir. Kanuni Takip işlemi olduğundan taşınmazın ulaşım sağlanamamış, inceleme güncel uydu fotoğrafı ve 500 metre uzaktan kuş bakışı bölgeye olarak yapılmıştır. Bölge Kocaali Belediyesi sınırlan içinde kalmaktadır. Köyde geçim kaynağı tarım ve hayvancılık olup fındık revaçtadır. 

Not: Kocaali Belediyesi imar müdürlüğünde yapılan incelemede taşınmazların 08.09.2014 tarih ve 10/227 sayılı (12/03/2018 tarih 3/181 Değişiklik) Sakarya Büyükşehir Belediyesi Meclis karan ile onaylanan 1/25000 ölçekli Çevre Düzeni Planı kapsamında bulunduğu beyan edilmiştir. Parselin Dikili Tarım Alanında kaldığı, Melen içme suyu havzasında yarıya yakın kısmının mutlak koruma bandında, kalan kısmının ise kısa koruma bandında kaldığı öğrenilmiştir. Dikili tarım alam için kadastral yolu olması halinde tek katlı 250 m2 lik tarımsal/hayvancılık tesisi inşa edilebileceği ve 75 m2 lik kısmi tek kadı konut inşa edilebileceği beyan edilmiş olup taşınmaz yapılaşmaya kapalıdır. Tarla üzerindeki ağaçların durumu ve verimliliği bilinmemektedir. Alıcı mevcut haliyle almayı kabul eder.

Tapu.com'dan Arsa Satın Alınırken Sık Sorulan Sorular

Gayrimenkul ile ilgili daha fazla bilgi almak istiyorsanız sayfa içerisinde yer alan sizi arayalım formunu doldurabilirsiniz. Bilgilerinizi bıraktığınız takdirde çağrı merkezimiz size en kısa sürede dönüş sağlayacaklardır.

Sitemize üye olduğunuzda beğendiğiniz ya da ilgi duyduğunuz tapuları "Tapu Takip" fonksiyonu ile takibe alabilirsiniz. Takibe almış olduğunuz tapular hakkında tüm haberler, değişiklikler ve açık artırma tarihlerinde oluşacak gelişmeler size SMS ve e-mail olarak iletilecektir.

Teklifiniz onaylanmazsa veya açık artırmayı kazanamazsanız hizmet bedeliniz iade edilir. Verilen teklif onaylandıktan sonra satın almaktan vazgeçen katılımcıya hizmet bedeli iade edilmemektedir.

Teklif sonrasında satıcının işlemi onaylaması beklenir. Satıcı işleme onay verdikten sonra tapu.com siz ve satıcı arasında iletişimi sağlayarak işlemlerin sonuçlanmasına yardımcı olur. Bu aşamada gereken evrakların ve varsa sözleşmelerin imzalanması gerekir. Son olarak da bu evraklarla birlikte tapu dairesinde satıcı ile gerekli ayarlamalar yapılır ve tapu devir işlemleri gerçekleştirilir.