COVİD-19 Salgını Hakkında Duyuru!

İstanbul Kadıköy Feneryolu Mahallesi'nde 3+1 Daire (1159)

Bankadan 3 + 1 114m2

Özellikler

Satıcı Bankadan
Tapu no 15551
Oda Sayısı 3 + 1
Metre Kare 114m2
Ada 589
Parsel 354
Tapu Bilgisi Kat Mülkiyetli
Isıtma Sistemi Merkezi
Bina Yaşı 35
Kat Sayısı 9
Ruhsat Tarihi 07/11/1984
Bulunduğu Kat 8
Bağımsız Bölüm A-19

Ödeme Detayları

KDV % 0
Tapu Harcı Alıcı öder
Teminat Bedeli % 0
İlgilendiğiniz bu tapuyla ilgili tüm sorularınız için sizi arayalım.
* İleteceğiniz rakam resmi teklif olarak değerlendirilmeyecektir.
Dilerseniz 0 212 963 06 43 numaralı telefondan da bize ulaşabilirsiniz.

Adres

Feneryolu Mah. Gedikli Sok. Hakim Nusret Bey Apt. A Blok No:27 D:19 Kadıköy İstanbul

>

Uzman Görüşü

Taşınmazın iskanlı olması, ara katta olması, toplu taşıma araçlarının da güzergahı olan Fahrettin Kerim Gökay Caddesi`ne ve Bağdat Caddesi`ne yakın olması ulaşımda rahatlık yaşanmasını sağlaması, merkezi konumda olması avantajıdır.

Açıklama

Özellikler: 19 bağımsız bölüm mesken A Blok, 8. normal katta; bina girişlerinin bulunduğu cephe karşıda olmak üzere sol tarafta yer alan bina girişine göre arka cephesinde yer almaktadır. Kat irtifakına esas mimari projeye göre taşınmaz 100 m² alana sahip olup antre, 3 adet oda, salon, mutfak, banyo, wc ve 3 adet balkon hacimlerinden oluşmaktadır. Mahallinde mutfak önündeki balkon mutfağa dahil edilmiştir. Banyo bölümü mevcutta, asansör duvarına kadar genişletilmiş ve banyo ile wc arsında yeni bir hav. bacası oluşturulmuştur. Yerinde yapılan incelemede, binanın doğu cephesi bina dışına doğru 70 cm genişletilerek taşınmaz 13 m2 büyütülmüştür. Ayrıca salon bölümünde mevcutta bina ortak alanı olan kat holünden 1 m2 dahil edilerek büyütülmüştür. Taşınmazın mevcut durum alanı 114 m2dir. Zeminler; salon ve odalarda balıksırtı ahşap parke ve diğer hacimlerde seramik kaplamalıdır. Duvarlar saten boyalı, ıslak hacimler haricindeki odalarda tavanlarda sıva üzeri boya kaplamadır. Mutfak, banyo ve wc tavana kadar fayans kaplamadır. Banyoda duş bölümü, hilton lavabo ve klozet bulunmaktadır. Bağımsız bölüm ana giriş kapısı çelik, iç bölümlere açılan kapılar ahşap panel kapı, pencereler PVC doğrama; mutfakta dolaplar ahşap ve tezgah mermerdir. Bağımsız bölümde banyo ve mutfakta sıcak su şofben ile sağlanmakta, ısınma merkezi ile sağlanmakta olup her bölümde kalorifer peteği bulunmaktadır.

 Blok girişlerine, gedikli sokağa bakan cepheden verilmiş ana bir giriş kapsısından sağlanmaktadır. Bina giriş kapıları demir doğramalı cam kapıdır. Bina giriş holü, sahanlıklar ve merdiven basamakları mermer kaplamalıdır. Bina dış cephesi dış cephe boyası ile boyalıdır. A Blok girişi onaylı mimari projesine uygun olarak; zemin kat seviyesinden doğu cepheden, B Blok girişi onaylı mimari projesine uygun olarak; zemin kat seviyesinden batı cepheden verilmiştir. Her blokta 1 adet asansör bulunmamaktadır

Ulaşım: İstanbul İli, Kadıköy İlçesi, Feneryolu Mahallesi, Gedikli Sokak, Hakim Nusret Bey Apartmanı A Blok No: 27 D: 19 adreslidir. Taşınmazın bulunduğu ana gayrimenkul üzerinde 2 adet bina girişi bulunması ana gayrimenkulün zemin katında bulunan dükkanın bulunduğu sokaktan kapı numarası alması sebebiyle 18 bağımsız bölüm numaralı taşınmaza 8 kapı numarası verilmiştir. Taşınmazın bulunduğu yakın çevrede, genellikle konut amaçlı ve muhtelif katta bodrum üzerine zemin + 7 ila 14 katlı olacak şekilde yapılaşma söz konusudur. Yapılaşmanın yeterli yoğunlukta olduğu bölgede, sosyal yaşamın gerektirdiği market benzeri ticari birimler ve sağlık ocağı, okul, çocuk parkı gibi ihtiyaçlar ~500 mesafeden karşılanabilmektedir. Bölge orta düzey gelir grubuna sahip toplum kesimlerince ikamet amaçlı tercih edilmektedir. Toplu taşıma araçlarının da güzergahı olan Fahrettin Kerim Gökay Caddesi`ne ve Bağdat Caddesi`ne yakınlığı ulaşımda rahatlık yaşanmasını sağlamaktadır. Bölgenin genel yapılaşma tarzı, plancılık ilkeleriyle yeterli derecede uyumludur. Konu taşınmaza yakın konumda bulunan bilinen yerler; Mustafa Aykırı İlkokulu, Göztepe Araştırma Hastanesi, Marmara Üniversitesi olarak ifade edilebilir. Bölgesel alt yapı ihtiyacı yeterli derecede karşılayabilmektedir.

Not: 07/11/1984 tarihli yapı ruhsatı bulunmaktadır. Taşınmaz yasal projesinde 100 m2 olup, büyümelerle 114 m2 olmuştur.

Tapu.com'dan Konut Satın Alınırken Sık Sorulan Sorular

Gayrimenkul ile ilgili daha fazla bilgi almak istiyorsanız sayfa içerisinde yer alan sizi arayalım formunu doldurabilirsiniz. Bilgilerinizi bıraktığınız takdirde çağrı merkezimiz size en kısa sürede dönüş sağlayacaklardır.

Sitemize üye olduğunuzda beğendiğiniz ya da ilgi duyduğunuz tapuları "Tapu Takip" fonksiyonu ile takibe alabilirsiniz. Takibe almış olduğunuz tapular hakkında tüm haberler, değişiklikler ve açık artırma tarihlerinde oluşacak gelişmeler size SMS ve e-mail olarak iletilecektir.

İlgili mülkü ziyaret etmek için tapu detay sayfasında yer alan "Randevu Al" fonksiyonunu kullanarak randevu talebinde bulunabilirsiniz. Bilgilerinizi bıraktığınız takdirde çağrı merkezimiz size en kısa sürede dönüş sağlayacaklardır.

Teklifiniz onaylanmazsa veya açık artırmayı kazanamazsanız hizmet bedeliniz iade edilir. Verilen teklif onaylandıktan sonra satın almaktan vazgeçen katılımcıya hizmet bedeli iade edilmemektedir.

Teklif sonrasında satıcının işlemi onaylaması beklenir. Satıcı işleme onay verdikten sonra tapu.com siz ve satıcı arasında iletişimi sağlayarak işlemlerin sonuçlanmasına yardımcı olur. Bu aşamada gereken evrakların ve varsa sözleşmelerin imzalanması gerekir. Son olarak da bu evraklarla birlikte tapu dairesinde satıcı ile gerekli ayarlamalar yapılır ve tapu devir işlemleri gerçekleştirilir.