Yatırımlık Fırsat Gayrimenkulleri Kaçırmayın!
tapucom svg logo

tapucom svg logo

Kocaeli Kartepe Arslanbey Mahallesi'nde İki Katlı Villa

Şirketten 3 + 1 154m2 Tahliye Edilmemiş

Özellikler

Tahliye Durumu:
Tahliye Edilmemiş
Satıcı:
Şirketten
Tapu no:
23386
Oda Sayısı:
3 + 1
Metre Kare:
154m2
Ada:
416
Parsel:
1
Tapu Tipi:
Kat İrtifaklı
Hisse Oranı:
Tam
Isıtma Sistemi:
Diğer
Bina Yaşı:
21
Binadaki Toplam Kat Sayısı:
2

Ödeme Detayları

KDV:
% 0
Tapu Harcı:
Alıcı öder
Teminat Bedeli:
% 10
İlgilendiğiniz bu tapuyla ilgili tüm sorularınız için sizi arayalım.
Dilerseniz 0 212 963 06 43 numaralı telefondan da bize ulaşabilirsiniz

Adres

Kocaeli ili, Kartepe ilçesi, Arslanbey Mahallesi, Sabit Sokak, No:1/10

Açıklama

Özellikler Kocaeli İli, Kartepe İlçesi, Arslanbey Mahallesi, Sabit Sokak No:1/10 adresindedir. Bağımsız bölümün bulunduğu site projelerine göre toplamda 33 adet ikiz villa kütlesinden meydana gelmekte olup 66 bağımsız bölümden oluşmaktadır. Yerinde yapılan incelemelerde sadece 8 adet villa kütlesi (16 bağımsız bölüm) imal edilmiş olduğu tespit edilmiştir. Taşınmazın yer aldığı site projesine göre; 18336,06 m2 alanlı arsası üzerinde tip proje olarak, ayrık nizamda, çelik karkas inşaat tarzında, zemin + 1 normal + Çatı katlı projelendirilmiştir. Site içerisinde inşaat faaliyetlerinin uzun zamandır yapılmadığı dikkat çekmektedir.

10 no.lu bağımsız bölüm, Projesine göre; zemin + 1 katta konumlu villa tipi meskendir. Zemin kat brüt ~ 66 m2 kapalı alan ve 24 m2 teras, 1.kat 76 m2, çatı arası kat brüt 12 m2 olmak üzere 154 m2 kapalı alan ve 24 m2 teras alanlıdır. Projesine göre Zemin katta; salon, antre, mutfak, hol, wc, kombi odası ve teras, normal katta; hol, 3 oda, banyo, duş ve balkon ve çatı katta oda hacminden oluşmaktadır. Vaziyet planında taşınmazın konumu belirtilmiş olup simetrik oturuma sahip olması sebebi ile taşınmazın giriş yönü projesi üzerinden tespit edilememiştir. Mahallinde taşınmaz girişi kuzey cepheden Zemin kattan sağlanmaktadır. Yerinde taşınmaz dışarıdan görülmüş olması sebebi ile projesine uygunluğu tespit edilememiştir. 

Not: Yerinde yapılan incelemelerde yenileme ruhsatı sonrası ruhsat süresi içerisinde inşaatın tamamlanmadığı sadece 8 adet ikiz blok kütlesinin inşaat edilmiş olduğu tespit edilmiştir. Ruhsat süresi içerisinde inşaatın tamamlanmamış olması sebebi ile ruhsat geçersiz hale gelmiş olup inşaatın tamamlanması veya tamamlanan blokların iskan alabilmesi için “Yenileme” ruhsatı alınması gerektiği tespit edilmiştir.

Kazanan teklifin %4+KDV’si oranında hizmet bedeli alınacaktır.

Teklifin değerlendirme sonucu (onay/red) ortalama 3 - 4 hafta sürede, satıcı tarafından gelmektedir.

Tapu.com'dan Konut Satın Alınırken Sık Sorulan Sorular

Gayrimenkulle ilgili merak ettiğiniz tüm sorular için uzman destek ekibimizle iletişime geçebilirsiniz. Sayfa içerisinde yer alan “Sizi Arayalım” formunu doldurduğunuz takdirde çağrı merkezimiz size en kısa sürede dönüş sağlar. Dilerseniz 0850 532 82 78 nolu telefonu arayarak ekibimizle görüşme gerçekleştirebilirsiniz.

Sitemize üye olarak ilgilendiğiniz tapuları favorinize ekleyebilirsiniz. Favorilere eklediğiniz tapular hakkında tüm haberler, değişiklikler ve açık artırma tarihlerinde oluşacak gelişmeler size SMS ve e-mail yoluyla iletilir.

İlgili mülkü ziyaret etmek için “Sizi Arayalım” formunu doldurmanız gerekmektedir. Çağrı merkezimiz size en kısa sürede dönüş sağlayarak uygun tarihler için randevunuzu oluşturur.

Üye girişi yaptıktan sonra ilgilendiğiniz gayrimenkulün sayfasında yer alan “Teklif Ver” ya da “Pazarlığa Başla” butonuna tıkladığınızda teklif verme sayfasına yönlendirilirsiniz. Bu sayfada teklifinizi girin, son olarak “Teklifi Gönder” butonuna tıklayın. Verdiğiniz teklif satıcı tarafından değerlendirilerek onaylanır ya da reddedilir. Satıcının dönüşü tarafınıza bildirilir.

Tapu.com ciddi alıcılar ile satıcıları bir araya getirmek amacıyla teklif verme sürecinde “Hizmet Bedeli” ödemesi talep eder. Ödeme ekranından kredi kartı, banka kartı bilgilerinizi girerek veya EFT ile hizmet bedelinizi ödeyerek teklifinizi verebilirsiniz.

Teklif verildikten sonra, teklif tapu.com üzerinden satıcıya iletilir. Satıcı işleme onay verdikten sonra tapu.com siz ve satıcı arasında iletişimi sağlayarak işlemlerin sonuçlanmasına yardımcı olur. Bu aşamada gereken evrakların ve varsa sözleşmelerin imzalanması gerekir. Bu evraklarla birlikte tapu dairesine gidilerek tapu devir işlemleri gerçekleştirilir. Devir sürecinin her adımında tapu.com yetkilisi size yardımcı olmak üzere hazır bulunur. Satıcı teklifinizi reddederse teklif sürecinde ödediğiniz hizmet bedeli tarafınıza aide edilir. Dilerseniz aide gerçekleşene dek yeniden teklif verebilirsiniz.

Teklifiniz onayladığı takdirde ödemeyi tapu devri sırasında direkt satıcıya ödersiniz. Tapu.com hizmet bedeli dışında herhangi bir ödeme sürecine dahil olmaz.

Teklifiniz onaylanmazsa veya açık artırmayı kazanamazsanız hizmet bedeliniz iade edilir. Verilen teklif onaylandıktan sonra satın almaktan vazgeçen katılımcıya hizmet bedeli iade edilmemektedir.

Tapu.com'da yayınlanan mülklerle ilgili tüm bilgiler ekspertiz raporuna dayanmaktadır. Ekspertiz raporu, gayrimenkulün gerçek değerini belirlemek için yetkili kişi ya da kurumlar aracılığıyla hazırlanan analizdir. Ekspertiz raporu sonucunda tapu kayıtlarıyla ilgili bilgileri (şerh, ipotek, haciz, vb.), iskan durumunu, bina yaşını, metrekaresini, konumunu ve evin piyasa değerini öğrenmek mümkündür.