Birbirinden Yeni ve Merkezi Konumlu Mülkleri Keşfedin, Fırsatları Kaçırmayın!
tapucom svg logo

tapucom svg logo

Kütahya Tavşanlı Güzelyurt Mahallesi'nde Bina ve Arsası

Bankadan 385m2 Tahliye Edilmemiş

Özellikler

Tahliye Durumu:
Tahliye Edilmemiş
Satıcı:
Bankadan
Tapu no:
15371
Metre Kare:
385m2
Ada:
322
Parsel:
11
Tapu Tipi:
Cins Tashihi
Hisse Oranı:
Tam
Isıtma Sistemi:
Kalorifer
Bina Yaşı:
26
Binadaki Toplam Kat Sayısı:
2

Ödeme Detayları

KDV:
% 0
Tapu Harcı:
Alıcı öder
Teminat Bedeli:
% 3
İlgilendiğiniz bu tapuyla ilgili tüm sorularınız için sizi arayalım.
Dilerseniz 0 212 963 06 43 numaralı telefondan da bize ulaşabilirsiniz.

Adres

Kuruçay Beldesi, Güzelyurt Mahallesi, Karagöz Sokak, No:4/1-2 Kandilli Sokak, No:1/A-B Tavşanlı/Kütahya

Uzman Görüşü

Bölgede ulaşım ve altyapı sorunu olmaması, mahalle merkezinde konumlu olması, tek hisseli olması, cins tahsisinin yapılmış olması, kadastral paftasına işli olması ve yakın çevresinde okul, cami gibi sosyal donatı alanlarının olması taşınmazın avantajlarıdır.

Açıklama

Özellik: Gayrimenkul 182 m2 yüzölçümlü 0 ada, 1647 parsel üzerinde yer almaktadır. Cins tahsisine konu ana yapı mahallinde yapılan incelemeye göre; bitişik nizamda, 3/A yapı sınıfında, betonarme karkas yapı tarzında, zemin + 1 normal katlı projelendirilmiş, ancak zemin + 2 normal kat + çatı katlı olmak üzere toplamda 4 katlı inşa edilmiş, “4 Katlı betonarme Konut ve Arsası” olarak cins tahsisi yapılmış, kadastral paftasına işli, kat irtifakı kurulmamış, yapı ruhsatı ve yapı kullanma izin belgesi bulunmayan müstakil binadır. Bina zemin katta brüt 115,00 m2, 1. ve 2. normal katta brüt 120,00’şer m2 alanlı olmak üzere toplam brüt 355,00 m2 alanlıdır. Binanın dış cepheleri sıvalı, bina girişinde camekanlı demir doğrama kapısı mevcuttur. Binaya giriş zemin kat seviyesinden ve kuzeydoğu yönünden sağlanmaktadır. Parsel üzerinde 30 m2 alanlı müştemilat bulunmaktadır. 385 m2 kullanım alanı vardır.

Ulaşım: Taşınmaz Kütahya İli, Tavşanlı İlçesi, Kuruçay Beldesi, Güzelyurt Mahallesi, Karagöz Sokak, No:4/1-2, Kandilli Sokak, No:1/A-B posta adreslerinde konumlu, Kuruçay Beldesi, Güzelyurt Mahallesi, Köyiçi Mevkii, 13 Pafta, 0 ada, 1647 Parsel, “4 Katlı Betonarme Bina ve Arsası” niteliği ile tapu bilgilerine kain müstakil binadır. Taşınmazın bulunduğu Güzelyurt Mahallesi, Köy tüzel kişiliğine haiz iken Kuruçay Beldesine katılarak mahalle tüzel kişiliği hüviyetini kazanmıştır. Güzelyurt Mahallesi, Kuruçay Beldesinin güney doğusunda yaklaşık 3,5 km mesafede, Tavşanlı ilçe merkezinin güney doğusunda yaklaşık 9,2 km mesafede konumludur. Taşınmaza ulaşım günün belirli saatlerinde ilçe merkezinden mahalle yerleşik alanına hareket eden toplu taşıma araçları ve özel araçlar ile sağlanabilmektedir. Günlük ihtiyaçlar Kuruçay Beldesi ve Tavşanlı İlçe Merkezinden karşılanabilmektedir. Taşınmazın yakın çevresinde, okul, cami, tarımsal yapılar, müstakil binalar ve tarım arazileri bulunmaktadır. Gayrimenkul, genel itibariyle ikametgaha mahsus 1-2 katlı müstakil yapılar ile tek katlı tarımsal yapılarda oluşan bir bölgede yer almaktadır. Bölgenin başlıca gelir kaynağı tarım ve hayvancılıktır.

Not:30.11.2020 tarihinde, Kuruçay Beldesi imar arşivinde, taşınmazın dosyasında yapılan incelemede Güzelyurt Mahalle Muhtarı tarafından imzalı ve mühürlü 28.08.2020 tarihli belge bulunduğu görülmüştür. Belgede özetle; taşınmazın üzerinde daha önceden bulunan avlulu evin 1993 yılı mart ayında yıkıldığı, yerine yapılan zeminde 3 adet işyeri ile üstünde 2 kat mesken ve mesken katlarının üstünde çatı katı olan bina ile aynı parsel üzerindeki ahır (dam) ve samanlığın 1994 yılının aralık ayında Güzelyurt Köy Tüzel kişiliğine haiz iken inşaatının tamamlandığı ve kullanılmaya başlandığı bilgisi yer almaktadır. Bina yola 1,98 m² tecavüzlüdür. : Taşınmazın tapu kayıtlarında 3402 Sayılı Kanunun 22. maddesinin 2. fıkrasının (a) bendi uygulamasına tabidir. beyanı bulunmaktadır. Kadastro çalışması yapılmış olup yeni 322 ada 11 parsel olarak değişmiştir.  Taşınmaz tapuda Kuruçay/Güzelyurt Mahallesi'nde kayıtlıdır. 

Tapu.com'dan Konut Satın Alınırken Sık Sorulan Sorular

Gayrimenkul ile ilgili daha fazla bilgi almak istiyorsanız sayfa içerisinde yer alan sizi arayalım formunu doldurabilirsiniz. Bilgilerinizi bıraktığınız takdirde çağrı merkezimiz size en kısa sürede dönüş sağlayacaklardır.

Sitemize üye olduğunuzda beğendiğiniz ya da ilgi duyduğunuz tapuları "Tapu Takip" fonksiyonu ile takibe alabilirsiniz. Takibe almış olduğunuz tapular hakkında tüm haberler, değişiklikler ve açık artırma tarihlerinde oluşacak gelişmeler size SMS ve e-mail olarak iletilecektir.

İlgili mülkü ziyaret etmek için tapu detay sayfasında yer alan "Randevu Al" fonksiyonunu kullanarak randevu talebinde bulunabilirsiniz. Bilgilerinizi bıraktığınız takdirde çağrı merkezimiz size en kısa sürede dönüş sağlayacaklardır.

Teklifiniz onaylanmazsa veya açık artırmayı kazanamazsanız hizmet bedeliniz iade edilir. Verilen teklif onaylandıktan sonra satın almaktan vazgeçen katılımcıya hizmet bedeli iade edilmemektedir.

Teklif sonrasında satıcının işlemi onaylaması beklenir. Satıcı işleme onay verdikten sonra tapu.com siz ve satıcı arasında iletişimi sağlayarak işlemlerin sonuçlanmasına yardımcı olur. Bu aşamada gereken evrakların ve varsa sözleşmelerin imzalanması gerekir. Son olarak da bu evraklarla birlikte tapu dairesinde satıcı ile gerekli ayarlamalar yapılır ve tapu devir işlemleri gerçekleştirilir.