İzmir Urla'da Yalı

 • 264 m2
 • 4 + 1

Özellikler

  • Tapu no
   1531
  • Pafta
   -
  • Ada
   -
  • Parsel
   48
  • Tapu Bilgisi
   Cins Tashihi
  • Isıtma Sistemi
   Kalorifer
  • Bina Yaşı
   10
  • Kat Sayısı
   2
  • Arsa Yüzölçümü
   264

Ödeme Detayları

  • KDV
   % 0
  • Tapu Harcı
   Paylaşılır

Harita

Açıklama

Açık Adres: Gülbahçe Mahallesi, Gülbahçe Caddesi, No:274, Urla/İZMİR

Ulaşım: Tarif olarak İYTE kampüsünden Gülbahçe Caddesi üzerinde Karaburun istikametinde 5,7 km. ilerlendiğinde konu taşınmaz sağ tarafta konumlanmaktadır. Taşınmaz, 1-2 katlı konut kullanımlı meskenlerin yer aldığı bölgede yer almaktadır. Taşınmaz denize '0' konumda olup Gülbahçe merkeze 4,5 km., Urla ilçe merkezine ise 17 m. mesafededir. Konu taşınmazın batısından denize paralel uzanan Mordoğan'a kadar devam eden yeni yol yakın zamanda kullanıma açılmıştır. 

Özellikler: Taşınmaz Urla Belediyesi sınırları dahilinde olup tamamlanmış altyapıya sahiptir. 264,13 yüzölçümlü parsel 'Bir Katlı Bahçeli Kargir Ev' vasıflıdır. Yapının kadastral paftaya işli olan kısmı 68 m2 alana sahip olup mevcut durumunda yapı tadilat ile büyütülmüş durumdadır. Kadastro paftasına işli olan yapı 68 m2 iken mevcut yapının zeminde 98 m2 (+37 m2 teras alanı); 1.katında ise 93 m2 (+20 m2 teras alanı), toplamda 191 m2 (+57 m2 teras alanı) kullanım alanına sahip olduğu tespit edilmiştir. 

Dubleks meskenin zemin katında salon, mutfak, oda, banyo ve 2 teras hacimleri; 1.katında ise 3 oda, banyo, hol, balkon ve teras alanları bulunmaktadır. Binanın dış cephesi pak siding kaplıdır. Giriş kapısı ve iç kapıları amerikan panel kapı, pencere ve balkon açıklıkları pvc profildir. Tüm açıklıklarda demir korkuluk mevcut olup paslanmış durumdadırlar. Zemin salon, oda ve hol hacimleri ile katlar arası erişimi sağlayan merdiven basamaklarında laminant parke, diğer hacimlerde ise seramiktir. Duvarlar banyo hacimlerinde fayans olup diğer kısımlarda plastik boyalıdır. Mutfak hazır mutfaktır. Banyo duşakabinli ve lavaboludur. Salonda şömine, taşınmaz içerisinde kalorifer petekleri mevcut olup ısınma kat kaloriferi ile sağlanmaktadır. 

2005 yılında parselin kıyı kenar çizgisi içerisinde kalan yaklaşık 60m2'sinin terki yapılmış olup, mevcut 264,13 m2'lik alanı kıyı kenar çizgisi dışında kalmaktadır. Mevcut halinde parsel, terk edilen doğu bitişiğindeki 80 m2 alanlı bölüm ile güney bitişiğindeki yaklaşık 140 m2 alanlı ecrimisili ödenmekte olan 49 parsel ile birlikte kullanılmaktadır. Parselin bitişiğinde yer alan 49 nolu parsel ve kıyı kenar çizgisi içerisinde kalan bölümlerin de yapının bahçesi olarak kullanıldığı tespit edilmiştir. 

Parselin güney ve batı cephesi duvarla çevrili olup deniz cephesi ise demir korkuluk ile sınırlandırılmıştır. Bahçe alanının yaklaşık 150 m2 alanlı kısmı karo taş ile kaplıdır. Bahçe girişi batı cephesinden Gülbahçe yolu üzerinden, mesken girişi ise güney cephesinden yapılmaktadır. Taşınmaz geniş deniz manzarasına hakimdir. 49 parsel üzerinde kuyu bulunmakta olup tatlı su çıkarılmaktadır. Denizin altından çekilen bu su Osmanlı devrinde "şifa suyu" olarak geçmektedir.  

Yalı konumlu villa bulunduğu lokasyonu, iskelesi, kullanılabilir vaziyette olması ve geniş deniz manzaralı olması açısından kullanım amaçlı değerlendirilebilir.

Gizle Hepsini Gör