COVİD-19 Salgını Hakkında Duyuru!

Kahramanmaraş Afşin Efsus Turan Mahallesi 3+1 201m2 Daire

Bankadan 3 + 1 201m2

Özellikler

Satıcı Bankadan
Tapu no 10216
Oda Sayısı 3 + 1
Metre Kare 201m2
Ada 781
Parsel 3
Tapu Bilgisi Kat İrtifaklı
Isıtma Sistemi Merkezi
Bina Yaşı 6
Kat Sayısı 6
Bulunduğu Kat 2
Bağımsız Bölüm 6

Ödeme Detayları

KDV % 0
Tapu Harcı Alıcı öder
Teminat Bedeli ! % 5

Adres

EFSUS TURAN MAH. AFŞİN BEY CAD. NO:40, 2.Kat Daire:3, AFŞİN / KAHRAMANMARAŞ (3607906264)

Açıklama

Ulaşım: Taşınmaz, Kahramanmaraş ili, Afşin ilçesi, Efsus Turan Mahallesi sınırları içerisinde, Afşinbey Caddesi üzerinde bulunan 40 dış kapı nolu Erdoğan Apartmanı içerisinde konumlu 2.kat 3 kapı no’lu daire olarak yer almaktadır. Bağımsız bölüm numarası 6 dır. Numarataj değişikliğinin zemin kattaki dükkan numaratajından kaynaklandığı öngörülmekte olup DASK sistemi için resmi başvuru ile düzeltilmesi önerilmektedir. Konu taşınmaza ulaşım; Afşin ilçe merkezi ana ulaşım arteri olan Afşinbey Caddesi referans alınarak sağlanır. Cadde üzerinde Afşin ilçe merkezine doğru batı yönde ilerlerken konu taşınmaz sol tarafta konumludur. Afşin ilçe Jandarma Karakolunun yaklaşık 270 metre ilerisinde konumludur. Konu taşınmazın Afşinbey Caddesine cephelidir. Bölgenin ulaşımı ilçenin ana ulaşım arteri olan Afşinbey caddesi üzerinde hizmet veren tüm toplu taşıma araçları ile kolaylıkla ulaşım sağlanabilmektedir.

Özellikler: Taşınmaz; 6 nolu bağımsız bölüm 2. Katta konumlu bina girişine göre 2. Katta sol cephede yer almakta olup güney ve kuzey cephelidir. Meskenin salon ve odalarda zeminler laminant parke kaplama, antre, mutfak, balkon, banyo ve wc bölümlerinde seramik kaplamadır. Duvarlar salon, odalar, mu ak saten üzeri plastik boyalı ve ıslak hacimler (wc, banyo) yerden tavan seviyesine kadar fayans kaplıdır. Dış kapısı çelik olan dairenin iç mekan kapıları ahşap, pencereleri PVC doğramadır. Mutfak dolapları laminant olup, tezgahı mermerdir. Meskende ısınma merkezi kalorifer sistemi ile sağlanmaktadır. Ana gayrimenkul, 781 ada 3 parselde, 566.18m2 alan üzerine, bitişik nizamda, betonarme karkas yapı tarzında, III/A yapı sınıfında, bir adet blok halinde inşa edilmiştir. Çevre düzenlemesi tamamlanmıştır. Taşınmazın bulunduğu ana gayrimenkul, bodrum, Zemin, 6 normal kat ve çatı kattan toplamda 8 katı betonarme yapıdır. Merdiven korkulukları alüminyum doğramadır. Merdiven basamakları ve sahanlıklar mermer kaplı olup duvarları plastik boyalıdır. Ana gayrimenkulün cephe aldığı yol araç ve yaya trafiği bakımından orta yoğunluktadır. Ana gayrimenkul asansörlü olup merkezi sistem kaloriferlidir. Konu ana gayrimenkulün bina girişi zemin kat konumlu ve kuzey cephesi olan Afşinbey Caddesi üzerinden sağlanmaktadır. Değerleme günü itibariyle % 100 oranında tamamlandığı tespit edilmiştir. Yapılan gözlemde projesine göre 1.katta konumlu dükkanların teras alanlarının tamamen kapatılarak kapalı alana dönüştürüldüğü, söz konusu mahallerin üzerinin de 2.kattaki taşınmazların teras alanı olarak realize edildiği görülmüştür.

Not: Mevcutta alanı ve planı bakımından değişiklikler mevcuttur. Mimari projesine göre taşınmaz Antre‐hol, 3 oda, salon, mutfak, adet banyo, wc ve 2 balkon hacimlerinden brüt: 166 m2 kullanım alınına sahiptir. Mimari projesinde mutfak olarak projelendirilmiş alan zeminde oda olarak kullanılmaktadır. Ayrıca mimari projesinde kiler olarak projelendirilmiş alan ebeveyn yatak odasına dahil edilmiştir. Mimari projesinde çocuk yatak odası olarak geçen alan mutfak olarak kullanılmaktadır. Ayrıca ikinci kat planının kuzey cephesinde bulunan balkon, projesine aykırı olarak genişletilmiştir. Birinci kat planın projelendirilmiş teras alanı kadar genişletilmiştir. Böylelikle yaklaşık olarak 35m2 kullanım alanı kazanılmıştır.

16/10/2012 tarihli Yapı Kullanma İzin Belgesi (iskan) bulunmaktadır.