COVİD-19 Salgını Hakkında Duyuru!

İzmir Karşıyaka Alaybey Mahallesi'nde Deniz Manzaralı 105 m2 Daire

Vakıftan 2 + 1 105m2

Özellikler

Satıcı Vakıftan
Tapu no 15443
Oda Sayısı 2 + 1
Metre Kare 105m2
Ada 214
Parsel 39
Tapu Bilgisi Kat Mülkiyetli
Isıtma Sistemi Yok
Bina Yaşı 54
Kat Sayısı 6
İskan Tarihi 12/08/1967
Ruhsat Tarihi 05/07/1966
Bulunduğu Kat 4
Bağımsız Bölüm 10

Ödeme Detayları

KDV % 0
Tapu Harcı Paylaşılır
Teminat Bedeli % 5
İlgilendiğiniz bu tapuyla ilgili tüm sorularınız için sizi arayalım.
* İleteceğiniz rakam resmi teklif olarak değerlendirilmeyecektir.
Dilerseniz 0 212 963 06 43 numaralı telefondan da bize ulaşabilirsiniz.

Adres

Alaybey Mahallesi, Huzur Apartmanı No:86 Kat 4, Daire No:10 Karşıyaka / İZMİR

Uzman Görüşü

Taşınmazın iskanlı olması, ara katta konumlu olması, deniz manzaralı olması, merkezi bir konumda bulunup ulaşımın kolay ve çeşitli olması taşınmazın avantajıdır.

Açıklama

Özellik: 1/15 arsa paylı 4.normal kat, 10 bağımsız bölüm numaralı mesken doğu ve batı olmak üzere 2 cephelidir. Onaylı mimari projesine göre 2 oda, 1 salon, mutfak, banyo, WC, antre-hol ve 2 balkon bölümlerinden oluşmakta olup brüt 105 m² kullanım alanlıdır. Zemin kat seviyesinde ve batı cephede yer alan bina giriş kapısına göre sağ tarafta konumludur. Ana taşınmazda doğalgaz tesisatı bulunmakta olup, bağımsız bölümde doğalgaz bağlantısı ve kombi bulunmamaktadır. Taşınmaz kat ve konum olarak projesi ile uyumludur. Taşınmazın oda ve salon zeminleri ahşap parke, ıslak mekan, antre, hol, balkon ve mutfak zeminleri seramik kaplamadır. Duvarlar plastik badana, ıslak mekan duvarları fayans kaplamadır. Pencereler ve iç kapılar ahşap doğrama ve dış kapı ise çeliktir. Taşınmazda ısıtma sistemi bulunmamaktadır. Taşınmazın iç hacim özellikleri oldukça eski ve bakımsız olup, tadilat ihtiyacı bulunmaktadır. Bina girişi zemin kattan ve doğu cepheden sağlanmaktadır. Bina dış kapısı camlı demir doğramalı olup, dış cephesi akrilik boyalı, iç cephe ortak alan zeminleri eski tip karo taş döşemedir. Katlar arası irtibat iç merdiven ve asansör ile sağlanmaktadır.

Ulaşım: Taşınmaz Alaybey Mahallesi, Cemal Gürel Caddesi, İzmir İli, Karşıyaka İlçesi, Alaybey Mahallesi, Huzur Apartmanı No:86 Kat 4, Daire No:10 Karşıyaka / İZMİR posta adresinde yer almaktadır. Gayrimenkul Karşıyaka ilçesi sınırları içinde yer almakta olup, yakın çevresinde bilinen önemli referans noktaları Alaybey Tersanesi, Karşıyaka Vapu İskelesi, Karşıyaka Çarşısıdır. Gayrimenkul karayolu, demir yolu ve deniz yolu toplu ulaşım araçları duraklarına yürüme mesafesindedir. Taşınmaz okul, hastane, park, market gibi donatılara yakın konumdadır. Bölgede yol, elektrik, su, doğalgaz, kanalizasyon altyapıları tamamlanmış durumdadır. Taşınmazın yakın çevresinde taşınmazlar benzer özellikli zemin katları ticari üst katlar ağırlıklı olarak konut amaçlı kullanıma uygun 6-7-8 katlı ve 20-50 yaşlarında yapılaşma mevcuttur. Bölgede yaklaşık %5-10 oranında kentsel dönüşüm kapsamında eski binaların yıkılarak yenilendiği görülmektedir. Taşınmaz sahil yoluna cepheli olup, geniş deniz manzarasına sahiptir.

Not: 05/07/1966 tarihli yapı ruhsatı ve 12/08/1967 tarihli yapı kullanım izin belgesi bulunmaktadır. Taşınmazın 214 ada 18 parsel lehine 1,75 m2 alanda mecra hakkı bulunmaktadır. Taşınmaz halihazırda boş durumdadır. Tapuda  Bu parsel aleyhine 214 ada 18 parsel lehine krokide sarı ile taranan 1.75 M2 yerde mecra hakkı vardır şerhi yer almaktadır. Güncel bilgi hakkında ilgili tapu müdürlüğünden bilgi alabilirsiniz.

Tapu.com'dan Konut Satın Alınırken Sık Sorulan Sorular

Gayrimenkul ile ilgili daha fazla bilgi almak istiyorsanız sayfa içerisinde yer alan sizi arayalım formunu doldurabilirsiniz. Bilgilerinizi bıraktığınız takdirde çağrı merkezimiz size en kısa sürede dönüş sağlayacaklardır.

Sitemize üye olduğunuzda beğendiğiniz ya da ilgi duyduğunuz tapuları "Tapu Takip" fonksiyonu ile takibe alabilirsiniz. Takibe almış olduğunuz tapular hakkında tüm haberler, değişiklikler ve açık artırma tarihlerinde oluşacak gelişmeler size SMS ve e-mail olarak iletilecektir.

İlgili mülkü ziyaret etmek için tapu detay sayfasında yer alan "Randevu Al" fonksiyonunu kullanarak randevu talebinde bulunabilirsiniz. Bilgilerinizi bıraktığınız takdirde çağrı merkezimiz size en kısa sürede dönüş sağlayacaklardır.

Teklifiniz onaylanmazsa veya açık artırmayı kazanamazsanız hizmet bedeliniz iade edilir. Verilen teklif onaylandıktan sonra satın almaktan vazgeçen katılımcıya hizmet bedeli iade edilmemektedir.

Teklif sonrasında satıcının işlemi onaylaması beklenir. Satıcı işleme onay verdikten sonra tapu.com siz ve satıcı arasında iletişimi sağlayarak işlemlerin sonuçlanmasına yardımcı olur. Bu aşamada gereken evrakların ve varsa sözleşmelerin imzalanması gerekir. Son olarak da bu evraklarla birlikte tapu dairesinde satıcı ile gerekli ayarlamalar yapılır ve tapu devir işlemleri gerçekleştirilir.