COVİD-19 Salgını Hakkında Duyuru!

Manisa Yunusemre Üçpınar Mahallesinde 290 m2 Arsa İmarlı

Bankadan 290m2 Tahliye Edilmemiş i

Özellikler

Tahliye Durumu Tahliye Edilmemiş i
Satıcı Bankadan
Tapu no 12574
Metre Kare 290m2
Ada 156
Parsel 7
Tapu Bilgisi Arsa Tapusu
TAKS 0.35
Emsal 0.70

Ödeme Detayları

KDV % 0
Tapu Harcı Alıcı öder
Teminat Bedeli ! % 5

Adres

Manisa ili, Yunusemre ilçesi, Üçpınar mahallesi, Kabristan mevkii, 156 ada 3 numaralı parsel

Açıklama

Mahalle merkezine yakın konumda, ayrık nizamda 2 katlı, TAKS/KAKS=0.35/0.70 yapılaşma hakkına sahip olup konut alanında, TAM HİSSELİ - TEK TAPULU 290.54m2 ARSA
Özellikler: 156 ADA 7 PARSEL Taşınmaz 290,54 m2 alanlı olup tapuda ARSA niteliklidir. Taşınmazlar geometrik olarak dörtgen biçimli olup kuzey ve batı cephesi yol, diğer cepheleri ise komşu parseller ile sınırlıdır. Taşınmaz eğimsiz topoğrafik yapıdadır. Taşınmaz üzerinde herhangi bir yapı bulunmamakta olup taşınmaz mahallen boş arsadır. Bölgede uygulama imar planına göre yollar açılmamış ve altyapı bulunmamaktadır. Sınırları belli olmayan parsel üzerinde mevsimlik ekilmiş ürün bulunmaktadır. Bitişiğindeki parseller ile birlikte tarım arazisi olarak kullanılan parseller üzerinde herhangi bir yapı bulunmamaktadır. 1/1000 uygulama imar planına göre konut alanında kalan parsellerin uygulama imar planına göre adalar oluşmamıştır. Mahalle merkezinin güneybatı yönünde kalan parsellerin karşısında mahalle mezarlığı bulunmaktadır. Mahalle mezarlığına yakın olması olumsuz etkileyecektir. 
Ulaşım: Muradiye mahalle merkezinden Çullu Caddesi ile Üçpınar mahallesi yönünde devam edilir. Sıra ile Bağyolu, Gülbahçe mahalleleri geçilerek üçpınar mahallesine ulaşılır. Üçpınar mahalle girişinden sola mezarlık sokağa dönülerek, mezarlığa kadar devam edilir. Ada ve parseller, mezarlığın kuzey, kuzeybatı yönünde bulunmaktadır. Parsellerin Kuzeydoğu yönünde, üçpınar mahalle merkezi,güneybatı yönünde Gülbahçe mahallesi, kuzey ve kuzey batıda Sümbültepe, Mollasüleymanlı mahalleleri bulunmaktadır. Taşınmaz ve bitişiğinde kabristanlık olup komşu parseller boş tarla ve zeytinliktir. Uygulama imar planı hazırlanmış henüz uygulama imar planına göre yollar açılmamış, altyapı ve çevre düzenlemesi yapılmamış.
Not: Yunusemre Belediyesi imar durumu yetkilisinden alınan bilgiye göre 1/1000 ölçekli uygulama imar planında taşınmaz ayrık nizamda 2 katlı, TAKS/KAKS=0.35/0.70 yapılaşma hakkına sahip olup konut alanında kalmaktadır. Ön bahçe mesafesi 5 m, yan bahçe mesafesi 5 m, arka bahçe mesafesi 3 m' dir.