Tapu.com’da ara

Bankaların uygun fiyatlı gayrimenkulleri arasından aradığınız gayrimenkulü bulun.

İstanbul Sarıyer Seba Office Boulevard Projesinde 320 m2 Ofis

Şirketten 320m2

Özellikler

Tapu no 9249
Ada 10632
Parsel 1
Tapu Bilgisi Kat Mülkiyetli
Bina Yaşı 2
Isıtma Sistemi Yok
Kat Sayısı 12
Bağımsız Bölüm 52
Bulunduğu Kat 7

Ödeme Detayları

KDV % 0
Tapu Harcı Alıcı öder

Adres

İstanbul İli Sarıyer İlçesi K. Ayazağa Mahallesi, Ayazağa Cendere Caddesi ve Mimar Sinan Sokak 10632 ada 1 parsel

Açıklama

Ulaşım: Bölgenin ana ulaşım akslarından olan Büyükdere Caddesi üzerinden Beşiktaş Sarıyer istikametinde ilerlenirken İstanbul Teknik Üniversitesi Ayazağa Kampüsü mevkiinde bulunan dönel kavşaktan sola, kuzey batı yönünde ilerleyen Maslak Ayazağa Caddesi'ne sapılır ve 1,5 km ilerlendikten sonra dört yol ağzından Mimar Sinan Sokak'a sapılır. Taşınmaz Mimar Sinan Sokak üzerinde yaklaşık 700 metre ilerlendikten sonra, bu sokak ile Ayazağa Cendere Caddesi'nin arasındaki alanda kalmaktadır. Taşınmazın konumlu olduğu bölgenin doğusunda sanayi, ticaret ve üniversite yerleşkesi fonksiyonlarının yoğunluğu göze çarpmaktadır. İstanbul Teknik Üniversitesi Ayazağa Kampüsü ve Mef Üniversitesi kampüslerinin yanı sıra, İstanbul'un önemli konser ve etkinlik alanlarından olan Volkswagen Arena da bu bölgede bulunmaktadır. Taşınmazın bulunduğu alanda Sarıyer ilçesinin en eski toplu konut projelerinden olan Oyak Sitesi bulunmaktadır fakat bölgede yapılaşma yoğunluğu çok yüksek değildir. Bölgenin batısında Ağaoğlu Maslak 1453 ve Mashattan gibi markalı konut projeleri, ayrıca 30-40 senelik yoğun bir yapı stoğu bulunmaktadır. Taşınmazın güneyinde İstanbul'un en önemli ulaşım akslarından TEM otoyolu ve Galatasaray Spor Kulübü kullanımında olan, ayrıca uluslararası müsabakaların da oynandığı Türk Telekom Arena bulunmaktadır. Taşınmazın kuzey ve batısında genel olarak ormanlık alanlar bulunmaktadır. Üst gelir grubunun tercih ettiği yerleşimlerden olan Kemerburgaz bu yönde kalmaktadır. Taşınmazın bulunduğu alan ulaşım açısından güçlü bir konumdadır, Büyükdere Caddesi ve TEM Otoyolu güzergahlarına yakınlığından dolayı özel araç ile ulaşım rahat olup, M2 metrosu Seyrantepe İstasyonu da nispeten yakın bir konumda bulunmaktadır. Ayrıca Ayazağa Cendere Caddesi üzerinde farklı güzergahlara giden pek çok otobüsün geçtiği otobüs durakları bulunmaktadır. Taşınmazın bulunduğu bölgede elektrik, su, kanalizasyon altyapıları tamamlanmış olup, asfalt imar yolları bulunmaktadır.
Özellikler: 52 no’lu bağımsız bölüm D Blok 7. Normal Kat’ta, blok girişine göre sağ 
tarafta yer almakta olup, mimari formu yatay dikdörtgen şeklindedir. Bağımsız bölüme dahil olan, 2 adet balkon bulunmakta olup, bu balkonlar güneybatı cephesinde yer almaktadır. Bağımsız bölüm kendi içerisinde bölümlere ayrılmamış tek hacim şeklindedir ve bay/bayan WC, toplantı salonu, sekreterya gibi kullanımları, D Blok'un bağımsız bölümle aynı katta bulunan ortak kullanımından karşılamaktadır. Blok içerisinde ayrıca ortak kullanımda olan tesisat alanları, 2 adet yangın merdiveni ve asansör alanları bulunmaktadır. Taşınmaz güneybatı olmak üzere tek cephelidir ve D Blok'un girişe göre sol alt kısmında, mimari projesindeki vaziyet planında F Blok olarak isimlendirilmiş giriş binasına, 35 araçlık açık otoparka ve proje ortak alanlarına bakacak şekilde konumludur. Mimari projesine göre taşınmazın kat içerisinde taşınmazın net 239 m2’ alanlı olup brüt alanı 257 m2'dir, (bu alana dahil olarak brüt alanı 20 m2'lik ve 19 m2’lik 2 adet balkon ve eklenti olarak nitelendirilmiş )ve ayrıca bodrum katta 24 m2'lik depo alanı bulunmaktadır. Bodrum kat eklenti bölümü(depo) ile birlikte taşınmaz brüt 281m² kullanım alanlıdır. Bağımsız bölümün kaba inşaatı bitmiş olup, duvarları sıvalı, zeminler şap sıva vaziyettedir, iç dizayn satın alma veya kiralama yapacak kullanıcının insiyatifine bırakılmış olup satışlar bu şekilde gerçekleştirilmektedir. Blokların dış cepheleri granit ve cam giydirme olup, proje ortak alanlarının inşaatı bitmiştir. Satış ofisi ilgilisinden alınan sözlü bilgide söz konusu taşınmazın bodrum kattaki kullanım alanı hariç olmak üzere, katta yer alan asansör boşluğu, kat holleri, merdiven kovası, tesisat şaftları Yangın güvenlik holü, lavabo+wc ler, vb. alanlar dan gelen paylar ~63m² olup bu alanlarla birlikte toplam 320m² olarak taşınmaz  pazarlanmaktadır.
Arsa nitelikli 10632 ada 1 parsel üzerinde inşa edilen, Seba Office Boulevard Projesi toplam 130.750 m2 inşaat alanına sahip, A, B, C, D ve E blok olmak üzere toplam 5 blokta konumlanmış 188 adet ofis, 13 adet dükkan ve 3 restaurant olmak üzere toplam 204 adet bağımsız bölümden oluşmaktadır. Proje içerisinde restaurant, kafeterya, yemekhane, yiyecek içecek otomatları, rekreasyon amaçlı havuz ve yeşil alanlar, toplantı odaları, konferans salonu, ATM'ler, perakende alanları, fitness center, çocuk bakım odası, revir, oto yıkama ve otopark alanları bulunmaktadır. 12 katlı D Blok'ta ofis nitelikli 80 adet bağımsız bölüm bulunmaktadır. Ana taşınmazın yakın çevresinde sarmal şeklinde ilerleyen Ayazağa Cendere Caddesi ve Mimar Sinan Sokak, Oyak Sitesi, Türk Telekom Arena, Ayazağa Devlet Ormanı ve İnvest İnşaat A.Ş. tarafından 20.000 m2'lik arsa üzerinde 242 konut, 84 ofis ve 13 ticari üniteden oluşan, toplam 5 bloklu Vadi Koru projesi bulunmaktadır. Cafe ve yemekhanelerde tüm yemek kartları geçerlidir. Sabah ve akşamları 15 dk.da bir Maslak Metro İstasyonuna servis vardır. Öğlen arasında Vadi İstanbula servisler vardır. Katlarda toplantı odaları bulunmakta olup, saatlik kiralanabilmektedir. Her bir ofis için otoparkta 4 araç tahsis edilmektedir. Oto yıkama hizmeti bulunmaktadır. Her ofise ait depo bulunmaktadır, bu depo yetmediği takdirde ilave olarak depo kiralanabilmektedir. 
Not: 04.12.2017  tarihli yapı kullanma izni bulunmaktadır.