COVİD-19 Salgını Hakkında Duyuru!

İzmir Çiğli Esentepe Mahallesinde Hisseli 1 m2 İmarlı Arsa

Vakıftan 1m2

Özellikler

Satıcı Vakıftan
Tapu no 11605
Metre Kare 1m2
Ada 21751
Parsel 1
Tapu Bilgisi Arsa Tapusu
Hisseli Evet
TAKS -
Emsal 1.00

Ödeme Detayları

KDV % 0
Tapu Harcı Paylaşılır
Teminat Bedeli ! % 5

Adres

Esentepe Mahallesi, 21751 Ada 1 Parsel Çiğli / İzmir

İzmir Çiğli Esentepe Mahallesinde Hisseli 1 m2 İmarlı Arsa

Açıklama

Ulaşım: Taşınmazın bulunduğu bölgede ulaşım bölgenin ana arteri olan Anadolu Caddesi üzerinden devam edilerek sağlanmaktadır. Taşınmaza bilinen en kolay ulaşım güzergahı bu olup, alternatif yollar üzerinden daha uzun süre içerisinde erişim sağlanmaktadır. Değerleme konusu taşınmaz 8809/6 Sokak üzerinde; Anadolu Caddesi’ne 500 metre mesafede, ara parsel konumundadır. Ulaşım; Anadolu Caddesi üzerinde, Çiğliden Menemen istikametinde ilerlerken, Evka-5 girişinde sağdan 8809 Sokağa sapılıp, yaklaşık 600 metre ileride sağdan 8809/6 Sokağa devam edilir ve yaklaşık 200 metre ileride sağ taraftan ulaşılır. Taşınmazın konumlandığı bölge, ayrıca toplu taşıma ile ulaşım açısından da avantajlı olup, taşınmazın yer aldığı sokağa yakın mesafeden otobüs ve minibüs güzergahları ile ulaşım imkanı mevcuttur. Taşınmaza, özel taşıtlar ve toplu taşıma ile ulaşım sağlanabilmektedir.

Özellikler: Taşınmaz, 8809/6 Sokak üzerinde yer almaktadır. Dikdörtgen bir geometrik formdadır. Eğimli topoğrafyaya sahiptir. Taşınmaz, sokak başlarından görülebilir niteliktedir. Parselin konumu ve eğimli topografyası ile manzara kabiliyeti bulunmaktadır. Taşınmaz, 8809/6 Sokak cephesi üzerinde kuzeyinde yer almaktadır. Konu parsel bulunduğu imar adası içerisinde kuzeyde 0/5761 parsel, batısında aynı ada numaralı 2 nolu parsel, güneyinde imar yolu, doğusunda ise kayıt dışı parsel ile sınırlıdır. Şebeke suyu, kanalizayon, elektrik, telefon, doğalgaz, kablo tv ve internet altyapısı mevcuttur. Asfalt yol döşemesi bulunmakta olup, kaldırımlar tamamlanmış durumda değildir. Yapılaşan parsellerin yol ile bağlantısında kaldırımlar tamamlanmış durumdadır. Parsel çevresinde sınırları belirleyici tel, çit, duvar vb. gibi net bir unsur bulunmamakta olup, parsel çevresi yaklaşık olarak belirlenmiştir. Taşınmaz hali hazırda arsa vasıflıdır. Üzerinde herhangi bir faaliyet ya da yapı bulunmamaktadır. Değerleme günü itibariyle üzerinde az sayıda ağaç bulunduğu görülmüştür. Taşınmazın  1/816 hissesi satılıktır. 

Not: Çiğli Belediyesi, 05.10.1990 onay tarihli, 1/1000 ölçekli Küçük Çiğli Toplu Konut Alanı Uygulama İmar Planı’na göre “Sağlık Alanı” lejantında kalmaktadır. (İmar lejantı ile ilgili birim yetkilisi ile yapılan görüşmede kamusal alan olduğu ve özel mülkiyette tasarrufu bulunmadığı ifade edilmiştir. Plan notlarında Sağlık Alanı lejantı ile ilgili özel bir plan notu bulunmamaktadır.) Ayrık Nizam, E: 1.00 yapılaşma koşullarına sahiptir.