0.89 Konut Kredisine Uygun Gayrimenkulleri Keşfedin, Fırsatları Kaçırmayın!
0.89 Konut Kredisine Uygun Gayrimenkulleri Keşfedin, Fırsatları Kaçırmayın!
tapucom svg logo

tapucom svg logo

İzmir Selçuk Şirince Mahallesi'nde 261 m2 Arsa

Sahibinden 261m2

Özellikler

Satıcı:
Sahibinden
Tapu no:
14749
Metre Kare:
261m2
Ada:
236
Parsel:
3
Tapu Tipi:
Arsa Tapusu
Hisse Oranı:
Tam
TAKS:
-
Emsal:
0

Ödeme Detayları

KDV:
% 0
Tapu Harcı:
Alıcı öder
İlgilendiğiniz bu tapuyla ilgili tüm sorularınız için sizi arayalım.
Dilerseniz 0 212 963 06 43 numaralı telefondan da bize ulaşabilirsiniz.

Adres

İzmir Selçuk Şirince Mahallesi 236 ada 3 parsel

Uzman Görüşü

Taşınmaz turizm fonksiyonu gelişmiş tercih edilen yerleşim yerinde konumlu olması, köy manzarasının olması, köy içi yola cepheli olması, ön ve yan cepheden parka cepheli olması avantajıdır.

Açıklama

Özellikler: 236 ada 3 Nolu parsel, güney ve doğu yönden köy içi yola, batı ve kuzey yönden parka cephelidir. 261,95 m2 parsel terkler sonrası yaklaşık 210 m2 alanlı dikdörtgen formda arsadır. Eğimli bir topografyada konumlu olup geniş köy manzarasına sahiptir. Parsel içinde 12 m2 taban alanlı köy fırını bulunmaktadır, taşınmazın içinde bulunan fırının köy tarafından ortak kullanılıyor olduğu gözlemlenmiş olup diğer alanlar boş durumdadır.

Ulaşım: Konu taşınmaz, bölgede iyi bilinen Nişanyan Otelin alt parselinde konumludur. Şirince köyünün güneydoğu yamacında bulunmaktadır. Taşınmazın bulunduğu yakın çevrede, genellikle konut ve turizm- pansiyon/butik otel amaçlı 2 kat olacak şekilde yapılaşma söz konusudur. Yapılaşmanın yoğun olduğu bölgede, sosyal yaşamın gerektirdiği alışveriş, sağlık ocağı, okul, market vb. sosyal ihtiyaçlar kısa mesafelerde karşılanabilmektedir. Bölge, orta ve üst düzey gelir grubuna sahip insanların ikamet etmeyi tercih ettikleri bir bölge özelliğini taşımakta olup, ilçe merkezine düzenli toplu taşıma imkanı vardır. Konu taşınmaza yakın konumda bulunan bilinen yerler; Nişanyan evleri, Kaplankaya Şarap Fabrikası olarak ifade edilebilir. 

Not: 1/1000 ölçekli Şirince Koruma Amaçlı U.İ.P na göre, 2 kat yeni yapı yapılabilir alanda kalmakta olup bölgede yapılaşma hakları parsel bazında belirlenmektedir. konu parselin yola ve yeşil alana terki bulunmakta olup terkler sonrası yaklaşık 210 m2 parsel alanı kalmaktadır. Terkler sonrası 11,50 metre X 6,40 metre ölçülerinde 73,60 m2 taban alanlı 2 katlı yapı yapılabilir. Parsel içinde tescilsiz korunması gereken müştemilat (fırın) bulunmakta olup bu yapı yıkılamaz.

'Krokisinde A harfi ile gösterilen yapı tescilsizdir, Şirince kentsel Sit Alanı Koruma Amaçlı İmar Planı ve Hükümlerine uyulması gerekir, Korunması gereken Taşınmaz Kültür Varlığıdır' şerhleri vardır. Teklif vermeden önce güncel imar durumunu ve yapılaşma şartlarını, teyit ediniz. Alıcı mevcut haliyle almayı kabul eder.

Tapu.com'dan Arsa Satın Alınırken Sık Sorulan Sorular

Gayrimenkul ile ilgili daha fazla bilgi almak istiyorsanız sayfa içerisinde yer alan sizi arayalım formunu doldurabilirsiniz. Bilgilerinizi bıraktığınız takdirde çağrı merkezimiz size en kısa sürede dönüş sağlayacaklardır.

Sitemize üye olduğunuzda beğendiğiniz ya da ilgi duyduğunuz tapuları "Tapu Takip" fonksiyonu ile takibe alabilirsiniz. Takibe almış olduğunuz tapular hakkında tüm haberler, değişiklikler ve açık artırma tarihlerinde oluşacak gelişmeler size SMS ve e-mail olarak iletilecektir.

Teklifiniz onaylanmazsa veya açık artırmayı kazanamazsanız hizmet bedeliniz iade edilir. Verilen teklif onaylandıktan sonra satın almaktan vazgeçen katılımcıya hizmet bedeli iade edilmemektedir.

Teklif sonrasında satıcının işlemi onaylaması beklenir. Satıcı işleme onay verdikten sonra tapu.com siz ve satıcı arasında iletişimi sağlayarak işlemlerin sonuçlanmasına yardımcı olur. Bu aşamada gereken evrakların ve varsa sözleşmelerin imzalanması gerekir. Son olarak da bu evraklarla birlikte tapu dairesinde satıcı ile gerekli ayarlamalar yapılır ve tapu devir işlemleri gerçekleştirilir.