Birbirinden Yeni ve Merkezi Konumlu Mülkleri Keşfedin, Fırsatları Kaçırmayın!
tapucom svg logo

tapucom svg logo

Ordu Kumru Derbent Mahallesi'nde 5500 m2 Fındık Bahçesi

Bankadan 5500m2

Özellikler

Satıcı:
Bankadan
Tapu no:
14745
Metre Kare:
5500m2
Ada:
114
Parsel:
5
Tapu Tipi:
Arsa Tapusu
Hisse Oranı:
Tam

Ödeme Detayları

KDV:
% 0
Tapu Harcı:
Alıcı öder
Teminat Bedeli:
% 0
İlgilendiğiniz bu tapuyla ilgili tüm sorularınız için sizi arayalım.
Dilerseniz 0 212 963 06 43 numaralı telefondan da bize ulaşabilirsiniz.

Adres

Derbent Mahallesi, Kırıklar Mevkii, 114 ada 5 parsel KUMRU / ORDU

Uzman Görüşü

5500,84 m2 fındık bahçesi; köy merkezine yakın konumlu olması, köy içerisinden ulaşımlarının kolay olması açısından avantajlıdır.

Açıklama

Özellikler: Taşınmaz 114 ada 5 parsel konumlu; 5500,84 m2 yüzölçümüne sahip olup, tapu kayıtlarına göre “Fındık Bahçesi” niteliğindedir. Topoğrafik olarak az eğimli bir arazi yapısına sahip taşınmaz geometrik olarak amorf yapıdadır. Yaklaşık 330 ocak fındıklık bulunmakta ve herhangi bir doğal afet olmaması durumunda yılda yaklaşık 650 kg fındık elde edilmektedir. Parselin kadastral yola cephesi bulunmaktadır. 

Taşınmazın bulunduğu bölge Ordu İlinin Büyükşehir olması sebebiyle mahalle statüsündedir ancak taşınmazın bulunduğu bölge 1/1000 ölçekli uygulama imar planı dışında olup bölge geneli köy hüviyetindedir. Taşınmazın bulunduğu bölgenin ana geçim kaynağı tarımdır. Bölge genelinde boş araziler bulunmakta olup bölgedeki yapılar 1 ila 3 katlı köy sakinlerinde kullanılan ikame, ahır ve depo amaçlı kullanılan yapılardır.

Bölgede köy merkezlerinde yapılaşma görülmekte olup mevcut yapıların yoğunluğu düşük seviyededir. Bölgede başlıca üretilen ürün fındık olup bölge genelinde kuru tarım yapılmaktadır. Bölgedeki yolların bir kısmı asfalt yol olup yolların geri kalan büyük kısmı stabilize yol şeklindedir. Bölge genelinde alt yapı ve belediyecilik hizmetleri sınırlı olup, toplu taşıma ile ulaşım imkanlar kısıtlıdır.

Tarla üzerindeki ağaçların durumu ve verimliliği bilinmemektedir. Alıcı mevcut haliyle almayı kabul eder.
Not: Açık artırma kazanan teklifin %4+ KDV'si oranında hizmet bedeli alınacaktır.

Tapu.com'dan Arsa Satın Alınırken Sık Sorulan Sorular

Gayrimenkul ile ilgili daha fazla bilgi almak istiyorsanız sayfa içerisinde yer alan sizi arayalım formunu doldurabilirsiniz. Bilgilerinizi bıraktığınız takdirde çağrı merkezimiz size en kısa sürede dönüş sağlayacaklardır.

Sitemize üye olduğunuzda beğendiğiniz ya da ilgi duyduğunuz tapuları "Tapu Takip" fonksiyonu ile takibe alabilirsiniz. Takibe almış olduğunuz tapular hakkında tüm haberler, değişiklikler ve açık artırma tarihlerinde oluşacak gelişmeler size SMS ve e-mail olarak iletilecektir.

Teklifiniz onaylanmazsa veya açık artırmayı kazanamazsanız hizmet bedeliniz iade edilir. Verilen teklif onaylandıktan sonra satın almaktan vazgeçen katılımcıya hizmet bedeli iade edilmemektedir.

Teklif sonrasında satıcının işlemi onaylaması beklenir. Satıcı işleme onay verdikten sonra tapu.com siz ve satıcı arasında iletişimi sağlayarak işlemlerin sonuçlanmasına yardımcı olur. Bu aşamada gereken evrakların ve varsa sözleşmelerin imzalanması gerekir. Son olarak da bu evraklarla birlikte tapu dairesinde satıcı ile gerekli ayarlamalar yapılır ve tapu devir işlemleri gerçekleştirilir.