COVİD-19 Salgını Hakkında Duyuru!

İstanbul Esenyurt Çınar Mahallesinde 4+1 Dubleks Daire

Bankadan 4 + 1 118m2 Tahliye Edilmemiş i

Özellikler

Tahliye Durumu Tahliye Edilmemiş i
Satıcı Bankadan
Tapu no 12489
Oda Sayısı 4 + 1
Metre Kare 118m2
Ada 2686
Parsel 7
Tapu Bilgisi Kat İrtifaklı
Isıtma Sistemi Kombili
Bina Yaşı 3
Kat Sayısı 4
Bulunduğu Kat -1
Bağımsız Bölüm 1

Ödeme Detayları

KDV % 0
Tapu Harcı Alıcı öder
Teminat Bedeli ! % 5

Adres

Çınar Mahallesi, 1400. Sokak, No:63, Kat:2.bodrum+1.bodrum, D:1 Esenyurt/İSTANBUL

Önemli Bilgilendirme

Tüm Dünya ile birlikte ülkemizi de etkileyen COVID-19 virüs salgını döneminde yaşanan operasyonel değişiklikler nedeniyle tapu devir işlemlerinin uzamasına neden olmaya başlamıştır. Kredi kullanarak satın alacağınız gayrimenkul için tapu devir işlemlerinde satıcı kurumuma ödeme yapılırken mutlaka bloke çek ile yapılması gerekmektedir. Kredi kullanacağınız banka şubesindeki yetkili personeline bloke çek ile işlem yapılacağını dair teyid alarak işlemlere başlatmanız gerekmektedir.

Açıklama

Fiyaka Esenşehir toplu konut projesi yakını, Deprem sonrası inşa edilmiş İSKANLI BİNADA, 118.00 m2, arka cephede TERS DUBLEKS

Ulaşım: İstanbul ili, Esenyurt ilçesi, Çınar Mahallesi, 1400. Sokak, No: 63, Kat:2.bodrum+1.bodrum, D:1 adresinde yer almaktadır. Taşınmazın bulunduğu yere gidebilmek için Esenyurt Köyiçi meydanından Doğan Araslı Bulvarı üzerinden Esenkent istikametine doğru yaklaşık 2km ilerledikten sonra sol tarafa yer alan Ahmet Arif Caddesi'ne dönülür. Bu cadde üzerinde yaklaşık 250m ilerleyip sağ tarafta yer alan 1357. Sokak'a girilir, sokak üzerinde yaklaşık 400m ilerledikten sonra sola 1400. sokak’a girilir. Taşınmazın yer aldığı bina bu sokak üzerinde sol tarafta yer almaktadır. Çınar Mahallesi Esenyurt ilçesinin E5 karayoluna uzak mahallelerinden biri olup yoğunluklu olarak 4-5 katlı bitişik nizam konut yapılarından oluşan ve alt gelir grubunun ikamet ettiği bir yerleşim bölgesidir. Altyapı ve ulaşım problemi olmayan bir bölgede yer alan taşınmaza yakın mesafede Örnek İlköğretim Okulu, Fiyaka Esenşehir toplu konut projesi yer almaktadır.

Özellikler: Taşınmaz binanın 2.bodrum ve 1.bodrum katında, bina girişine göre arka tarafta yer alan 1 bağımsız bölüm numaralı meskendir. Taşınmazın projesine göre 2.bodrum katı 3 oda, banyo ve hol hacimlerinden oluşmakta olup 62m2 brüt alanlıdır. Taşınmazın 1.bodrum katı projesine göre; oda, salon, mutfak, banyo ve hol hacimlerinden oluşmakta olup 45m2 brüt alanlıdır. Taşınmaz projesine göre toplamda 107m2 brüt alanlıdır. Taşınmazın 2.bodrum katında 6m2’lik ortak alan büyümesi ve 1.bodrum katında 2 b.b. numralı taşınmaza 5m2’lik tecavüz yapıldığı ayrıca iç hacimlerde mimari değişiklik yapıldığı belirtilmiştir.

Taşınmazın yer aldığı bina Esenyurt ilçesinde yer alan 193,30m2 yüzölçümlü, 2686 ada, 7 parsel üzerinde yer almaktadır. Parsel üzerinde yer alan bina betonarme karkas yapı tarzında ve bitişik nizam olarak inşa edilmiştir. Bina 2 bodrum kat, zemin kat ve 4 normal kat olmak üzere toplamada 6 katlıdır. Binanın 2.bodrum katında binaya ait ortak alan ve 1 b.b. numaralı dairenin alt katı, 1.bodrum katında 1 b.b. nolu dairenin üst katı ve 2 b.b. nolu daire, zemin katında 3 ve 4 b.b. nolu daireler, 1.normal katında 5 b.b. nolu daire ve 6 b.b nolu dairenin alt katı, 2.normal katında 7 b.b. nolu daire ve 6 b.b numaralı dairenin üst katı, 3.normal katında 8 b.b. nolu daire ve 9 b.b nolu dairenin alt katı, 4.normal katında 10 b.b. nolu daire ve 9 b.b numaralı dairenin üst katı olmak üzere binada toplam 10 adet bağımsız bölüm yer almaktadır. Bina girişi zemin kat seviyesinden 1400.sokak üzerinden çelik kapı ile yapılmaktadır. Bina dış cephesi mantolama yapılmış olup üzeri dış cephe boyalıdır.

Not: 21/09/2016 tarihli Yapı Kullanım İzin Belgesi (İskan) bulunmaktadır.