1 TL'den Başlayan Açık Artırma Fırsatları İçin Tıklayın!

İstanbul Kadıköy Osmanağa Mahallesi'nde İskanlı 90 m2 Daire

Vakıftan 2 + 1 90m2

Özellikler

Satıcı Vakıftan
Tapu no 15448
Oda Sayısı 2 + 1
Metre Kare 90m2
Ada 46
Parsel 61
Tapu Bilgisi Kat Mülkiyetli
Isıtma Sistemi Kombili
Bina Yaşı 66
Kat Sayısı 4
İskan Tarihi 28/09/1976
Ruhsat Tarihi 1974
Bulunduğu Kat 4
Bağımsız Bölüm 11

Ödeme Detayları

KDV % 0
Tapu Harcı Paylaşılır
Teminat Bedeli % 5
İlgilendiğiniz bu tapuyla ilgili tüm sorularınız için sizi arayalım.
* İleteceğiniz rakam resmi teklif olarak değerlendirilmeyecektir.
Dilerseniz 0 212 963 06 43 numaralı telefondan da bize ulaşabilirsiniz.

Adres

OSMANAĞA Mah. KIRTASİYECİ Sok. CANDARLIOGLU Apt. No: 32 / 11 MERKEZ-MERKEZ / KADIKÖY / İSTANBUL

Uzman Görüşü

Taşınmazın iskanlı olması, merkezi konumda olması ve çok çeşitli toplu taşım araçlarının olması, sosyal yaşamın gerektirdiği alışveriş, sağlık ocağı, okul, market vb. sosyal ihtiyaçlar kısa mesafelerde karşılanabilmesi, yakınında Osmanağa Cami,Kadıköy Belediyesi Barış Manço Kültür Merkezi, Nazım hikmet Kültür Merkezi olması avantajıdır.

Açıklama

Özellik: 11 no.lu bağımsız bölüm binaya ana giriş kapısı yönünden bakıldığında binanın 4. normal katında ve sağ ön tarafta kalmakta (kuzey cepheli) olup, kullanım alanı onaylı mimari projesine ve yerinde yapılan ölçüme göre 90 m²'dir. Bağımsız bölüm antre, mutfak, banyo, salon, 2 oda ve balkon bölümlüdür. Salonun hol hacmine doğru 5 m² genişletildiği bilinmektedir. (Brüt alanı etkilememektedir.) Zeminler; antre, mutfak, banyo ve tuvalet bölümlerinde seramik, salon ve odalarda laminat parke kaplamadır. Duvarlar; antre, mutfak, salon ve odalarda alçı sıva üzeri boyalı, banyo ve tuvalette seramik kaplamadır. Islak hacimler hariç tavanlarda korniş gizleyici uygulaması mevcuttur. Banyoda duşa kabin bulunmamaktadır. Bağımsız bölüm ana giriş kapısı çelik, iç bölümlere açılan kapılar masif ahşap, pencereler ahşap üzeri yağlı boyalı; mutfakta dolaplar lake boyalı ve tezgâh mermerittir. Bağımsız bölümde ısınma, doğalgaz yakıtlı kombi kalorifer sistemi ile sağlanmaktadır. Taşınmazın oda hacimlerinin güneş ışığı istifadesi yüksektir.

4. kat 11 no.lu bağımsız bölümün bulunduğu bina, bitişik nizamda, betonarme karkas inşaat tarzında, 2 bodrum + zemin + asma kat+ 4 normal katlı olacak şekilde toplam 8 katlı inşa edilmiştir. Bina giriş kapısı zemin katta yer almakta ve giriş kuzey yönünden sağlanmaktadır. Binanın 2.bodrum katında sığınak, kalorifer dairesi, mobilya teşhir salonuna ait depo, 1. bodrum katında 2 adet mobilya teşhir galerisi, zemin katında 3 adet dükkan, asma katta 2 no.lu dükkana ait asma kat ve diğer normal katlarda her katta 2‘şer daire olacak şekilde binada toplam 12 bağımsız bölüm bulunmaktadır. Bina ana giriş bölümü, kat sahanlık zeminleri ve merdiven basamakları mermer kaplama, giriş bölümünde duvarları boyalıdır. Asansörün mevcut olduğu binanın dış cephesi boyalıdır. Otopark imkânı bulunmayan binada, ısınma doğalgaz yakıtlı kombi ile yapılacak şekilde tesisat bulunmaktadır.

Ulaşım: Taşınmaz, bölgenin ana arterlerinden olan Söğütlü Çeşme Caddesi’ne 50 m mesafede yer almaktadır. Taşınmazın bulunduğu yakın çevrede, genellikle konut ve işyeri amaçlı ve bodrum + zemin + 4-5 normal kat olacak şekilde yapılaşma söz konusudur. Yapılaşmanın orta yoğunlukta olduğu bölgede, sosyal yaşamın gerektirdiği alışveriş, sağlık ocağı, okul, market vb. sosyal ihtiyaçlar kısa mesafelerde karşılanabilmektedir. Toplu taşıma araçlarının da güzergahı olan Söğütlü Çeşme Caddesi’ne olan yakınlığı ulaşımda rahatlık yaşanmasını sağlamaktadır. Taşınmaza yakın konumda bulunan bilinen yerler; Osmanağa Cami,Kadıköy Belediyesi Barış Manço Kültür Merkezi, Nazım hikmet Kültür Merkezi olarak ifade edilebilir.

Not:  1974 tarihli yapı ruhsatı ve 28/09/1976 tarihli yapı kullanım izin belgesi bulunmaktadır. Taşınmaz boş durumdadır. Taşınmaz 11 no.lu bağımsız bölümün 7 numaralı daire olarak numaralandırıldığı tespit edilmiştir, yerinde 7 numaralı dairedir.

Tapu.com'dan Konut Satın Alınırken Sık Sorulan Sorular

Gayrimenkul ile ilgili daha fazla bilgi almak istiyorsanız sayfa içerisinde yer alan sizi arayalım formunu doldurabilirsiniz. Bilgilerinizi bıraktığınız takdirde çağrı merkezimiz size en kısa sürede dönüş sağlayacaklardır.

Sitemize üye olduğunuzda beğendiğiniz ya da ilgi duyduğunuz tapuları "Tapu Takip" fonksiyonu ile takibe alabilirsiniz. Takibe almış olduğunuz tapular hakkında tüm haberler, değişiklikler ve açık artırma tarihlerinde oluşacak gelişmeler size SMS ve e-mail olarak iletilecektir.

İlgili mülkü ziyaret etmek için tapu detay sayfasında yer alan "Randevu Al" fonksiyonunu kullanarak randevu talebinde bulunabilirsiniz. Bilgilerinizi bıraktığınız takdirde çağrı merkezimiz size en kısa sürede dönüş sağlayacaklardır.

Teklifiniz onaylanmazsa veya açık artırmayı kazanamazsanız hizmet bedeliniz iade edilir. Verilen teklif onaylandıktan sonra satın almaktan vazgeçen katılımcıya hizmet bedeli iade edilmemektedir.

Teklif sonrasında satıcının işlemi onaylaması beklenir. Satıcı işleme onay verdikten sonra tapu.com siz ve satıcı arasında iletişimi sağlayarak işlemlerin sonuçlanmasına yardımcı olur. Bu aşamada gereken evrakların ve varsa sözleşmelerin imzalanması gerekir. Son olarak da bu evraklarla birlikte tapu dairesinde satıcı ile gerekli ayarlamalar yapılır ve tapu devir işlemleri gerçekleştirilir.