COVİD-19 Salgını Hakkında Duyuru!

Kocaeli Darıca Abdi İpekçi Mahallesinde Hisseli 16 m2 İmarlı Arsa

Vakıftan 16m2

Özellikler

Satıcı Vakıftan
Tapu no 11604
Metre Kare 16m2
Ada 1016
Parsel 20
Tapu Bilgisi Arsa Tapusu
Hisseli Evet
TAKS -
Emsal 0

Ödeme Detayları

KDV % 0
Tapu Harcı Paylaşılır
Teminat Bedeli ! % 5

Adres

Kocaeli ili, Darıca ilçesi, Abdi İpekçi Mahallesi 1574 sokak 1016 ada 20 Parsel

Kocaeli Darıca Abdi İpekçi Mahallesinde Hisseli 16 m2 İmarlı Arsa

Açıklama

Ulaşım:  Taşınmaz, Kocaeli ili, Darıca ilçesi, Abdi İpekçi Mahallesi sınırları içerisinde, 1574 sokak 1016 ada 20 Parsel numaralı arsadır. Taşınmaza ulaşım için, Darıca ilçesinin ana ulaşım caddelerinden biri olan Dr. Zeki Acar Caddesi üzerinde kuzey istikametine ilerlenirken Şehit Murat Tevlim Anadolu İmam Hatip Lisesi yaklaşık 400 metre geçilerek sağa Ayazma Caddesine giriş yapılır. Bu cadde üzerinde 600 metre sonra sola 1572 sokağa sonrasında ilk sağa 1574 sokağa giriş yapılır. Konu taşınmaz bu sokak üzerinde sol kol hizasında konumludur. Taşınmazın yakın çevresinde, 3-4 katlı konut amaçlı kullanılan binalar, boş parseller bulunmaktadır. Ayrıca taşınmaz Ethempaşa Camii, Barış Ortaokulu, Yeşil Çamlıktepe Camii, Dede Korkut ilkokulu ve Eskihisar Feribot Yoluna yakın konumdadır. 

Özellikler: 1016 Ada 20 Parsel: 1.827,00 m2 büyüklüğünde olan parsel, amorf forma ve eğimli bir arazi yapısına sahiptir. Parselin 1574 sokak ve 1572/2 sokağa cephesi bulunmaktadır. Parsel üzerinde herhangi bir yapı bulunmamaktadır. Parsel sınırlarını belirleyici herhangi bir ayırıcı unsur bulunmamaktadır. İlgili belediyede yapılan incelemede taşınmaz park ve yol alanında kalmakta olup yapılaşma izni bulunmamaktadır. Yerinde yapılan incelemede taşınmazın boş üzerinin doğal bitki örtüsüyle kaplı olduğu gözlemlenmiştir. 

Not: Taşınmazın ada/parsel bazında konum teyidi kadastral paftasından bakılarak yapılmıştır. Darıca Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürlüğü'nde, taşınmazın bulunduğu parselin halihazırda 1/1000 Ölçekli Darıca Revizyon Uygulama İmar Plan paftasında ''Park ve Yol'' olarak belirtilen alan içerisinde kaldığı görülmüştür. Ayrıca edinilen şifahi bilgiye göre heyelan bölgesi sınırları içerisinde olduğu öğrenilmiştir. İlgili belediyede edinilen şifahi bilgiye göre ekonomik nedenlerden dolayı taşınmazla ilgili kamulaştırma çalışmasının bulunmadığı, ancak ilerleyen zamanlardan park çalışmasının başlamasına karar verildiğinde kamulaştırılacağı bilgisi şifahen öğrenilmiştir. Taşınmazın 16/1827 hissesi satılıktır.