Yatırımlık Fırsat Gayrimenkulleri Kaçırmayın!
tapucom svg logo

tapucom svg logo

Ordu Kumru Derbent Mahallesi'nde 17601 m2 Fındık Bahçesi

Bankadan 17601m2

Özellikler

Satıcı:
Bankadan
Tapu no:
14744
Metre Kare:
17601m2
Ada:
101
Parsel:
38
Tapu Tipi:
Arsa Tapusu
Hisse Oranı:
Tam

Ödeme Detayları

KDV:
% 0
Tapu Harcı:
Alıcı öder
Teminat Bedeli:
% 0
İlgilendiğiniz bu tapuyla ilgili tüm sorularınız için sizi arayalım.
Dilerseniz 0 212 963 06 43 numaralı telefondan da bize ulaşabilirsiniz

Adres

Derbent Mahallesi, Gavur Deresi,(Mezar Yanı) mevkii 101 ada 38 parsel KUMRU / ORDU

Uzman Görüşü

 17601,22 m2 fındık bahçesi; köy merkezine yakın konumlu olması, köy içerisinden ulaşımlarının kolay olması açısından avantajlıdır.

Açıklama

Özellikler: 101 ada 38 parselde konumlu olup; 17601,22 m2 yüzölçümüne sahiptir. Tapu kayıtlarına göre “Fındık Bahçesi” niteliğindedir. Topoğrafik olarak eğimli bir arazi yapısına sahip taşınmaz geometrik olarak amorf yapıdadır. Yaklaşık 1000 ocak fındıklık bulunmakta ve herhangi bir doğal afet olmaması durumunda yılda yaklaşık 2000 kg fındık elde edilmektedir. Parselin kadastral yola cephesi bulunmaktadır. 

Taşınmazın bulunduğu bölge Ordu İlinin Büyükşehir olması sebebiyle mahalle statüsündedir ancak taşınmazın bulunduğu bölge 1/1000 ölçekli uygulama imar planı dışında olup bölge geneli köy hüviyetindedir. Taşınmazın bulunduğu bölgenin ana geçim kaynağı tarımdır. Bölge genelinde boş araziler bulunmakta olup bölgedeki yapılar 1 ila 3 katlı köy sakinlerinde kullanılan ikame, ahır ve depo amaçlı kullanılan yapılardır. 

Bölgede köy merkezlerinde yapılaşma görülmekte olup mevcut yapıların yoğunluğu düşük seviyededir. Bölgede başlıca üretilen ürün fındık olup bölge genelinde kuru tarım yapılmaktadır. Bölgedeki yolların bir kısmı asfalt yol olup yolların geri kalan büyük kısmı stabilize yol şeklindedir. Bölge genelinde alt yapı ve belediyecilik hizmetleri sınırlı olup, toplu taşıma ile ulaşım imkanlar kısıtlıdır.

Tarla üzerindeki ağaçların durumu ve verimliliği bilinmemektedir. Alıcı mevcut haliyle almayı kabul eder.
Not: Açık artırma kazanan teklifin %4+ KDV'si oranında hizmet bedeli alınacaktır.

Tapu.com'dan Arsa Satın Alınırken Sık Sorulan Sorular

Gayrimenkulle ilgili merak ettiğiniz tüm sorular için uzman destek ekibimizle iletişime geçebilirsiniz. Sayfa içerisinde yer alan “Sizi Arayalım” formunu doldurduğunuz takdirde çağrı merkezimiz size en kısa sürede dönüş sağlar. Dilerseniz 0850 532 82 78 nolu telefonu arayarak ekibimizle görüşme gerçekleştirebilirsiniz.

Sitemize üye olarak ilgilendiğiniz tapuları favorinize ekleyebilirsiniz. Favorilere eklediğiniz tapular hakkında tüm haberler, değişiklikler ve açık artırma tarihlerinde oluşacak gelişmeler size SMS ve e-mail yoluyla iletilir.

İlgili mülkü ziyaret etmek için “Sizi Arayalım” formunu doldurmanız gerekmektedir. Çağrı merkezimiz size en kısa sürede dönüş sağlayarak uygun tarihler için randevunuzu oluşturur.

Üye girişi yaptıktan sonra ilgilendiğiniz gayrimenkulün sayfasında yer alan “Teklif Ver” ya da “Pazarlığa Başla” butonuna tıkladığınızda teklif verme sayfasına yönlendirilirsiniz. Bu sayfada teklifinizi girin, son olarak “Teklifi Gönder” butonuna tıklayın. Verdiğiniz teklif satıcı tarafından değerlendirilerek onaylanır ya da reddedilir. Satıcının dönüşü tarafınıza bildirilir.

Tapu.com ciddi alıcılar ile satıcıları bir araya getirmek amacıyla teklif verme sürecinde “Hizmet Bedeli” ödemesi talep eder. Ödeme ekranından kredi kartı, banka kartı bilgilerinizi girerek veya EFT ile hizmet bedelinizi ödeyerek teklifinizi verebilirsiniz.

Teklif verildikten sonra, teklif tapu.com üzerinden satıcıya iletilir. Satıcı işleme onay verdikten sonra tapu.com siz ve satıcı arasında iletişimi sağlayarak işlemlerin sonuçlanmasına yardımcı olur. Bu aşamada gereken evrakların ve varsa sözleşmelerin imzalanması gerekir. Bu evraklarla birlikte tapu dairesine gidilerek tapu devir işlemleri gerçekleştirilir. Devir sürecinin her adımında tapu.com yetkilisi size yardımcı olmak üzere hazır bulunur. Satıcı teklifinizi reddettiğinde; teklif verdiğiniz mülkte platform kullanım bedeli varsa bu tutar hizmet bedelinizden düşülerek, yoksa hizmet bedelinizin tamamı tarafınıza iade edilir. Dilerseniz iade gerçekleşene dek yeniden teklif verebilirsiniz.

Teklifiniz onayladığı takdirde ödemeyi tapu devri sırasında direkt satıcıya ödersiniz. Tapu.com hizmet bedeli dışında herhangi bir ödeme sürecine dahil olmaz.

Teklifiniz onaylanmazsa veya açık artırmayı kazanamazsanız hizmet bedeliniz iade edilir. Verilen teklif onaylandıktan sonra satın almaktan vazgeçen katılımcıya hizmet bedeli iade edilmemektedir.