COVİD-19 Salgını Hakkında Duyuru!

İstanbul Silivri'de 3+1 100m2 Daire

Bankadan 3 + 1 100m2

Özellikler

Satıcı Bankadan
Tapu no 13635
Oda Sayısı 3 + 1
Metre Kare 100m2
Ada 0
Parsel 5648
Tapu Bilgisi Kat Mülkiyetli
Isıtma Sistemi Kombili
Bina Yaşı 32
Kat Sayısı 3
Bulunduğu Kat 1
Bağımsız Bölüm 7

Ödeme Detayları

KDV % 0
Tapu Harcı Alıcı öder
Teminat Bedeli ! % 5

Adres

İstanbul İli, Silivri İlçesi, Selimpaşa Mahallesi 1052 Sokak No:2 Kat:1 Daire:7

Açıklama

Özellikler: Taşınmaz 1.kat 7 no.lu bağımsız bölümün bulunduğu bina; 616 m2 alanlı arsası üzerinde, ayrık nizamda, betonarme karkas inşaat tarzında, Kısmi bodrum + zemin + 3 normal katlı olarak inşa edilmiştir. Binanın bodrum katında sığınak, depo ve kapıcı dairesi, zemin katında 1 dükkan ve 4 daire, diğer normal katlarda her katta 4 daire olacak şekilde binada toplam 17 bağımsız bölüm bulunmaktadır. Bina ana giriş bölümü, kat sahanlık zeminleri ve merdiven basamakları mermer kaplama, giriş bölümünde duvarları plastik boyalıdır. Asansörün mevcut olduğu binanın dış cephesi akrilik boyalıdır. Kapalı/Açık otopark imkanı bulunmayan binada, ısınma ihtiyacı doğalgaz sistemi ile karşılanacak şekilde tesisat bulunmaktadır. Bina girişi zemin kattan sağlanmakta olup, kuzeybatı ve güneydoğu cepheden olmak üzere çift girişlidir. Taşınmaz 7 no.lu bağımsız bölüm binaya 1052. Sokaktan (batı cepheden) bakıldığında binanın 1. normal katında ön sol tarafta bulunmaktadır. Onaylı mimari projesine göre yaklaşık brüt 100 m2 dir. Bağımsız bölüm hol, antre, mutfak, banyo, tuvalet, salon, 3 oda ve 2 balkon bölümlüdür. Salon bağımsızdır. 

Ulaşım: Taşınmaz, bölgenin ana arterlerinden olan Halaskargazi Caddesine yakın mesafede yer almaktadır. Taşınmazın bulunduğu yakın çevrede, genellikle konut amaçlı ve muhtelif katta bodrum üzerine zemin + 3 ila 4 katlı olacak şekilde yapılaşma söz konusudur. Yapılaşmanın orta yoğunlukta olduğu bölgede, sosyal yaşamın gerektirdiği market benzeri ticari birimler ve sağlık ocağı, okul, çocuk parkı gibi ihtiyaçlar orta mesafeden karşılanabilmektedir. Bölge orta düzey gelir grubuna sahip toplum kesimlerince ikamet amaçlı tercih edilmektedir. Toplu taşıma araçlarının da güzergahı olan Halaskargazi Caddesine olan yakınlığı ulaşımda rahatlık yaşanmasını sağlamaktadır. Bölgenin genel yapılaşma tarzı, plancılık ilkeleri ile orta derecede uyumludur. Konu taşınmaza yakın konumda bulunan bilinen yerler; Selimpaşa Ahmet Ziylan İlkokulu ve Selimpaşa Ahmet Ziylan Ortaokulu olarak ifade edilebilir. Bölgesel alt yapı ihtiyacı orta derecede karşılayabilmektedir.

Not: Taşınmazın yer aldığı parsel, İstanbul 1 Nolu KVKBKnın 20.10.2017 tarih ve 2921 sayılı kararı ile Kentsel Sit Alanı ilan edilmiştir.
09.10.1992 tarihli Yapı kullanma izin belgesi mevcuttur.