Birbirinden Yeni ve Merkezi Konumlu Mülkleri Keşfedin, Fırsatları Kaçırmayın!
tapucom svg logo

tapucom svg logo

Sultangazi Sultançiftliği Mahallesinde 28/233 Hisseli 4 Katlı Bina

Şirketten 5 112m2 Tahliye Edilmemiş

Özellikler

Tahliye Durumu:
Tahliye Edilmemiş
Satıcı:
Şirketten
Tapu no:
10683
Oda Sayısı:
5
Metre Kare:
112m2
Ada:
292
Parsel:
10
Tapu Tipi:
Arsa Tapusu
Hisse Oranı:
28/233
Isıtma Sistemi:
Yok
Bina Yaşı:
25
Binadaki Toplam Kat Sayısı:
3
Ruhsat Tarihi:
27/02/1997

Ödeme Detayları

KDV:
% 0
Tapu Harcı:
Alıcı öder
Teminat Bedeli:
% 10
İlgilendiğiniz bu tapuyla ilgili tüm sorularınız için sizi arayalım.
Dilerseniz 0 212 963 06 43 numaralı telefondan da bize ulaşabilirsiniz.

Adres

SULTANÇİFTLİĞİ MAHALLESİ, 203. SOKAK, NO:135 (292 ADA 10 PARSEL, SULTANGAZİ / İSTANBUL)

Uzman Görüşü

Ulaşım imkânlarının kolaylığı ve çevresinde metro hattının yer alması taşınmazın olumlu yönleridir.

Açıklama

Ulaşım: İstanbul ili, Sultangazi ilçesi, Sultançiftliği Mahallesi, 203 Sokak, No:135 posta adresinde kain, tapuda İstanbul ili, Sultangazi ilçesi, Atışalanı Mahallesi, Uzuncaova Mevkii, 247DT2A pafta, 292 ada, 233,50 m2 yüzölçümlü 10 parselde yer alan “Arsa” nitelikli taşınmazdır.  Konu gayrimenkule ulaşım için Hamza Yerlikaya Spor Kompleksi önünden Eski Edirne Asfaltı kullanılarak Arnavutköy istikametine gidildiğinde, yaklaşık 300 m sonra sola Atatürk Bulvarına girilir. Konu mülkün içerisinde bulunduğu 203 Sokak, yaklaşık 200 m ileride, sağ kolunda yer almaktadır.  Konu gayrimenkulün yer aldığı bölge son dönemde yapılan metro hatlarına oldukça yakın konumlu olan Sultançiftliği Mahallesinde yer almaktadır. Gayrimenkulün yakın çevresinde İstek Özel Kaşgarlı Mahmut Okulları, Lütfiye Nuri Burat Devlet Hastanesi, Orgeneral Eşref Bitlis İ.Ö.O., Hamza Yerlikaya Spor Kompleksi yer almaktadır. Gayrimenkule ve yer aldığı bölgeye toplu taşıma aracı ile ulaşım mümkündür. 

Özellikler: 292 ada 10 parsel, 233,50m2 yüzölçümlüdür. Parsel topoğrafyası hafif eğimli nitelikte olup, parsel dikdörtgene yakın geometrik formundadır. Parselin güneyinde 18 parsel, kuzeyinde, 1, 2, 3 parsel, batısında 203 Sokak, doğusunda ise 17 parsel yer almaktadır. Parselin 203 Sokağa bakan cephe uzunluğu yaklaşık 10,90 m, ortalama derinliği ise 21,5m’dir. Parsel sınırları mahallinde belirli değildir. Parsel üzerinde mevcutta 1 adet yapı bulunmaktadır. Parsele ve üzerindeki yapıya ilişkin Sultangazi Belediyesi’nde yapılan incelemede 27.02.1997 tarih 331 sayılı Yapı Ruhsatı ve 26.02.1997 tarih 97/259 sayılı Mimari Projesi bulunmaktadır. İncelenen projeye; betonarme karkas yapı tarzında, bitişik nizam yapı düzeninde bodrum + zemin + 3 normal + çatı kat olmak üzere toplam 6 kat, bodrum katta 1, zemin, 1. Ve 2. Normal katta 2 şer ve 3. Normal + çatı katta 2 adet olmak üzere toplam 9 bağımsız bölümlü olarak projelendirilmiştir. Mevcutta dışarıdan yapılan incelemede ve ilgili belediyede incelen evraklara göre çatı katının tam kata çevrildiği ve bodrum katta arka cepheye doğru büyüme yapıldığı tespit edilmiştir. İncelenen evraklara göre yapılan büyümeler ile ilgili tutanak ve encümen kararları bulunmaktadır. 

Mimari projesine göre bodrum kat 164 m2, zemin kat 170 m2, 1. 2. ve 3. Normal katlar 184 m2, çatı piyesi 48 m2 olmak üzere toplam 934 m2 brüt alanlıdır. Bodrum katta sığınak, kömürlükler ve 1 adet daire, diğer katlarda 2’şer adet daire bulunmaktadır. Binada 3. Normal katta bulunan daireler çatı piyeslidir. Bodrum katta yer alan daire antre, salon, 2 oda, mutfak, banyo ve wc düzeninde 64 m2 brüt alanlıdır. Zemin katta, bina giriş cephesinden bakıldığında sol tarafta yer alan daire antre, salon, 3 oda, mutfak, banyo, wc ve balkon düzeninde 83 m2 brüt alanlıdır. Zemin katta, bina giriş cephesinden bakıldığında sağ tarafta yer alan daire antre, salon, 3 oda, mutfak, banyo, wc ve balkon düzeninde 77 m2 brüt alanlıdır. 1. katta, bina giriş cephesinden bakıldığında sol tarafta yer alan daire antre, salon, 3 oda, mutfak, banyo, wc ve 2 balkon düzeninde 93 m2 brüt alanlıdır. 1. katta, bina giriş cephesinden bakıldığında sağ tarafta yer alan daire antre, salon, 3 oda, mutfak, banyo, wc ve 2 balkon düzeninde 84 m2 brüt alanlıdır. 

2. katta, bina giriş cephesinden bakıldığında sol tarafta yer alan daire antre, salon, 3 oda, mutfak, banyo, wc ve 2 balkon düzeninde 93m2 brüt alanlıdır. 2. katta, bina giriş cephesinden bakıldığında sağ tarafta yer alan daire antre, salon, 3 oda, mutfak, banyo, wc ve 2 balkon düzeninde 84m2 brüt alanlıdır. 3. katta, bina giriş cephesinden bakıldığında sol tarafta yer alan çatı piyesli daire, 3. Normal kat; antre, salon, 3 oda, mutfak, banyo, wc ve 2 balkon düzeninde 92m2, çatı piyesi; 1 oda, banyo, wc düzeninde 24m2 olmak üzere toplam 116m2 brüt alanlıdır. 2. katta, bina giriş cephesinden bakıldığında sağ tarafta yer alan çatı piyesli daire, 3. Normal kat; antre, salon, 3 oda, mutfak, banyo, wc ve 2 balkon düzeninde 85m2, çatı piyesi; 1 oda, banyo, wc düzeninde 24m2 olmak üzere toplam 109 m2 brüt alanlıdır. 

Gayrimenkulün içerisi görülemediğinden projesine uygunluğu kontrol edilememiş olup iç özellikleri ve projesine uygunluğu bilinmemektedir. Bina dış cepheleri sıva üzeri cam mozaik kaplama, giriş kapısı demir doğrama kapıdır. Merdivenler mermer kaplamadır. Pencereler pvc malzemeden imal edilmiştir. Taşınmaz parsel üzerinde mevcut bina üzerine kat irtifakı ve kat mülkiyeti tesis edilmemiştir. Taşınmazın 28/233 hissesi satılıktır.

Not: 27/02/1997 tarihli yapı ruhsatı bulunmaktadır. Hisseli gayrimenkullerde diğer hissedarlara ilişkin ön alım hakkı süresi maliklere tebliğ edilmesinden 3 ay sonra sona ermektedir, alıcı hisseli gayrimenkullerdeki hukuki süreçleri bilerek teklif vermeyi kabul eder.

 

Tapu.com'dan Konut Satın Alınırken Sık Sorulan Sorular

Gayrimenkul ile ilgili daha fazla bilgi almak istiyorsanız sayfa içerisinde yer alan sizi arayalım formunu doldurabilirsiniz. Bilgilerinizi bıraktığınız takdirde çağrı merkezimiz size en kısa sürede dönüş sağlayacaklardır.

Sitemize üye olduğunuzda beğendiğiniz ya da ilgi duyduğunuz tapuları "Tapu Takip" fonksiyonu ile takibe alabilirsiniz. Takibe almış olduğunuz tapular hakkında tüm haberler, değişiklikler ve açık artırma tarihlerinde oluşacak gelişmeler size SMS ve e-mail olarak iletilecektir.

İlgili mülkü ziyaret etmek için tapu detay sayfasında yer alan "Randevu Al" fonksiyonunu kullanarak randevu talebinde bulunabilirsiniz. Bilgilerinizi bıraktığınız takdirde çağrı merkezimiz size en kısa sürede dönüş sağlayacaklardır.

Teklifiniz onaylanmazsa veya açık artırmayı kazanamazsanız hizmet bedeliniz iade edilir. Verilen teklif onaylandıktan sonra satın almaktan vazgeçen katılımcıya hizmet bedeli iade edilmemektedir.

Teklif sonrasında satıcının işlemi onaylaması beklenir. Satıcı işleme onay verdikten sonra tapu.com siz ve satıcı arasında iletişimi sağlayarak işlemlerin sonuçlanmasına yardımcı olur. Bu aşamada gereken evrakların ve varsa sözleşmelerin imzalanması gerekir. Son olarak da bu evraklarla birlikte tapu dairesinde satıcı ile gerekli ayarlamalar yapılır ve tapu devir işlemleri gerçekleştirilir.