Yatırımlık Fırsat Gayrimenkulleri Kaçırmayın!
tapucom svg logo

tapucom svg logo

İzmir Konak Tınaztepe Mahallesinde Hisseli Arsa

Vakıftan 56m2

Özellikler

Satıcı:
Vakıftan
Tapu no:
6838
Metre Kare:
56m2
Ada:
7127
Parsel:
6
Tapu Tipi:
Cins Tashihi
Hisse Oranı:
56/603
Emsal:
0

Ödeme Detayları

KDV:
% 0
Tapu Harcı:
Alıcı öder
Teminat Bedeli:
% 5
İlgilendiğiniz bu tapuyla ilgili tüm sorularınız için sizi arayalım.
Dilerseniz 0 212 963 06 43 numaralı telefondan da bize ulaşabilirsiniz

Adres

Tınaztepe Mah. 644 sok. 7127 ada 6 parsel Konak / İzmir

Açıklama

Özellikler: İzmir İli, Konak İlçesi, Tınaztepe Mahallesi, 644. Sok. 7127 ada 6 parsel adresinde yer almaktadır.  603,00 m² yüz ölçümüne sahip SEKİZ EV vasıflı gayrimenkuldür. Taşınmazın arsa hissesi satılıktır. 

Ana taşınmaz düz eğimsiz topografyaya ve yaklaşık dikdörtgen bir geometriye sahiptir. Doğu cephesinden yaklaşık 15 m 643 Sokak’a, batı cephesinden yaklaşık 10 m 644 Sokak’a cephelidir. Diğer cephelerde komşu parsellerle sınırlıdır. 18 kapı nolu bina parselin batı kısmında 644 Sokak üzerinde yer almaktadır. 18 kapı nolu bina zemin+1 normal kat +çekme kattan meydana gelen konut nitelikli yapı mevcuttu ancak parsel üzerindeki yapı yerinde olmadığı için arsadan hisse satılıktır. 

Uygulama İmar Planında; kısmen Bitişik nizam 5 kat yapılaşma koşullu kısmen de Bitişik nizam 7 kat yapılaşma koşullu TİCTK : Ticaret Turizm Konut Alanında kalmaktadır. 3194 sayılı İmar Kanununun 18. maddesine tabidir. Taşınmazın imar durumu şifahen alınmış olup, detaylı imar durumu için yazılı başvuru yapılması gerekmektedir.

  • Ana ulaşım aksına yakın konumda yer almaktadır.
  • Merkezi bir lokasyondadır.
  • Bölgede altyapı ve ulaşımın sorunsuzdur.

Not:  Yapı yerinde olmadığı için arsadan hisse satılıktır. Taşınmaz hisseli olarak satılmaktadır. Satılan hisse oranı 56/603'tür.  Hisseye düşen pay 56 m2'dir.
Hisseli gayrimenkullerde diğer hissedarlara ilişkin ön alım hakkı süresi maliklere tebliğ edilmesinden 3 ay sonra sona ermektedir, alıcı hisseli gayrimenkullerdeki hukuki süreçleri bilerek teklif vermeyi kabul eder.

KDV dahil %2,5 oranında hizmet bedeli alınmaktadır. 

Tapu.com'dan Arsa Satın Alınırken Sık Sorulan Sorular

Gayrimenkulle ilgili merak ettiğiniz tüm sorular için uzman destek ekibimizle iletişime geçebilirsiniz. Sayfa içerisinde yer alan “Sizi Arayalım” formunu doldurduğunuz takdirde çağrı merkezimiz size en kısa sürede dönüş sağlar. Dilerseniz 0850 532 82 78 nolu telefonu arayarak ekibimizle görüşme gerçekleştirebilirsiniz.

Sitemize üye olarak ilgilendiğiniz tapuları favorinize ekleyebilirsiniz. Favorilere eklediğiniz tapular hakkında tüm haberler, değişiklikler ve açık artırma tarihlerinde oluşacak gelişmeler size SMS ve e-mail yoluyla iletilir.

İlgili mülkü ziyaret etmek için “Sizi Arayalım” formunu doldurmanız gerekmektedir. Çağrı merkezimiz size en kısa sürede dönüş sağlayarak uygun tarihler için randevunuzu oluşturur.

Üye girişi yaptıktan sonra ilgilendiğiniz gayrimenkulün sayfasında yer alan “Teklif Ver” ya da “Pazarlığa Başla” butonuna tıkladığınızda teklif verme sayfasına yönlendirilirsiniz. Bu sayfada teklifinizi girin, son olarak “Teklifi Gönder” butonuna tıklayın. Verdiğiniz teklif satıcı tarafından değerlendirilerek onaylanır ya da reddedilir. Satıcının dönüşü tarafınıza bildirilir.

Tapu.com ciddi alıcılar ile satıcıları bir araya getirmek amacıyla teklif verme sürecinde “Hizmet Bedeli” ödemesi talep eder. Ödeme ekranından kredi kartı, banka kartı bilgilerinizi girerek veya EFT ile hizmet bedelinizi ödeyerek teklifinizi verebilirsiniz.

Teklif verildikten sonra, teklif tapu.com üzerinden satıcıya iletilir. Satıcı işleme onay verdikten sonra tapu.com siz ve satıcı arasında iletişimi sağlayarak işlemlerin sonuçlanmasına yardımcı olur. Bu aşamada gereken evrakların ve varsa sözleşmelerin imzalanması gerekir. Bu evraklarla birlikte tapu dairesine gidilerek tapu devir işlemleri gerçekleştirilir. Devir sürecinin her adımında tapu.com yetkilisi size yardımcı olmak üzere hazır bulunur. Satıcı teklifinizi reddettiğinde; hizmet bedelinizin tamamı tarafınıza iade edilir. Dilerseniz iade gerçekleşene dek yeniden teklif verebilirsiniz.

Teklifiniz onayladığı takdirde ödemeyi tapu devri sırasında direkt satıcıya ödersiniz. Tapu.com hizmet bedeli dışında herhangi bir ödeme sürecine dahil olmaz.

Teklifiniz onaylanmazsa veya açık artırmayı kazanamazsanız hizmet bedeliniz iade edilir. Verilen teklif onaylandıktan sonra satın almaktan vazgeçen katılımcıya hizmet bedeli iade edilmemektedir.