0.89 Konut Kredisine Uygun Gayrimenkulleri Keşfedin, Fırsatları Kaçırmayın!
0.89 Konut Kredisine Uygun Gayrimenkulleri Keşfedin, Fırsatları Kaçırmayın!
tapucom svg logo

tapucom svg logo

İstanbul Şişli Merkez Mahallesi'nde 2+1 Kiracılı Daire

Vakıftan 2 + 1 104m2

Özellikler

Satıcı:
Vakıftan
Tapu no:
17601
Oda Sayısı:
2 + 1
Metre Kare:
104m2
Ada:
1021
Parsel:
3
Tapu Tipi:
Kat İrtifaklı
Isıtma Sistemi:
Kombili
Bina Yaşı:
62
Binadaki Toplam Kat Sayısı:
4
İskan Tarihi:
29/03/1977
Taşınmazın Bulunduğu Kat:
1
Bağımsız Bölüm:
6

Ödeme Detayları

KDV:
% 0
Tapu Harcı:
Alıcı öder
Teminat Bedeli:
% 5
İlgilendiğiniz bu tapuyla ilgili tüm sorularınız için sizi arayalım.
Dilerseniz 0 212 963 06 43 numaralı telefondan da bize ulaşabilirsiniz.

Adres

Merkez Mah. Kocamansur Sok. İzmir Apartmanı No: 135 / 6 Şişli / İstanbul

Uzman Görüşü

Taşınmazın iskanlı olması, halihazırda kiracısının olması, merkezi bir konumda olması, temel ihtiyaçlara yakın bir konum içerisinde yer alması, ulaşımın kolay ve çeşitli olması, ara katta olması avantajıdır. 

Açıklama

Özellik: 6 no.lu bağımsız bölüm binaya Kocamansur sokaktan ana giriş kapısı yönünden bakıldığında binanın 1. normal katında ve sol tarafta kalmaktadır. Onaylı mimari projesine göre 104 m² alanda antre, mutfak, banyo, tuvalet, salon, 2 oda, kiler hacimlerinden oluşmaktadır. Taşınmazda projesinden farklı olarak arka cephede 3 m² balkon alanı inşa edilmiş ve salon kısmındaki balkon hacmi salona katılmıştır. Taşınmaz mahallinde 107 m² alanlıdır. Zeminler; antre, mutfak ve hol bölümlerinde lamine banyo ve tuvalet bölümlerinde beton kaplıdır, salon ve odalarda lamine parke ve lamine kaplamadır. Duvarlar; antre, mutfak, salon ve odalarda alçı sıva üzeri saten boyalı boyalı, banyo ve tuvalette seramik kaplamadır. Bağımsız bölüm ana giriş kapısı ahşap, iç bölümlere açılan kapılar panel ahşap, pencereler PVC doğrama; mutfakta dolabı ahşap ve tezgah seramiktir. Bağımsız bölümde ısınma, doğalgaz yakıtı kullanılmak kombi kalorifer sistemi ile sağlanmaktadır. Halihazırda kombi ve radyatörler monte edilmiştir.

1. kat 6 no.lu bağımsız bölümün bulunduğu yaklaşık 62 yıllık bina; 294,75 m² alanlı arsa üzerinde, blok nizamda, betonarme karkas inşaat tarzında, bodrum + zemin + 4 normal katlı olarak inşa edilmiştir. Bina ana girişi mahalde ve projesinde zemin kat seviyesinden Kocamansur Sokak üzerinden doğu cephesinden sağlanmaktadır. Mahal ve onaylı mimari projesine göre; binada toplam 12 bağımsız bölüm bulunmaktadır.. Bina ana giriş bölümü, kat sahanlıkları duvarları ve merdiven basamakları mermer kaplamadır. Yangın merdiveni ve asansörü bulunmayan binanın dış cephesi akrilik boyalıdır. Kapalı ve açık otoparkı bulunmayan binada, ısınma doğal gaz kombi sistemi ile yapılacak şekilde tesisat mevcuttur. Binanın enerji kimlik belgesinin olmadığı tespit edilmiştir.

Ulaşım: Taşınmaz ulaşım açısından bölgenin ana arteri üzerinde yer alması ve şehrin önemli ana yollarına yakın olmaları açısından da avantajlı konumdadır. Avrupa Yakası ölçeğinde bakıldığında gayrimenkulün prestijli bir konumda olduğu görülmektedir. Büyükdere Caddesi, Abide-i Hürriyet Caddesi ve D100 Karayoluna olan yakınlığı, gayrimenkulün toplu ve özel ulaşım açısından avantajlı bir konumda olduğunun göstergesidir. Taşınmaza erişim Abide-i Hürriyet Caddesi üzerinde Taksim istikametinde ilerlerken sağ kolda konumlu olan Çifte Cevizler Caddesine dönülüp ardından sol kolda kalan Koca Mansur Sokak’a dönülmek suretiyle sağlanır. Taşınmaz sokak üzerinde sağ kolda konumlu olan 135 dış kapı numaralı İzmir apartmanında konumludur. Abide-i Hürriyet Caddesine olan yakınlığı ulaşımda rahatlık yaşanmasını sağlamaktadır. Taşınmazın bulunduğu yakın çevrede, genellikle konut ve ofis amaçlı ve bodrum kat + zemin kat + 5-7 normal kat olacak şekilde yapılaşma söz konusudur. Yapılaşmanın yüksek yoğunlukta olduğu bölgede sosyal yaşamın gerektirdiği alışveriş, sağlık ocağı/hastane, okul, market, banka vb. sosyal ihtiyaçlar kısa mesafelerde karşılanabilmektedir. Bölge ulaşım kolaylığı özelliği sebebiyle tercih edilmektedir.

Not: 29/03/1977 tarihli yapı kullanım izin belgesi bulunmaktadır. Binadaki başka bağımsız bölümlerin ofis olarak kullanılması nedeniyle alınmış Encümen Kararı bulunmaktadır. Taşınmaz halihazırda kiracı tarafından kullanılmaktadır. Taşınmazın 2022 yılı aylık kira getirisi 2721 TL'dir.

Tapu.com'dan Konut Satın Alınırken Sık Sorulan Sorular

Gayrimenkul ile ilgili daha fazla bilgi almak istiyorsanız sayfa içerisinde yer alan sizi arayalım formunu doldurabilirsiniz. Bilgilerinizi bıraktığınız takdirde çağrı merkezimiz size en kısa sürede dönüş sağlayacaklardır.

Sitemize üye olduğunuzda beğendiğiniz ya da ilgi duyduğunuz tapuları "Tapu Takip" fonksiyonu ile takibe alabilirsiniz. Takibe almış olduğunuz tapular hakkında tüm haberler, değişiklikler ve açık artırma tarihlerinde oluşacak gelişmeler size SMS ve e-mail olarak iletilecektir.

İlgili mülkü ziyaret etmek için tapu detay sayfasında yer alan "Randevu Al" fonksiyonunu kullanarak randevu talebinde bulunabilirsiniz. Bilgilerinizi bıraktığınız takdirde çağrı merkezimiz size en kısa sürede dönüş sağlayacaklardır.

Teklifiniz onaylanmazsa veya açık artırmayı kazanamazsanız hizmet bedeliniz iade edilir. Verilen teklif onaylandıktan sonra satın almaktan vazgeçen katılımcıya hizmet bedeli iade edilmemektedir.

Teklif sonrasında satıcının işlemi onaylaması beklenir. Satıcı işleme onay verdikten sonra tapu.com siz ve satıcı arasında iletişimi sağlayarak işlemlerin sonuçlanmasına yardımcı olur. Bu aşamada gereken evrakların ve varsa sözleşmelerin imzalanması gerekir. Son olarak da bu evraklarla birlikte tapu dairesinde satıcı ile gerekli ayarlamalar yapılır ve tapu devir işlemleri gerçekleştirilir.