0.89 Konut Kredisine Uygun Gayrimenkulleri Keşfedin, Fırsatları Kaçırmayın!
0.89 Konut Kredisine Uygun Gayrimenkulleri Keşfedin, Fırsatları Kaçırmayın!
tapucom svg logo

tapucom svg logo

Sakarya Kocaali Gümüşoluk Mahallesinde 19706 m2 Bahçe ve Kargir Ev

Bankadan 6 120m2 Tahliye Edilmemiş

Özellikler

Tahliye Durumu:
Tahliye Edilmemiş
Satıcı:
Bankadan
Tapu no:
19404
Oda Sayısı:
6
Metre Kare:
120m2
Ada:
166
Parsel:
1
Tapu Tipi:
Cins Tashihi
Isıtma Sistemi:
Yok
Bina Yaşı:
29
Binadaki Toplam Kat Sayısı:
2

Ödeme Detayları

KDV:
% 0
Tapu Harcı:
Alıcı öder
Teminat Bedeli:
% 3
İlgilendiğiniz bu tapuyla ilgili tüm sorularınız için sizi arayalım.
Dilerseniz 0 212 963 06 43 numaralı telefondan da bize ulaşabilirsiniz.

Adres

Gümüşoluk Mahallesi, F25c24c4 pafta, Kara avu çarçar mevkii, 166 ada, 1 parsel Kocaali / SAKARYA

Açıklama

Özellikler: Taşınmaz; Sakarya İli, Kocaali İlçesi, Gümüşoluk Mahallesi, F25c24c4 pafta, Kara avu çarçar mevkii, 166 ada, 1 parseldeki BAHÇELİ KARGİR BİR KATLI EV DEPO VE FINDIKLIK nitelikli parseldir. Konu parsel; geometrik açıdan amorf, topografik açıdan %10-15 arasında değişkenlik gösteren eğimli ve engebeli bir yapıya sahiptir. Parsel etrafı yerinde kısmen bahçe teli ile çevrilidir. Parselin kuzeyin 1 adet iki katlı betonarme ev, 1 adet tek katlı depo, ve 1 adet sundurma yer almaktadır. Parselin yapılardan kalan kısmı yapıların etrafı yaklaşık ~1.500 m2 lik kısmı bahçe, kalan kısmı fındık bahçesi olarak kullanılmaktadır. Fındık bahçesinde yaklaşık 800 900 adet 40 - 45 yaşlarında yetişkin fındık ocağının olduğu tahmin edilmektedir. Parsel dikili tarım arazisi niteliğindedir.

Taşınmazın incelemesi dışarıdan tamamlanmış olup, mahallinde ölçüm yapılamamış ve iç mekan özellikleri görülememiştir. Ayrıca cins tashihine konu edilen yapıların yasal kullanım alanları ilgili kadastro müdürlüğündeki dijital paftadan temin edilerek mahallinde görülen yapıların mevcut kullanım alanları dikkate alınarak yasal ve mevcut durum değeri takdir edilmiştir.

BETONARME EV: Parselin kuzeyinde ayrık nizam, yarı kargir tarzda inşa edilmiş olup, cins tashihine KARGİR BİR KATLI EV olarak tescil edilmiştir. İlgili kadastro müdürlüğüne yapılan sorgulamada taşınmazın ~ 60 m2 taban alana sahip olduğu öğrenilmiştir. Ancak mahallinde yapılan incelemede konu yapının cins tashihinden farklı olarak ZK + 1 NK olarak inşa ediliği görülmüş olup, mevcut kullanım alanı ~120 m2 olarak kabul edilmiştir.

DEPO: Parselin KD ayrık nizam, yarı kargir tarzda inşa edilmiş olup, cins tashihine DEPO olarak tescil edilmiştir. İlgili kadastro müdürlüğüne yapılan sorgulamada taşınmazın ~ 75 m2 taban alana sahip olduğu öğrenilmiştir. Taşınmaz cins tashihi ile uyumludur.

Ulaşım: Taşınmaza ulaşım için; Gümüşoluk köy merkezi referans alındığında güneyinde yer alan Kocaali - Lahna yolu üzerinde güney istikamette ~1.2 km ilerlenir, sağa dönülerek ~90 m. ilerlendiğinde taşınmaza ulaşılır.

Not: Kocaali Belediyesi İmar Servisinden alınan şifahi bilgiye göre değerleme konusu Gümüşoluk mh., F25C24C4 pafta, 166 ada, 1 nolu parsel Sakarya Büyükşehir Belediyesinin 08.09.2014 tarih, 10/227 sayılı Sakarya İli Kuzey ve Doğu Planlama Alt Bölgeleri 1/25000 Ölçekli Çevre Düzeni Planı kapsamında, Dikili Tarım Arazisi alanı içerisinde kaldığı beyan edilmiştir.

Tapu.com'dan Konut Satın Alınırken Sık Sorulan Sorular

Gayrimenkul ile ilgili daha fazla bilgi almak istiyorsanız sayfa içerisinde yer alan sizi arayalım formunu doldurabilirsiniz. Bilgilerinizi bıraktığınız takdirde çağrı merkezimiz size en kısa sürede dönüş sağlayacaklardır.

Sitemize üye olduğunuzda beğendiğiniz ya da ilgi duyduğunuz tapuları "Tapu Takip" fonksiyonu ile takibe alabilirsiniz. Takibe almış olduğunuz tapular hakkında tüm haberler, değişiklikler ve açık artırma tarihlerinde oluşacak gelişmeler size SMS ve e-mail olarak iletilecektir.

İlgili mülkü ziyaret etmek için tapu detay sayfasında yer alan "Randevu Al" fonksiyonunu kullanarak randevu talebinde bulunabilirsiniz. Bilgilerinizi bıraktığınız takdirde çağrı merkezimiz size en kısa sürede dönüş sağlayacaklardır.

Teklifiniz onaylanmazsa veya açık artırmayı kazanamazsanız hizmet bedeliniz iade edilir. Verilen teklif onaylandıktan sonra satın almaktan vazgeçen katılımcıya hizmet bedeli iade edilmemektedir.

Teklif sonrasında satıcının işlemi onaylaması beklenir. Satıcı işleme onay verdikten sonra tapu.com siz ve satıcı arasında iletişimi sağlayarak işlemlerin sonuçlanmasına yardımcı olur. Bu aşamada gereken evrakların ve varsa sözleşmelerin imzalanması gerekir. Son olarak da bu evraklarla birlikte tapu dairesinde satıcı ile gerekli ayarlamalar yapılır ve tapu devir işlemleri gerçekleştirilir.