Yatırımlık Fırsat Gayrimenkulleri Kaçırmayın!
tapucom svg logo

tapucom svg logo

Sultangazi Sultançiftliği Mahallesinde 28/233 Hisseli 4 Katlı Bina

Şirketten 5 28m2

Özellikler

Satıcı:
Şirketten
Tapu no:
10683
Oda Sayısı:
5
Metre Kare:
28m2
Ada:
292
Parsel:
10
Tapu Tipi:
Arsa Tapusu
Hisse Oranı:
28/233
Isıtma Sistemi:
Yok
Bina Yaşı:
25
Binadaki Toplam Kat Sayısı:
3
Ruhsat Tarihi:
27/02/1997

Ödeme Detayları

KDV:
% 0
Tapu Harcı:
Alıcı öder
Teminat Bedeli:
% 10
İlgilendiğiniz bu tapuyla ilgili tüm sorularınız için sizi arayalım.
Dilerseniz 0 212 963 06 43 numaralı telefondan da bize ulaşabilirsiniz

Adres

SULTANÇİFTLİĞİ MAHALLESİ, 203. SOKAK, NO:135 (292 ADA 10 PARSEL, SULTANGAZİ / İSTANBUL)

Uzman Görüşü

Ulaşım imkânlarının kolaylığı ve çevresinde metro hattının yer alması taşınmazın olumlu yönleridir.

Açıklama

Ulaşım: İstanbul ili, Sultangazi ilçesi, Sultançiftliği Mahallesi, 203 Sokak, No:135 posta adresinde kain, tapuda İstanbul ili, Sultangazi ilçesi, Atışalanı Mahallesi, Uzuncaova Mevkii, 247DT2A pafta, 292 ada, 233,50 m2 yüzölçümlü 10 parselde yer alan “Arsa” nitelikli taşınmazdır.  Konu gayrimenkule ulaşım için Hamza Yerlikaya Spor Kompleksi önünden Eski Edirne Asfaltı kullanılarak Arnavutköy istikametine gidildiğinde, yaklaşık 300 m sonra sola Atatürk Bulvarına girilir. Konu mülkün içerisinde bulunduğu 203 Sokak, yaklaşık 200 m ileride, sağ kolunda yer almaktadır.  Konu gayrimenkulün yer aldığı bölge son dönemde yapılan metro hatlarına oldukça yakın konumlu olan Sultançiftliği Mahallesinde yer almaktadır. Gayrimenkulün yakın çevresinde İstek Özel Kaşgarlı Mahmut Okulları, Lütfiye Nuri Burat Devlet Hastanesi, Orgeneral Eşref Bitlis İ.Ö.O., Hamza Yerlikaya Spor Kompleksi yer almaktadır. Gayrimenkule ve yer aldığı bölgeye toplu taşıma aracı ile ulaşım mümkündür. 

Özellikler: Taşınmaz 292 ada 10 parsel numaralı 233,50 m2 yüzölçümüne sahip ‘’Arsa nitelikli’’ nitelikli taşınmazdır. Taşınmaz; üzerinde bodrum + zemin + 3 normal + çatı katı şeklinde ruhsatlandırılmıştır. Onaylı projesinde çatı arası olarak planlanmış alanın, mahallinde dışarıdan yapılan gözlemlerde tam katta iblağ edildiği gözlemlenmiştir. Mahallinde ana yapı; bitişik nizamda, betonarme karkas yapı tarzında, bodrum kat+ zemin kat+ 4 normal kattan oluşmaktadır. Ruhsat ve eki onaylı projesine göre 932 m² inşaat alanlı olup, projesine hilafen çatı alanının büyütülerek (tam katta iblağ) toplamda ~ 1.070 m2 alana sahip olduğu anlaşılmıştır. Parsel kısmen eğimli bir arazi yüzeyine sahiptir. Parsel üzerindeki yapının çatı katındaki büyümeleri ile ilgili yıkım kararı ve para cezası olduğu anlaşılmaktadır.

Ana yapı için; 27.02.1997 tarihli ve 331 numaralı yeni yapı ruhsatı almış olduğu görülmüştür. 3/A yapı sınıfında, 1 kat yol seviyesi altında, 4 kat yol seviyesi üzerinde olmak üzere 5 katlı binada, 9 adet daire için ortak alanları ile beraber toplam 932 m² kapalı alan için düzenlendiği görülmüştür. Taşınmaza ait 06.01.1997 tarih, 259 nolu mimari projesi incelenmiştir. Onaylı projesine göre; bodrum katta; sığınak, kömürlükler, 1 adet daire, zemin katta; 2 adet daire, 1-2. normal katlarda; 2’şer adet daire, 3.normal katta; 2 adet dubleks daire yer almaktadır. Ruhsat ve eki onaylı projesinde ana yapıda toplam 9 adet bağımsız bölüm yer almaktadır. Bina girişi zemin katta ve güneybatı cephesi üzerinden sağlanmaktadır. Değerleme günü ana yapı içerisine girilememiş olup, dışarında tespit yapılmıştır. Binada kat ittifakı kurulmamış olup tapu arsa hisselidir. Binaya alınan ruhsat; 5 katta 9 bağımsız bölüm ve toplam 932 m² alan için düzenlendiği öğrenilmiştir. İlgili belediyesinde yapılan incelemede, imar arşiv dosyasında 21.10.1997 tarihli 1914 nolu encümen kararı ile kaçak kısımlarının yıkılması kararı mevcuttur.

Gayrimenkulün içerisi görülemediğinden projesine uygunluğu kontrol edilememiş olup iç özellikleri ve projesine uygunluğu bilinmemektedir. Bina dış cepheleri sıva üzeri cam mozaik kaplama, giriş kapısı demir doğrama kapıdır. Merdivenler mermer kaplamadır. Pencereler pvc malzemeden imal edilmiştir. Taşınmaz parsel üzerinde mevcut bina üzerine kat irtifakı ve kat mülkiyeti tesis edilmemiştir. Taşınmazın 28/233 hissesi satılıktır.

Not: 27/02/1997 tarihli yapı ruhsatı bulunmaktadır. Hisseli gayrimenkullerde diğer hissedarlara ilişkin ön alım hakkı süresi maliklere tebliğ edilmesinden 3 ay sonra sona ermektedir, alıcı hisseli gayrimenkullerdeki hukuki süreçleri bilerek teklif vermeyi kabul eder.

 Kazanan teklifin %4+KDV’si oranında hizmet bedeli alınacaktır.

Teklifin değerlendirme sonucu (onay/red) ortalama 3 - 4 hafta sürede, satıcı tarafından gelmektedir.

Tapu.com'dan Konut Satın Alınırken Sık Sorulan Sorular

Gayrimenkulle ilgili merak ettiğiniz tüm sorular için uzman destek ekibimizle iletişime geçebilirsiniz. Sayfa içerisinde yer alan “Sizi Arayalım” formunu doldurduğunuz takdirde çağrı merkezimiz size en kısa sürede dönüş sağlar. Dilerseniz 0850 532 82 78 nolu telefonu arayarak ekibimizle görüşme gerçekleştirebilirsiniz.

Sitemize üye olarak ilgilendiğiniz tapuları favorinize ekleyebilirsiniz. Favorilere eklediğiniz tapular hakkında tüm haberler, değişiklikler ve açık artırma tarihlerinde oluşacak gelişmeler size SMS ve e-mail yoluyla iletilir.

İlgili mülkü ziyaret etmek için “Sizi Arayalım” formunu doldurmanız gerekmektedir. Çağrı merkezimiz size en kısa sürede dönüş sağlayarak uygun tarihler için randevunuzu oluşturur.

Üye girişi yaptıktan sonra ilgilendiğiniz gayrimenkulün sayfasında yer alan “Teklif Ver” ya da “Pazarlığa Başla” butonuna tıkladığınızda teklif verme sayfasına yönlendirilirsiniz. Bu sayfada teklifinizi girin, son olarak “Teklifi Gönder” butonuna tıklayın. Verdiğiniz teklif satıcı tarafından değerlendirilerek onaylanır ya da reddedilir. Satıcının dönüşü tarafınıza bildirilir.

Tapu.com ciddi alıcılar ile satıcıları bir araya getirmek amacıyla teklif verme sürecinde “Hizmet Bedeli” ödemesi talep eder. Ödeme ekranından kredi kartı, banka kartı bilgilerinizi girerek veya EFT ile hizmet bedelinizi ödeyerek teklifinizi verebilirsiniz.

Teklif verildikten sonra, teklif tapu.com üzerinden satıcıya iletilir. Satıcı işleme onay verdikten sonra tapu.com siz ve satıcı arasında iletişimi sağlayarak işlemlerin sonuçlanmasına yardımcı olur. Bu aşamada gereken evrakların ve varsa sözleşmelerin imzalanması gerekir. Bu evraklarla birlikte tapu dairesine gidilerek tapu devir işlemleri gerçekleştirilir. Devir sürecinin her adımında tapu.com yetkilisi size yardımcı olmak üzere hazır bulunur. Satıcı teklifinizi reddederse teklif sürecinde ödediğiniz hizmet bedeli tarafınıza aide edilir. Dilerseniz aide gerçekleşene dek yeniden teklif verebilirsiniz.

Teklifiniz onayladığı takdirde ödemeyi tapu devri sırasında direkt satıcıya ödersiniz. Tapu.com hizmet bedeli dışında herhangi bir ödeme sürecine dahil olmaz.

Teklifiniz onaylanmazsa veya açık artırmayı kazanamazsanız hizmet bedeliniz iade edilir. Verilen teklif onaylandıktan sonra satın almaktan vazgeçen katılımcıya hizmet bedeli iade edilmemektedir.

Tapu.com'da yayınlanan mülklerle ilgili tüm bilgiler ekspertiz raporuna dayanmaktadır. Ekspertiz raporu, gayrimenkulün gerçek değerini belirlemek için yetkili kişi ya da kurumlar aracılığıyla hazırlanan analizdir. Ekspertiz raporu sonucunda tapu kayıtlarıyla ilgili bilgileri (şerh, ipotek, haciz, vb.), iskan durumunu, bina yaşını, metrekaresini, konumunu ve evin piyasa değerini öğrenmek mümkündür.