COVİD-19 Salgını Hakkında Duyuru!

İzmir Konak Oğuzlar Mahallesinde Hisseli 4 Katlı Apartman ve Arsası

Vakıftan 10 72m2

Özellikler

Satıcı Vakıftan
Tapu no 9250
Oda Sayısı 10
Metre Kare 72m2
Ada 7531
Parsel 2
Tapu Bilgisi Arsa Tapusu
Isıtma Sistemi Yok
Bina Yaşı 30
Kat Sayısı 4
Arsa Yüzölçümü 376

Ödeme Detayları

KDV % 0
Tapu Harcı Paylaşılır
Teminat Bedeli ! % 5

Adres

İzmir İli, Konak İlçesi, Oğuzlar Mahallesi, 1251 Sokak 7531 ada, 2 nolu parseldir.

Önemli Bilgilendirme

Tüm Dünya ile birlikte ülkemizi de etkileyen COVID-19 virüs salgını döneminde yaşanan operasyonel değişiklikler nedeniyle tapu devir işlemlerinin uzamasına neden olmaya başlamıştır. Kredi kullanarak satın alacağınız gayrimenkul için tapu devir işlemlerinde satıcı kurumuma ödeme yapılırken mutlaka bloke çek ile yapılması gerekmektedir. Kredi kullanacağınız banka şubesindeki yetkili personeline bloke çek ile işlem yapılacağını dair teyid alarak işlemlere başlatmanız gerekmektedir.

Açıklama

Ulaşım: Gaziler Caddesi üzerinde Basmane Garı istikametinden Bayraklı istikametine doğru ilerlerken, yaklaşık 550 m. sonra sol kolda gelen 1255 Sokak’a girilir. Taşınmaz bu sokak ile 1251 Sokağın kesişiminde yer almaktadır. Taşınmazın yer aldığı bölgede altyapı tamamlanmış olup kamu hizmetlerinden istifadesi tamdır. Bölge, orta düzey gelir grubuna sahip insanların ikamet etmeyi tercih ettikleri ticaret bölgesi özelliği taşımaktadır. Taşınmaz bölgenin merkezi noktalarından olan Basmane Garı ve Fuar Alanı’na yakın konumda yer almaktadır. Bölge kültür turizmi faaliyetin yoğun olduğu, tarihi bir bölgedir. Taşınmazın yakın çevresinde 7-4 katlı, betonarme karkas tarzda inşa edilmiş yapılar bulunmaktadır. Taşınmaz Konak Belediyesi sınırları içerisinde yer almaktadır.
Özellikler: 7531 ada, 2 parsel 376 m2 
yüzölçümüne sahiptir. Ana taşınmazın niteliği “Zemin Katı Dâhil 4 Katlı 4 Daireli Kargir Apartman (4 Kat 4 Daireli Apartman ve Arsası)”dır. Parsel üzerinde; betonarme karkas tarzda inşa edilmiş bakımlı durumdaki zemin + 4 normal katlı ve yaklaşık brüt 525 m2 kullanım alanlı bir yapı, yığma tarzda inşa edilmiş harabe halde tek katlı 45 m2 kullanım alanlı bir yapı, yığma tarzda inşa edilmiş-harabe halde tek katlı 20 m2 kullanım alanlı bir yapı ve yığma tarzda inşa edilmiş- harabe halde iki katlı toplam 50 m2 kullanım alanlı yapı olmak üzere toplam 4 adet yapı mevcuttur. Binalara ait herhangi bir resmi evrak bulunmamaktadır. Değerlemesi yerinde fakat dışarıdan yapılmıştır. Bu nedenle iç mekan özellikleri belirlenememiştir.
Not: Taşınmazın 23/120 hissesi satılıktır.