Tapu.com’da ara

Uygun fiyatlı gayrimenkullerin arasından hayalinizdeki tapuyu bulun.

Sakarya Hendek Büyükdere'de Üretim Tesisi

Bankadan 8 2720m2

Özellikler

Tapu no 5383
Pafta 1
Ada 1399
Parsel 1
Tapu Bilgisi Cins Tashihi
Bina Yaşı 20
Isıtma Sistemi Diğer
Kat Sayısı 1
Bağımsız Bölüm -

Ödeme Detayları

KDV % 0
Tapu Harcı Alıcı öder
Teminat Bedeli ! % 5

Adres

BÜYÜKDERE MAHALLESİ, 6043. SOKAK, NO: 8, 8/A, 8/B, 8/C HENDEK/SAKARYA

Sakarya Hendek Büyükdere'de Üretim Tesisi

Açıklama

Ulaşım: Ekspertize konu gayrimenkul:Büyükdere Mahallesi, 6043. Sokak, No: 8, 8/A, 8/B, 8/C Hendek/Sakarya adresli yerde bulunur. Tarif olarak, Adapazarı Düzce D100 karayolu üzerinde Düzce istikametine doğru ilerlerken Hendek Otoban girişi sapağını geçtikten sonra ~ 1 km ileriden sola Büyükdere Caddesine dönüş yapılır ve bu Cadde üzerinde ~ 600 metre ilerlenip sağa dönüş yapılır, bu yol üzerinde ~315 metre ilerlenip sağa dönüş yapılıp ~ 85 metre ileriden sola dönüş yapıldığı zaman söz konusu taşınmaz ~ 215 metre ileride sağ tarafta kalmaktadır. Taşınmazın yer aldığı bölgede boş parseller ve 1 ila 2 katlı müstakil yapılar yer almaktadır. Söz konusu taşınmaz ilçe merkezine uzak mesafede yer almakta olup, ulaşım özel araç ile sağlanabilmektedir. Taşınmazın yer aldığı bölgede orta gelir gurubu ikamet etmekte olup bölgedeki doluluk oranı yaklaşık % 40 seviyesindedir. Bölgenin altyapısı kısmen tamamlanmış, kamu hizmetlerinden istifadesi tamdır.

Özellikler:  Söz konusu taşınmaz 14.889,25 m2 yüz ölçümüne sahip “Bir Adet Tek Katlı Kesimhane İki Adet Tek Katlı Bina ve Arsası” olarak cins tahsisi görmüş taşınmazdır. Söz konusu parsel topoğrafik olarak düz ve geometrik olarak asimetrik bir şekle sahiptir. Parsel üzerinde yer alan yapıların tamamı betonarme karkas tarzda inşa edilmiştir. Tüm yapılar kullanılamaz halde olup atıl durumda ve bakım/tadilat gerektirmektedir. Söz konusu parsel etrafı tel ile çevrili, parsel içinde yapıların bulunduğu bölümlerin zeminleri beton halde olup geri kalan kısımlar toprak haldedir. Hendek Belediyesi İmar Müdürlüğünde ekspertiz tarihi itibari ile yapılan inceleme sonucunda; söz konusu taşınmaza ait işlem dosyası incelenmiştir. Söz konusu parsel üzerinde yer alan kesimhane+rendering binasına ait 29.07.1996 tarihli mimari proje, 29.07.1996 tarih 24/17 nolu yeni yapı ruhsatı ve 27.05.1998 tarih 07/62 nolu yapı kullanma izin belgesi bulunmaktadır. Ayrıca söz konusu taşınmaz “Bir Adet tek Katlı Kesimhane İki Adet Tek Katlı Bina Ve Arsası” olarak cins tahsisi görmüş olup kadastro müdürlüğüne yapılan inceleme sonucunda parsel üzerinde yer alan revir, danışma ve kesimhane+rendering binasının kadastral paftasında işli olduğu gözlemlenmiştir. Söz konusu parsel üzerinde yer alan diğer yapılara ait herhangi bir yasal evrağa rastlanılmamış olup kaçak olarak inşa edildikleri gözlemlenmiştir. 

Kesimhane+Rendering Binası; mimari projesine göre zemin kat ~ 1952 m2 kullanım alanlı ve kesimhane, bay ve bayan soyunma odaları ve wc alanları, yemek salonu, mutfak, sebet yıkama, depo malzeme paketleme, makine dairesi, normal ve donmuş muhafaza bölümleri, tünel, çıkış hol, pompa, 2 adet büro, bekleme, toplantı salonları, müdür ve arşiv odası hacimlerinden oluşmakta, 1. Normal kat ~ 138 m2 kullanım alanlı ve Rendering hacminden oluşmaktadır. Yerinde yapılan inceleme sonucunda söz konusu taşınmazın ~ 158 m2 lik tavuk girişi hacminin yıkıldığı ve Kesimhane binası ile Rendering binasının iki ayrı bina olarak kaldığı gözlemlenmiştir. Söz konusu taşınmazın mevcut kullanım alanı ~ 2090 m2 olarak hesaplanmıştır. Söz konusu taşınmaz betonarme karkas tarzda inşa edilmiş olup, dış cephesi sıvalı ve boyalı vaziyette olup çatısı ~ 58 m2 lik alanda teras çatı şeklinde, geri kalan kısımlarda çatının yıkıldığı gözlemlenmiştir. İç kısımda kesimhane bölümünde zeminler ve duvar kaplamaları seramik olup geri kalan kısımlarda zeminler beton halde olup duvarlar sıvalı ve boyalı vaziyette ancak atıl durumdadır. Cam çerçeve doğramaları ile kapı doğramaları ve kapı kanatları bulunmamaktadır. Taşınmaz atıl durumda olup kullanılabilmesi için tadilat gerektirmektedir. 

* Revir binası; kadastral paftasında ~ 42 m2 kullanım alanlı tek kattan oluşmaktadır. Yerinde yapılan inceleme sonucunda revir binasının kadastral paftasında işli bina ile uyumlu olduğu gözlemlenmiştir. Taşınmaz betonarme karkas tarzda inşa edilmiş olup dış cephesi sıvalı ve boyalı vaziyette olup çatısı teras çatı şeklindedir. İç kısımda zeminler beton halde duvarlar sıvalı ve boyalı vaziyette olup, kapı kasaları ile doğramaları ve pencere aksamı bulunmamaktadır. Taşınmaz atıl durumda olup kullanılabilmesi için tadilat gerektirmektedir. 

* Danışma binası; kadastral paftasında ~ 14 m2 kullanım alanlı tek kattan oluşmaktadır. Yerinde yapılan inceleme sonucunda revir binasının kadastral paftasında işli bina ile uyumlu olduğu gözlemlenmiştir. Taşınmaz betonarme karkas tarzda inşa edilmiş olup dış cephesi sıvalı ve boyalı vaziyette olup çatısı teras çatı şeklindedir. İç kısımda zeminler seramik kaplı, duvarlar sıvalı ve boyalı vaziyette olup, kapı kasaları ile doğramaları ve pencere aksamı bulunmamaktadır. Taşınmaz atıl durumda olup kullanılabilmesi için tadilat gerektirmektedir. 

* Arıtma Binası; Söz konusu taşınmaz kaçak olarak inşa edilmiş olup, betonarme karkas tarzında tek kattan oluşmakta ve ~ 85 m2 kullanım alanına sahiptir. Taşınmazın dış cephesi sıvalı ve boyalı vaziyette olup çatısının yıkıldığı gözlemlenmiştir. İç kısımda zeminler beton halde olup, duvarlar sıvalı ve boyalı vaziyette, kapı kasaları ile doğramaları ve pencere aksamı bulunmamaktadır. Taşınmaz atıl durumda olup kullanılabilmesi için tadilat gerektirmektedir. 

* Wc Binası; Söz konusu taşınmaz kaçak olarak inşa edilmiş olup, betonarme karkas tarzında tek kattan oluşmakta ve ~ 9 m2 kullanım alanına sahiptir. Taşınmazın dış cephesi sıvalı ve boyalı vaziyette olup çatısının yıkıldığı gözlemlenmiştir. İç kısımda zeminler beton halde olup, duvarlar sıvalı ve boyasız vaziyette, kapı kasaları ile doğramaları ve pencere aksamı bulunmamaktadır. Taşınmaz atıl durumda olup kullanılabilmesi için tadilat gerektirmektedir. 

* Yemekhane Binası; Söz konusu taşınmaz kaçak olarak inşa edilmiş olup, betonarme karkas tarzında zemin+1 normal kattan oluşmakta ve zemin kat ~ 240 m2 kullanım alanına sahip, 1. Normal kat ~ 240 m2 kullanım alanına sahip olup toplamda ~ 480 m2 kullanım alanına sahiptir. Taşınmazın dış cephesi sıvalı ve boyalı vaziyette olup çatısının yıkıldığı gözlemlenmiştir. İç kısımda zemin katta zeminler beton halde olup, duvarlar sıvalı ve boyalı vaziyette, 1. Normal katta zeminler seramik kaplı olup duvarlar sıva üzeri boya ile boyalıdır. Kapı kasaları ile doğramaları ve pencere aksamı bulunmamaktadır. Taşınmaz atıl durumda olup kullanılabilmesi için tadilat gerektirmektedir.