1 TL'den Başlayan Açık Artırma Fırsatları İçin Tıklayın!

Hatay Defne Harbiye'de Hisseli Arsa

Bankadan 80m2

Özellikler

Satıcı Bankadan
Tapu no 14907
Metre Kare 80m2
Ada 0
Parsel 808
Tapu Bilgisi Kat İrtifaklı
Emsal 0

Ödeme Detayları

KDV % 0
Tapu Harcı Alıcı öder
Teminat Bedeli % 0
İlgilendiğiniz bu tapuyla ilgili tüm sorularınız için sizi arayalım.
* İleteceğiniz rakam resmi teklif olarak değerlendirilmeyecektir.
Dilerseniz 0 212 963 06 43 numaralı telefondan da bize ulaşabilirsiniz.

Adres

Harbiye Mah., 127 Sk., Defne Yapı Koop., H Blok, Defne/HATAY

Uzman Görüşü

Harbiye Belediyesi ve Selman Nasır İlköğretim Okulu'na yakın konumlu, merkezi konumda-ulaşılabilirliği iyi, projesine göre 125 m2 3 oda salon 3 balkonlu ancak fiziken henüz inşa edilmemiş site içerisinde ara kat daire; alt yapı hizmetlerinden faydalanması, ulaşımın kolay olması avantajlarına sahiptir.

Açıklama

Özellikler: Taşınmaz H blok 4 Nolu b.b. daire vasıflı taşınmaz onaylı kat irtifakı projesinde bina girişine göre 1. kat konumludur. Onaylı kat irtifakı projesine göre antre, hol, salon, 3 oda, mutfak, 3 balkon, banyo, wc hacimlerinden oluşmakta olup, brüt ~ 125 m2 alanlıdır. Mahallinde yapılan incelemelerde H bloğun inşa edilmediği görülmüştür. Ana taşınmazın bulunduğu bina; 5.625,16 m2 yüz ölçümlü arsa üzerine 1998 yılında betonarme yapı tarzında A,B,C,D,E,F,G,H,J,I bloklar olmak üzere 10 blok olarak inşa edilmiştir. Mahallinde yapılan incelemelerde F ve H blokların inşa edilmediği görülmüştür. Taşınmazın yer aldığı H blok bina onaylı kat irtifakı projesine göre; zemin kat + 3 normal kat olmak üzere toplam 4 katlı olarak inşa edilmiştir. Onaylı mimari projesine göre ana taşınmazın; Zemin katında 2 adet daire, bina girişi, 1. Normal katında 2 adet daire, 2. Normal katında 2 adet daire, 3. Normal katında 2 adet daire bulunmakta olup bina toplamında 8 adet bb mevcuttur. Söz konusu H bloğun mahallinde inşa edilmediği görülmüştür. Taşınmazın arsa payı 1/70 olup, arsaya düşen pay 80m2dir.

Taşınmaz, Hatay ili, Defne ilçesi, Harbiye Mahallesi, 4127 Sokak, 808 Parsel H blok, 1. Kat 4 b.b. nolu meskendir. Orta ve üst düzey gelir grubuna sahip grupların mesken olarak tercih ettiği bir bölgede konumlu binanın çevresinde 3-4 katlı eski ve yeni binalar bulunmaktadır. Taşınmazın yakın çevresinde Selman Nasır Orta Okulu bulunmaktadır. Taşınmaz toplu taşıma hizmetlerinden faydalanmaktadır. 

Ulaşım: De Liban Otel girişinden kuzey istikametine doğru devam ederken yaklaşık 325 mt sonra sağa doğu istikametine döndükten yaklaşık 85 mt sonra sola kuzey istikametine döndükten yaklaşık 300 mt sonra sağda konumlu parseldir. Değerlemeye konu taşınmaz söz konusu parsel üzerinde H blok 1. Kat 4 b.b. nolu meskendir.

Not: Defne Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürlüğü imar durumundan alınan bilgiye göre konu taşınmazın yer aldığı 808 parsel belediye sınırları içerisinde yer almakta olup, 1/1000 ölçekli Uygulama İmar planında, konut alanı lejantlıdır. Ayrık nizam 3 kat, hmax: 9,50 olacak şekilde yapılaşma koşullarının geçerli olduğu belirtilmiştir. Ayrıca taşınmazın yol terkinin bulunduğu terk hakkında bilgi verilemeyeceği, kesinliğin imar çapında belli olacağı şifahen öğrenilmiştir. taşınmazın arsa payı 1/70 olup, arsaya düşen pay 80m2dir. Tapusu kat irtifaklı tapu olup inşaa edilmediği için arsa payı satılıktır. Hisseli gayrimenkullerde diğer hissedarlara ilişkin ön alım hakkı süresi maliklere tebliğ edilmesinden 3 ay sonra sona ermektedir, alıcı hisseli gayrimenkullerdeki hukuki süreçleri bilerek teklif vermeyi kabul eder.

Tapu.com'dan Arsa Satın Alınırken Sık Sorulan Sorular

Gayrimenkul ile ilgili daha fazla bilgi almak istiyorsanız sayfa içerisinde yer alan sizi arayalım formunu doldurabilirsiniz. Bilgilerinizi bıraktığınız takdirde çağrı merkezimiz size en kısa sürede dönüş sağlayacaklardır.

Sitemize üye olduğunuzda beğendiğiniz ya da ilgi duyduğunuz tapuları "Tapu Takip" fonksiyonu ile takibe alabilirsiniz. Takibe almış olduğunuz tapular hakkında tüm haberler, değişiklikler ve açık artırma tarihlerinde oluşacak gelişmeler size SMS ve e-mail olarak iletilecektir.

Teklifiniz onaylanmazsa veya açık artırmayı kazanamazsanız hizmet bedeliniz iade edilir. Verilen teklif onaylandıktan sonra satın almaktan vazgeçen katılımcıya hizmet bedeli iade edilmemektedir.

Teklif sonrasında satıcının işlemi onaylaması beklenir. Satıcı işleme onay verdikten sonra tapu.com siz ve satıcı arasında iletişimi sağlayarak işlemlerin sonuçlanmasına yardımcı olur. Bu aşamada gereken evrakların ve varsa sözleşmelerin imzalanması gerekir. Son olarak da bu evraklarla birlikte tapu dairesinde satıcı ile gerekli ayarlamalar yapılır ve tapu devir işlemleri gerçekleştirilir.